0

یک هتل، مانع ثبت جهانی غارعلیصدر

 
ali_81
ali_81
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 10633
محل سکونت : اصفهان

یک هتل، مانع ثبت جهانی غارعلیصدر
جمعه 11 بهمن 1398  8:33 PM

 

بازدید گردشگران نوروزی از غار علیصدر همدان

ایسنا/همدان مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر اعلام کرد: ساخت هتل در کنار غارعلیصدر ثبت جهانی آن را با مشکل مواجه کرده است.

غلامحسین تقوی دوشنبه ۷ بهمن در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه امنیت یکی از پارامترهای مهم در بحث گردشگری است، گفت: همدان از استان‌های سرآمد در این حوزه است و برای سرمایه‌گذاری استانی امن محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: همدان به عنوان کریدور ارتباطی شمال و غرب کشور می‌تواند سرریز جمعیت تهران را به سمت خود بکشاند که البته عملی شدن این امر به برجسته کردن و تبلیغات نیازمند است و استعدادهای بالقوه آن به شکوفایی رسیده و محلی سرشار از آسایش برای عموم مردم ایران باشد.

وی با تأکید بر اینکه گردشگران همدان افراد شاخصی هستند، اظهار کرد: ماندگاری گردشگران غار سیاحتی علیصدر در همدان ساختار مناسب تری را می‌طلبد و باید استانداردسازی در سطح بین‌المللی انجام گیرد.

تقوی با اشاره به اینکه مسیر غار سیاحتی علیصدر به عنوان پل ارتباطی همدان و علیصدر نیاز به ارتقا دارد، گفت: این مسیر مانند برخی از جاده‌های کشور ایمن نیست و سرعت و ضریب ایمنی آن پایین است بنابراین برای جذب گردشگر بیشتر ضرورت دارد، ایمن‌تر شود تا به بخش گردشگری آسیب نرسد.

وی در ادامه با اشاره به رویداد «ایران باشکوه» بیان کرد: این جشنواره اتفاق خوبی است و باید تلاش کنیم با این رویداد گردشگران را در فصل زمستان به همدان بیاوریم و ظرفیت‌های استان را به آن‌ها معرفی کنیم که در این راستا شرکت سیاحتی علیصدر تخفیف ۵۰ درصدی را از تاریخ ۴ تا ۲۰ بهمن را برای این مجموعه و مجتمع‌های عباس آباد در نظر گرفته است همچنین شرکت سیاحتی علیصدر از ۲۲ تا ۲۷ بهمن‌ در «جشنواره گردشگری» که در تهران برگزار خواهد شد، حضور پیدا می‌کند.

تقوی با اشاره به اینکه شرکت سیاحتی علیصدر آماده همکاری و سرمایه‌گذاری با شرکت‌های خارجی است، مطرح کرد: ضروری است طرح جامع علیصدر بازنگری شود چرا که اجرایی کردن طرح باید قابلیت اجرایی داشته باشد و با مصوب شدن طرح جامع بسته‌های سرمایه‌گذاری نیز آماده خواهد شد.

وی در ادامه تأکید کرد: ماندگاری گردشگر در استان همدان و علیصدر کم است و با این طرح می‌توان ماندگاری گردشگر را افزایش داد و علاوه بر این به وسیله گردشگران علیصدر برای دیگر نقاط استان نیز فرصت ایجاد کرد و ایجاد ثروت مناسبی برای کل استان رقم بخورد.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر در ادامه سخنانش از پیگیری چهاربانده شدن جاده علیصدر خبر داد و گفت: سالانه حدود ۶۰۰ هزار گردشگر از این غار بازدید می‌کنند.

وی درباره وجود خانه مسافر، مهمانسرا و خانه‌های بومگردی در منطقه علیصدر نیز اعلام کرد: در حال حاضر ۳۴ واحد اقامتی در مجموعه عباس آباد و حدود ۱۰۰ واحد اقامتی در علیصدر در حال خدمت‌رسانی هستند.

تقوی درباره ثبت جهانی غارعلیصدر بیان کرد: ساخت هتل در کنار غار ثبت جهانی آن را با مشکل مواجه کرده است و اگر میراث فرهنگی حاضر باشد هتل را به قیمت کارشناسی به علیصدر بفروشد، طبقات اضافی آن را حذف می کنیم.

وی با اشاره به اینکه متولی ثبت جهانی غار علیصدر میراث فرهنگی است، ادامه داد: مشاور در طرح جامع ملزم است تمامی ضوابط و جنبه‌های ثبت جهانی غار را در طرح پیش بینی کند تا مشکلی برای این امر به وجود نیاید.

قائم مقام شرکت سیاحتی علیصدر نیز در ادامه با بیان اینکه حرفه‌ای بودن گردشگری از ضرورت‌های این حوزه به شمار می‌آید و انعکاس درست اخبار نیز در این امر مؤثر است، گفت: حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مسافران از غار علیصدر بازدید می‌کنند و وارد شهر همدان نمی‌شوند و لازم است سیاستگذاری انجام شود تا مسافران را به شهر همدان بیاوریم.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها