0

چگونه مرد زندگی‌مان را عاشق نگه داریم؟

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

چگونه مرد زندگی‌مان را عاشق نگه داریم؟
سه شنبه 12 آذر 1398  4:32 PM

 

چگونه مرد زندگی‌مان را عاشق نگه داریم؟

 

معمولا همه ما در اوایل رابطه عاطفی شور و شوق زیادی داریم، اما هر چه که رابطه پیش می‌رود، از آتش ما نیز کاسته می‌شود. این رفتار در میان آقایان رواج بیشتری دارد. شما در ابتدای رابطه می‌بینید که مرد زندگی تان برای به دست آوردن شما دست به هر کاری می‌زند، اما رفته رفته رفتار‌های او تغییر می‌کند و همین باعث می‌شود که شما به عشق و علاقه او شک کنید. اما آیا می‌توان کاری کرد که آن شور و شوق برای همیشه در مرد زندگی تان باقی بماند؟ اگر می‌خواهید که مرد زندگی تان را تا همیشه عاشق نگه دارید، به نکاتی که در ادامه برایتان آورده ایم عمل کنید.


همیشه در دسترس نباشید
شاید فکر کنید که با توجه کردن مدام به یک مرد، می‌توانید دل او را به دست آورید، اما تحقیقات چیز دیگری را ثابت کرده است. در واقع آقایان به سمت خانم‌هایی جذب می‌شوند که دور از دسترس باشند. این موضوع نه تنها در ابتدای آشنایی، بلکه در رابطه‌های بلند مدت هم کارساز است. البته ما نمی‌گوییم که او را به کل نادیده بگیرید، اما توجه بیش از حد هم او را از شما دور می‌کند؛ بنابراین بد نیست که گاهی برای او دور از دسترس باشید.

دل اطرافیانش را به دست آورید
یکی از کار‌هایی که شما را برای جلب توجه طرف مقابل تان می‌توانید انجام دهید این است که دل اطرافیانش را به دست آورید. اگر خانواده و دوستان او ارتباط خوبی با شما برقرار کنند، او نیز تحت تاثیر حرف‌های آن‌ها قرار خواهد گرفت و برای از دست ندادن شما، همیشه تلاش خواهد کرد. اما فکر کنید که شما به دل اطرافیانش ننشینید، آیا او می‌تواند در مقابل حرف‌های عزیزترین‌های زندگی اش دوام بیاورد. مطمئنا یک روزی او نیز تحت تاثیر حرف‌های اطرافیان، رفتارش با شما را نیز تغییر خواهد داد.

به حالت چهره تان دقت کنید
زمانی که ما در کنار افراد شاد و پر انرژی هستیم، طبیعی ست که انرژی مثبت آن‌ها به ما منتقل می‌شود و ما نیز احساس خوبی پیدا خواهیم کرد. ارتباط با افراد شاد و سرزنده در واقع اعتیادآور است. تحقیقی در این زمینه انجام شده که این موضوع را ثابت کرده است. در این تحقیق به ۱۰۰۰ نفر عکس‌هایی از جنس مخالف را نشان دادند و از آن‌ها خواستند که جذاب‌ترین‌ها را شناسایی کنند.

 

نتیجه این مطالعه ثابت کرد که افراد به چهره‌هایی که لبخند بر لب داشتند یا شاد و پر انرژی بودند، بیشتر جذب شدند؛ بنابراین شما نیز زمان‌هایی که در کنار شریک زندگی تان هستید، سعی کنید که لبخند بر لب داشته باشید و به او انرژی مثبت دهید، در این صورت او نیز دوست دارد که زمان بیشتری را در کنار شما بگذراند.

 

چگونه مرد زندگی‌مان را عاشق نگه داریم؟
با دوستان او ارتباط خوبی برقرار کنید
آیا شما می‌توانید شریک زندگی تان را وادار کنید که دور دوستانش را خط بکشد؟ خیر. پس بهتر است که با آن‌ها ارتباط خوبی برقرار کنید. آقایان در زمینه روابط عاطفی، به نظر دوستان شان بسیار تکیه می‌کنند. پس اگر می‌خواهید که دل شریک زندگی تان را به دست آورید، باید با دوستان او نیز در ارتباط باشید. اما اگر دوستان او فکر کنند که شما بی ادب، مغرور یا... هستید، به تدریج خواهید دید که شریک زندگی تان نیز به دلیل همان رفتارها، از شما فاصله خواهد گرفت.


کار‌های خوب او را بی جواب نگذارید
سیستم پاداش دادن نه تنها در کار، بلکه در روابط عاطفی نیز جواب می‌دهد. زمان‌هایی را که در محیط کار پاداش گرفته اید، به یاد آورید، آیا خوشحال نبودید؟ آیا انگیزه تان برای کار بیشتر نشد؟ شما باید این ترفند را در رابطه عاطفی تان نیز به کار گیرید. بدین معنی که هر بار شریک زندگی تان کار خوبی انجام داد که موجب خوشحالی شما شد، به او پاداش دهید. البته لازم نیست که هر بار برای جبران محبت‌های او برایش یک بلیط کنسرت بخرید، گاهی با یک «ازت ممنونم» یا در آغوش گرفتن هم می‌توانید قدردانی تان را به او نشان دهید.

 

چگونه مرد زندگی‌مان را عاشق نگه داریم؟


او را به خود عادت دهید
حتما می‌دانید که ترک عادت سخت است، پس برای نگه داشتن رابطه عاطفی تان، می‌توانید که او را به کاری عادت دهید. به عنوان مثال هر روز سر یک ساعتی با او به پیاده روی بروید یا این که هر روز صبح برای او پیغام صبح بخیر بفرستید، در این شرایط او هر روز سر یک ساعت به خصوص منتظر شما خواهد بود و اگر شما نباشید، برایش سخت خواهد گذشت. به بیان دیگر، طوری رفتار کنید که او نتواند زندگی را بدون شما تصور کند.

از او کمک بخواهید
آقایان دوست دارند که قهرمان زندگی خانم هایشان باشند، بنابراین شما باید این حس را در طرف مقابل تان ایجاد کنید. به عنوان مثال برای کار‌های سخت از او کمک بگیرید یا اگر ماشین تان خراب شد، اولین نفر به او زنگ بزنید و... هر چه بیشتر او احساس کند که برای زندگی شما مفید است، بیشتر دلبسته شما خواهد شد. بر عکس، اگر مردی ببیند که هیچ نقشی در زندگی زن زندگی اش ندارد، دیر یا زود او را ترک خواهد کرد.

شباهت‌های شخصیت تان را به زبان آورید
اگر چه خیلی‌ها می‌گویند که تفاوت‌ها جذابیت می‌آورد، اما در واقعیت چنین نیست. تحقیقات نشان داده زوج‌هایی که مشترکات بیشتری با هم دارند، رابطه طولانی مدتی را با هم تجربه خواهند کرد. در واقع در شرایطی که دو نفر شخصیت‌های مشابهی داشته باشند، بهتر همدیگر را درک می‌کنند؛ بنابراین اگر می‌بینید که در زمینه‌ای با شریک زندگی تان وجه مشترک دارید، آن را به زبان آورید.

تمام جزییات زندگی تان را به او نگویید
اگر چه شما طرف مقابل تان را دوست دارید و دلتان می‌خواهد که او را حتی از جزییات زندگی تان هم آگاه کنید، اما بهتر است که دست نگه دارید. اگر شما کمی از زندگی تان را مثل یک راز نگه دارید، او برای کشف شما تمایل بیشتری نشان خواهد داد؛ بنابراین خیلی هیجان زده نشوید و پرده از راز زندگی تان، به خصوص در اوایل رابطه، برندارید. اجازه دهید که شریک زندگی تان برای شناختن شما، تلاش کند. آقایان چیز‌هایی را که با تلاش به دست می‌آید، بیشتر دوست دارند.

مدام در مورد او صحبت نکنید
زمانی که ما به چیزی یا فردی علاقمندمم، طبیعی ست که دوست داریم مدام در مورد آن صحبت کنیم، اما این کار می‌تواند گاهی دردسرساز شود. به عنوان مثال شما شریک زندگی تان را دوست دارید، از این رو پیش خانواده، دوستان و حتی آرایشگرتان مدام از او صحبت می‌کنید.

 

این رفتار شما رفته رفته باعث می‌شود که نتوانید جز او روی فرد یا چیز دیگری تمرکز کنید. رفتار‌هایی به این شکل، از شما به تدریج فردی وابسته می‌سازد. در حالی که آقایان از خانم‌های مستقل بیشتر خوششان می‌آید. پس بهتر است که جلوی احساسات تان را بگیرید و در بیان آن اغراق نکنید.

 

منبع: برترین‌ها

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها