0

نگاهی به طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان

 
ali_81
ali_81
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 10633
محل سکونت : اصفهان

نگاهی به طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان
پنج شنبه 15 اسفند 1398  8:28 AM

 

با نگاهی به طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان در می‌یابیم که پرواز لس‌آنجلس به سنگاپور با ۱۸ ساعت و ۳۰ دقیقه طولانی ترین مسیر پروازی دنیاست.

مدت زمانی که در مسیر طی می‌کنیم یکی از عوامل تعیین‌کننده برای انتخاب مقصد در سفرهای ماست. حتما برای شما هم پیش آمده است که به خاطر سریع رسیدن به مقصد برای سفرهایتان از هواپیما استفاده کنید اما بد نیست بدانید در برخی از مسیرها حتی مسافرت با هواپیما هم بسیار طولانی می‌شود. در این مقاله با طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان آشنا می‌شویم.

طولانی ترین مسیرهای پروازی- مسافرت با هوا\یما-سفرهای طولانی با هواپیما

لس‌آنجلس به سنگاپور

اين مسافرت هوايی ۱۸ ساعت و ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد و مسافت آن ۱۵ هزار و ۲۸۵ كیلومتر است.


مسیر پروازی بین لس‌آنجلس تا سنگاپور توانسته است با ثبت رکورد 18 ساعت و 30 دقیقه از دیگران پیشی بگیرد و بدون چون و چرا عنوان نخست از فهرست طولانی ترین مسیرهای پروازی را به خود اختصاص دهد. شاید بیان این عدد به ظاهر ساده باشد، اما تصور گذراندن این زمان در هواپیما برای سفر بسیار خسته‌کننده است و تفاوت ساعت بین مبدا و مقصد در نهایت می‌تواند مشکلات بسیاری را برای مسافران ایجاد کند. حتی با تدابیر بسیار جالب شرکت هواپیمایی یاد شده جهت سرگرم کردن مسافران مثل ایجاد سلف‌سرویس غذا در طول مسیر نمی‌توان از سختی این سفر طولانی کاست به طوری که بسیاری از مسافران این مسیر از مشکلات مربوط به اختلاف زمانی گله دارند.

لس‌آنجلس به بانکوک

مسافت این سفر هوایی ۱۳ هزار و ۲۹۰ كیلومتر است كه ۱۷ ساعت و ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد.


دومین رتبه فهرست طولانی ترین مسیرهای پروازی مربوط به مسیر پروازی بین قاره آمریکا و جنوب شرقی آسیاست که پروازی حدود 18 ساعت است. این میزان ساعت پرواز مستقیم بین 2 کشور می‌تواند کشنده‌ترین مسافرت برای مسافران باشد، اما جاذبه‌های گردشگری این دو کشور باعث شده که مسافران دل به دریا بزنند و این سفر را که جزو طولانی ترین مسیرهای پروازی است تجربه کنند.

دبی به لس‌آنجلس

مسافت این سفر هوایی ۱۳ هزار و ۴۱۱ كیلومتر است كه ۱۶ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می‌كشد.

با توجه به ازدیاد شرکت‌های تجاری آمریکایی در منطقه خلیج‌‌فارس به ویژه شهر دبی شرکت هواپیمایی امارات تصمیم به برقراری پروازی مستقیم از دبی به شهر لس‌آنجلس گرفت. این پرواز که حدود 16 ساعت و نیم طول می‌کشد یکی از طولانی ترین مسیرهای پروازی بین منطقه خاورمیانه و آمریکاست. ‌گرچه شرکت هواپیمایی یاد‌شده قصد دارد سختی این پرواز را برای مسافرانش بکاهد، اما باز هم این سفر جزو سخت‌ترین‌ و طولانی ترین مسیرهای پروازی فهرست ماست و رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

دوبی به هوستون آمريكا

اين سفر هوایی ۱۶ ساعت و ۲۰ دقیقه است و مسافت آن ۱۳ هزار و ۱۳۵ كیلومتر می‌باشد.

این مقدار ساعت پرواز مطرح شده در مسیرهای قبلی برای هر فردی خسته‌کننده است و حتی دقایق پایانی آن شاید کشنده باشد. بنابراین وقتی می‌گویند در پایان سفر خود مجبور هستید 10 دقیقه بیشتر روی صندلی بنشینید تا به مقصد برسید چه حالی خواهید داشت؟ این دقیقا شرایطی است که در این مسیر پروازی داخل هواپیمای ایرباس A380 امارات با آن روبرو خواهید شد. همین 10‌ دقیقه اضافه باعث شده تا رتبه چهارم جدول 10 تایی ما به این مسیر اختصاص یابد هرچند در شرایط عادی این زمان اصلا مهم نیست، اما پس از یک سفر 16 ساعته هر ثانیه آن برای انتخاب طولانی ترین مسیرهای پروازی مهم و تاثیرگذار است.

دوحه به هوستون آمريكا

اين سفر هوایی ۱۲ هزار و ۹۴۷ كیلومتری، حدود ۱۶ ساعت و ۱۵ دقیقه به طول می‌انجامد.

پنجمین رتبه فهرست 10 تایی طولانی ترین مسیرهای پروازی ما به مسیر پروازی بین هوستون و دوحه قطر با خطوط هوایی قطرایرلاین رسیده است. این پرواز که کمی بیشتر از 16 ساعت طول می‌کشد با توجه به بعد مسافت طی شده و تغییرات ساعت یکی از طولانی ترین مسیرهای پروازی در فهرست ما بین خاورمیانه و آمریکاست.
 

مسیرهای طولانی با هواپیما-سفرهای طولانی-مسیرهای پروازی طولانی

آتلانتا در آمريكا به ژوهانسبورگ

اين سفر هوایی مسیر ۱۳ هزار و ۵۶۸ كیلومتری را در طول ۱۶ ساعت و ۱۵ دقیقه طی می‌كند.

پرواز بین این فرودگاه که با بوئینگ 777 شرکت هواپیمایی دلتا انجام می‌شود حدود 8500 مایل را طی می‌کند و در طول مسیر تقریبا 40 هزار گالن سوخت مصرف می‌کند. همچنین در طول پرواز این مسیر حدود 70 هزار بطری آب و دیگر نوشیدنی‌ها، 100 هزار بسته بیسکویت و خشکبار، 200 هزار عدد چای کیسه، نسکافه، شکر بسته‌بندی‌ شده و 500 هزار پوند یخ توسط مسافران مصرف می‌شود. این مسافران 2 وعده غذای گرم در طول این پرواز صرف می‌کنند که هر بار امکان انتخاب غذاهای محلی آمریکا یا آفریقا را خواهند داشت.
حالا با اطلاع از این اعداد و ارقام خواهیم دید که رتبه ششم برای این مسیر بهترین رتبه در فهرست طولانی ترین مسیرهای پروازی ماست.

نیوجرسی به هنگ‌کنگ

اين سفر قاره‌ای مسافت ۱۲ هزار و ۸۲۳ كیلومتری را در ۱۶ ساعت می پيمايد.

هرچند مدت پرواز این سفر همانند 3 رتبه قبلی بوده، اما شرایط سفری 16 ساعته در این‌گونه هواپیماها توانسته این رتبه را برای این مسیر هوایی به دست آورد. به طور کلی شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاین با توجه به شرایط آمریکا و تعدد سفرهای این کشور دچار مشکلاتی از نظر سطح کیفیت خدمات بوده و از نظر رتبه‌بندی جهانی جایگاه جالبی ندارد؛ به طوری که در نظرسنجی بین مسافران این شرکت توانسته 1/ 4 امتیاز را از 10 امتیاز کسب کند بنابراین با توجه به سختی این پرواز، این مسیر مستحق دریافت رتبه هفتم فهرست طولانی ترین مسیرهای پروازی ما خواهد بود.

ژوهانسبورگ به نیویورک

اين سفر قاره‌ای مسافت ۱۲ هزار و ۸۲۳ كیلومتری را در ۱۶ ساعت می پیماید.

این شرکت هواپیمایی روزانه یک پرواز بین 2 فرودگاه انجام می‌دهد که همگی آنها با ایرباس A340 و 300 نفر مسافر انجام می‌شود. مدت زمان این پرواز باعث شده که مسافرانش 3 وعده غذای اصلی خود را در هواپیما صرف کنند. این موضوع بیانگر آن است که مسافران در این سفر تقریبا یک‌‌ روز در هواپیما هستند.
16 ساعت در هواپیما بودن برای برخی از مسافران مشکل‌ساز خواهد بود و گاهی تعدادی از آنها را از این سفر منصرف خواهد کرد.

دالاس به "بريس بين" استراليا

سفر هوایی از دالاس در تگزاس آمریكا به "بریس بین" در استرالیا ۱۳ هزار و ۸۱۳ كیلومتر است كه در ۱۶ ساعت طی می‌شود.

هیچ تصور کرده‌اید 16 ساعت پرواز با هواپیما در ارتفاع 12 هزار متری از سطح زمین چه احساسی خواهد داشت؟ پس اگر علاقه‌مند به درک این موضوع هستید، مسیر هوایی بین 2 فرودگاه دالاس تا بریس‌بانه را به شما پیشنهاد می‌کنیم که با آن می‌توانید تجربه 16 ساعته پرواز را به خودتان هدیه دهید البته اگر تحمل بی‌خوابی و اختلالات ناشی از تغییر زمان را دارید.
هرچند شرکت هواپیمایی ارائه‌دهنده این مسیر سعی کرده با استفاده از پیشرفته‌ترین هواپیماها و ارائه خدمات بسیار با کیفیت سختی‌های این سفر را برای مسافرانش بکاهد، اما بیشترین ناراحتی از سوی مسافران اختلاف ساعت بین 2 شهر عنوان شده که همین موضوع باعث شده این مسیر پروازی در فهرست 10 تایی طولانی ترین مسیرهای پروازی ما یک رتبه بالا برود و به پله نهم صعود کند.

نيويورك به هنگ كنگ

اين سفر هوایی در طول ۱۶ ساعت، مسافت ۱۲ هزار و ۹۶۶ كیلومتری را طی می‌كند.

این مسیر پروازی بین 2 کشور به دلیل رشد اقتصادی و تقاضای سفر مسافران آنها ایجاد شده است و این شرکت هواپیمایی با توجه به این رشد، 3 پرواز روزانه را بین 2 فرودگاه جان اف کندی (JFK) و فرودگاه مرکزی هنگ‌کنگ (HKG) برقرار کرده است. هرچند این شرکت هواپیمایی در بین مسافران آمریکایی خود زیاد شناخته شده نیست و به عنوان یکی از شرکت‌های معروف آسیایی شناخته شده، اما توانسته با توجه به رشد روزافزون مسافران این مسیر و ارائه سرویس‌های مناسب، مدت طولانی این پرواز و سختی آن را برای مسافرانش بکاهد.
مسیر پروازی بین هنگ‌کنگ و نیویورک دهمین رتبه یا در واقع آخرین رتبه از فهرست طولانی ترین مسیرهای پروازی ما را به خود اختصاص داده است.

تشکرات از این پست
mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها