0

مردم اردن خواستار بركناري نخست‌وزير شدند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مردم اردن خواستار بركناري نخست‌وزير شدند
جمعه 24 دی 1389  8:41 PM

89/10/24 - 17:25
شماره:8910240750
نسخه چاپي ارسال به دوستان
با برپايي تظاهرات سراسري؛
مردم اردن خواستار بركناري نخست‌وزير شدند

خبرگزاري فارس: مردم شهرهاي مختلف اردن امروز در اعتراض به اوضاع سخت معيشتي و ناتواني دولت در مهار گراني به خيابان‌ها ريختند و خواستار بركناري نخست‌وزير شدند.

به گزارش فارس، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي "القدس العربي "، هزاران اردني امروز جمعه در اعتراض به گراني و اوضاع معيشتي نابسامان مردم تظاهرات كردند.

تظاهرات كنندگان كه بيشتر آنها از اتحاديه‌هاي كارگري، احزاب چپ‌گرا و فقرا بودند با سر دادن شعار و حمل كردن پلاكاردها خواستار استعفاي دولت "سمير الرفاعي " نخست‌وزير اين كشور شدند.

توده اردني‌هاي مقيم پايتخت نيز با برگزاري تظاهرات در نزديك مسجد الامام الحسين در مركز شهر اعتراض خود را به ناتواني دولت در مهار قيمت‌ها اعلام كردند و اين در حالي است كه نيروهاي امنيتي آنها را محاصره كرده بودند.

گزارش‌هاي رسانه‌اي حاكي است كه تظاهرات مشابهي در شهرهاي اصلي اردن از جمله "اربيد " و "الكرك " در شمال و جنوب كشور برگزار شد.
اعتراضات گسترده مردم اردن به وضعيت معيشتي خود پس از آن صورت گرفت دولت هيچ اقدامي در پي تصميم هفته جاري خود براي كاهش قيمت‌ كالاهاي اساسي و سوخت نكرده است.

جريان معارض به رهبري مسلمانان اين كشور و اتحاديه‌هاي كارگري يكشنبه گذشته از مردم خواستند با برپايي تظاهرات به دولت براي اجراي اصلاحات سياسي و اقتصادي در اين كشور فشار وارد كنند.

احزاب معارض اردن و جبهه عمل اسلامي و اتحاديه‌هاي كارگري اردن امروز در بيانيه‌اي اعلام كردند يكشنبه آينده در اعتراض به وضعيت سخت معيشتي در برابر مجلس نمايندگان تحصن مي‌كنند.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها