0

سفر به روستای سیرچ کرمان

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22813
محل سکونت : کرمانشاه

سفر به روستای سیرچ کرمان
شنبه 3 اسفند 1398  12:18 AM

سفر به روستای سیرچ کرمان

روستای سیرچ، بهشتی در دل کویر کرمان

روستای سیرچ بهشت کویر کرمان  در دل کویر کرمان و چند کیلومتر دور تر از گرم ترین نقطه ایران، روستایی&...

در دل کویر کرمان و چند کیلومتر دور تر از گرم ترین نقطه ایران، روستایی سردسیری وجو دارد که با مشاهده آن شگفت زده خواهید شد. با سفر کردن به این روستا باور نخواهید کرد که در دل کویر گرم و سوزان تکه ای از بهشت را مشاهده خواهید کرد.

روستای سیرچ بهشتی نهفته شده در دل کویر کرمان است. سیرچ در 80 کیلومتری کرمان و 25 کیلومتری شهرستان شهداد واقع شده است.

روستای سیرچ در دره ای سرسبز با شیب ملایم قرار دارد که از دامنه ی قله جفتان آغاز شده و تا کویر شهداد ادامه دارد. این روستا نزدیک به کویر لوت می باشد و تنها 40 کیلومتر با گرمترین نقطه ایران فاصله دارد.

اما نکته جالب اینجاست که طبیعت این روستا هیچ ارتباطی به کویر نداشته و بسیار سرسبز است. دلیل این امر قرار گرفتن روستا سیرچ در ارتفاعات می باشد. این ارتفاعات باعث ایجاد آب و هوای سردسیر در این منطقه شده است. منطقه سیرچ دارای رودخانه های پر آب و طبیعتی کاملا سرسبز می باشد. کوهای اطراف روستا با پوششی از درختان انبوه منظره ای چشم نوازی را به وجود آورده است.

این روستا یکی از مناطق گردشکری بکر کشور است زیرا کمتر کسی فکرش را می کند که  در دل کویر چنین نطقه ای خوش، آب و هوایی را پیدا کند.

مردم روستای سیرچ بیشتر با دامداری و کشاورزی امرار معاش می کنند. محصولات کشاورزی این منطقه بیشتر انگور ، انجیر، آلبالو، انار و گیلاس و میوه های سردسیری است. محصولات سردسیری سیرچ در ایران بسیار مرغوب می باشد. در سال های اخیر بخشی از باغ های سیرچ به دلیل آب های فراوان به باتلاق تبدیل شده اند.

 

جاذبه های گردشگری روستای سیرچ

روستای سیرچ

 

این منطقه علاوه بر آنکه یک روستای سرسبز با طبیعتی چشم نواز است دارای جاذبه های تاریخی بی نظیری نیز می باشد. یکی از جاذبه های گردشگری روستای سیرچ، سرو کهن سالی است که  قدمت آن به بیش از 1000 سال می رسد.

یکی دیگر از جاذبه های روستا رودخانه پر آب و زیبای آن است که مهمترین جاذبه ی گردشکری سیرچ شناخته می شود. طبیعت زیبای سیرچ در کنار جاذبه های تایخی آن، باعث شده است که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را پذیرا باشد.  حتی تعداد زیادی از مسافران خارجی که به دل کویر می زنند با اجاره خودرو به این بهشت سفر می کنند تا واقعیتی عجیبی را تجربه کنند.

 

چشمه های آبگرم سیرچ

 

یکی از مهمترین جاذبه های گردشری این منطقه چشمه آبگرم آن می باشد که به اسم چوشان شناخته می شود. این چشمه جزو محدود آب گرم های سازماندهی شده استان کرمان است. سالانه تعداد زیادی از مردم از سراسر کشور به صورت گروهی و یا خانوادگی برای استفاده از این آبگرم به روستای سیرچ سفر می کنند. سر چشمه آبگرم روستا از بخش گلباف که از توابع شهر کرمان است گرفته می شود.

 چشمه آبگرم چوشان در ارتفاعات جنوبی و ییلاق خوش آب و هوای سیرچ  واقع شده است. به دلیل خواص درمانی این چشمه هر روزه تعداد زیادی برای آب درمانی به این روستا می آیند. مردم محلی این روستا اعتقاد دارند که آب گرم این چشمه بسیاری از مشکلات مفصلی و پوستی را درمان می کند.

 

سفر به بهشت کرمان

سیرچ کرمان

 

روستای سیرچ در ارتفاعات قرار گرفته به همین دلیل همانند مناطق سوییسی، بسیار سرسبز می باشد. روستای سیرچ به دلیل آب و هوای معتدل در تمام فصول سال مسافران زیادی را به خود می بیند. در واقع برای سفر به این روستا تمام فصل های سال مناسب می باشد. حتی در زمستان می توانید از ارتفاعات پر برف و پیست اسکی آن استفاده کنید و سفری به یادماندنی را تجربه کنید.

 

 

مسیر دستیابی به روستای سیرچ

 

خوشبختانه مسیر دسترسی به روستا بسیار آسان است .  راه دسترسی روستا از شهرکرمان و جاده ای آسفالت می باشد. برای رسیدن سیرچ باید 80 متر از شهر کرمان دور شده و به سمت جنوب شرقی شهداد حرکت کنید. پس از 30 کیلومتر شما با منظره ای بی نظیر روبه رو خواهید شد. روستایی در کویر کرمان با درختان انبوه میوه و رودخانه های پر آب که برایتان تداعی گر بهشت خواهد بود. دلیل اصلی اینکه این روستا بسیار مورد توجه قرار گرفته است راه آسان، و جاده ی آسفالت آن می باشد.

 

آب و هوای روستا

 

پیست اسکی سیرچ

 

آب و هوای سیرچ به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات 1550 متری سرد و معتدل می باشد. همین آب و هوای معتدل باعث شده است که چشم اندازهای منحصر به فردی را مشاهده کنید.  فصل زمستان   دامنه های اطراف روستا پوشیده برف می باشد که منظره بی بدیلی را برای شما به نمایش میگذارد. در این فصل مسافران زیادی برای اسکیت بازی به روستا سفر می کنند.

قرار گرفتن سیرچ در مجاورت منطقه کلوت و شهداد با آب و هوای متضاد،  این روستا را به یک منطقه گردشگری مهم در هم جواری با کویر تبدیل کرده است.

زمان سفر به سیرچ

 

شما می توانید در تمام چهار فصل سال شاهده زیبایی های روستای سیرچ باشید. از شکوفه های باغ میوه در فصل بهار و درختان سر به فلک کشیده و هوای خنک آن در فصل تابستان تا طبیعت هفت رنگ پاییز و ارتفاعات و پیست اسکی پر برف روستا در فصل زمستان. تمام اینها تنها گوشه ای از زیبایی های است که می توانید با سفربه روستای سیرچ آن را تجربه کنید. 

 

اجاره ماشین برای سفر به دل کویر 

آژانس های هواپیمایی نیز در سالهای اخیر تورهایی برای بازدید از این منطقه در نظر گرفته اند که با استقبال خوبی روبه رو بوده است. گردشگران خارجی نیز به صورت گروهی با اجاره ون برای بازدید از  به این روستا سفر می کنند.

برای شروع یک سفر خاطره انگیز کافی است که سوار ماشین خود شده و به دل کویر بزنید. اما اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که خودرو شخصی ندارد نگران نباشید می توانید با اجاره ماشین مناسب سفر خود را آغاز کنید. اگر دوست دارید در این سفر کنار خانواده خود باشید با اجاره ون از موسسات رنت خودرو قدم اول سفر را بردارید. این منطقه یکی از قطب های مهم گردشگری استان محسوب می شود.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها