0

ماهواره‌هاشیوع «کرونا» را کنترل می‌کنند

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

ماهواره‌هاشیوع «کرونا» را کنترل می‌کنند
چهارشنبه 14 اسفند 1398  8:18 AM

ماهواره‌های ناوبری بیدو در چین به این کشور کمک می‌کنند تا با دقت بسیار زیاد از فضا، در مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا مبارزه کند.

ماهواره‌هاشیوع «کرونا» را کنترل می‌کنند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، ماهواره‌های ناوبری بیدو در چین به این کشور کمک می‌کنند تا با دقت بسیار زیاد از فضا، در مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا مبارزه کند.

ماهواره‌هاشیوع «کرونا» را کنترل می‌کنند

هنگامی که چین در حال ساختن دو بیمارستان برای مبتلایان به ویروس کرونادر ووهان بود، تجهیزات مستقر در ماهواره‌ای ناوبری بیدو خدمات موقعیت‌یابی دقیقی را ارائه دادند و به ساخت و ساز سرعت بخشیدند.

هواپیماهای بدون سرنشین مبتنی بر سیستم BDS نیز برای پاشش مواد ضد عفونی کننده استفاده شده است؛ پلیس در رویچانگ، استان جیانگشی شرقی از هواپیماهای بدون سرنشین به منظور گشت زنی در اماکن شلوغ برای جلوگیری از تماس فشرده بین مردم استفاده می‌کند.

ماهواره‌هاشیوع «کرونا» را کنترل می‌کنند

سامانه ناوبری بِیدو یا سامانه ماهواره‌ای ناوبری بیدو (قطب نما) پروژه‌ای بوسیله چین برای توسعه سامانه ناوبری ماهواره‌ای مستقل است؛ نخستین سامانه بیدو که به طور رسمی سامانه آزمایشی ماهواره‌ای ناوبری بیدو یا بیدو-۱ خوانده می‌شود، شامل سه ماهواره است.

وزارت حمل و نقل چین اطلاعات خدمات پیشگیری و حمل و نقل اپیدمی را به بیش از 6 میلیون وسیله نقلیه از طریق پایانه‌های BDS ارسال کرده و خدمات حمل و نقل مواد اورژانسی را به مناطقی که بیشتر از این اپیدمی متضرر شده‌اند، ارائه داده است.

طی دو سال گذشته، چین با موفقیت ۲۸ ماهواره BDS-۳ و دو ماهواره BDS-۲ را به مدار فرستاده است؛ BDS-۳ با بهره‌گیری از قابلیت‌های هوشمند و عملیاتی پیشرفته سیستم، خدمات پایدار و دقیقی را ارائه داده و دارای یک موقعیت یابی بهتر از پنج متر است.

چین برای تکمیل شبکه جهانی قصد دارد ماهواره‌های بیشتری را در ماه مارس و مه به مدار بفرستد.

ماهواره‌هاشیوع «کرونا» را کنترل می‌کنند

انتهای پیام/ 

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها