0

نظارت بر صندوق توسعه ملي از وظايف جدايي ناپذير دولت است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نظارت بر صندوق توسعه ملي از وظايف جدايي ناپذير دولت است
جمعه 24 دی 1389  9:03 PM

89/10/24 - 18:00
شماره:8910240800
نسخه چاپي ارسال به دوستان
دلخوش در گفت‌وگو با فارس:
نظارت بر صندوق توسعه ملي از وظايف جدايي ناپذير دولت است

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون اقتصادي مجلس با تأكيد بر اينكه نظارت بر صندوق توسعه ملي از وظايف لاينفك دولت است، گفت: دولت در امور حاكميتي و هر امري كه مجبور به اجرا مي‌شود، مي‌تواند دخالت داشته باشد.

كاظم دلخوش، نماينده مردم صومعه‌سرا در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس«توانا»،‌ با بيان اينكه در صندوق توسعه ملي كه بنا بر فرمايش مقام معظم رهبري ايجاد شد 20 درصد مازاد فروش نفت خام كشور و برداشت و واريز آن به صندوق توسعه ملي به منظور حمايت از سرمايه‌گذاري در بخش خصوصي و تعاوني‌ها است، اظهار داشت: دولت، مجلس و قوه قضائيه حق دخالت در اجرا و برداشت از اين صندوق را در كاري غير از سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي خصوصي و تعاوني ندارند.

وي با تأكيد بر اينكه طبق اساسنامه امور حاكميتي صندوق توسعه ملي و نظارتي بر عهده دولت و مجلس بر اساس قانون بوده و هيچ مشكلي در اين زمينه وجود ندارد، تصريح‌كرد: در امور حاكميتي دولت در هر امري كه مربوط به امور اجرا باشد مي‌تواند دخالت داشته باشد و جزء وظايف لاينفك دولت است منتها به اين شرط كه سياست‌گذاري، نظارت و امور حاكميتي را انجام دهد.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس بر همين اساس امور اجرايي در اين بخش‌ها را مربوط به بخش خصوصي و تعاوني‌ها دانست و يادآورشد: در اين بخش نيز هيچ كس خللي ايجاد نكرده و روند خاص خود را دارد و با پيگيري‌هاي لازم به درستي عمل مي‌شود و اين مبلغ كه به حساب صندوق توسعه ملي واريز مي‌شود براي رشد اقتصاد ملي كشور است.

وي با تأكيد بر اينكه هيچ‌كس نمي‌تواند نظارت دولت و حاكميت را نفي كند،‌ ادامه داد: در صورتي كه نفي نظارت دولت صورت گيرد درآمدي حاصل نمي‌شود چراكه واريز درآمد و برداشت آن بر عهده دولت بوده اما اختصاص آن به بخش خصوصي و تعاوني‌ها است.

دلخوش در خاتمه نفي نظارت دولت و حاكميت بر صندوق توسعه ملي را منتفي دانست و خاطر‌نشان‌كرد: در اين زمينه هر كس بايد به وظيفه خود عمل كند.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها