0

مصطفي پورمحمدي: هدفمند كردن يارانه‌ها پيامي همسنگ پيام اقتصادي در حوزه اجتماعي دارد

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

مصطفي پورمحمدي: هدفمند كردن يارانه‌ها پيامي همسنگ پيام اقتصادي در حوزه اجتماعي دارد
جمعه 24 دی 1389  8:22 PM

رييس سازمان بازرسي كل كشور با اشاره به نامگذاري دهه‌اي كه در آن هستيم به عنوان دهه پيشرفت و عدالت از سوي مقام معظم رهبري گفت: آن‌چه كه بايد به عنوان شاخص و شاقول در پيشاني همه قوانين و مقررات كشور باشد، پيشرفت و عدالت است.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) حجت‌الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي در همايش همت مضاعف، كار مضاعف ارتقاي سلامت نظام اداري در اراك اظهار كرد: طرح هدفمندي يارانه‌ها بايد به رشد و پيشرفت اقتصادي، افزايش راندمان، كاهش مصرف مضر و كاهش بيكاري منجر شود.

وي تصريح كرد: طرح هدفمندي يارانه‌ها، در راستاي تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر حركت جامعه به سمت پيشرفت و عدالت است. اين طرح بايد هم در جهت پيشرفت و هم در جهت عدالت موفق عمل كند. اگر بخش عدالتش خوب اجرا شود اما بخش پيشرفتش خوب اجرا نشود با اهدفي كه مد نظر مقام معظم رهبري است، فاصله دارد.

وي خاطرنشان كرد: الان به طرح هدفمند كردن يارانه‌ها به عنوان يك موضوع اقتصادي نگاه مي‌شود در حالي كه هدفمند كردن يارانه‌ها پيامي همسنگ پيام اقتصادي در حوزه اجتماعي دارد.

رييس سازمان بازرسي كل كشور ادامه داد: اصلاح رفتار اجتماعي در مصرف و توليد و تعاملات اجتماعي پيام بزرگ ديگري از اجراي اين قانون مهم است.

وي تصريح كرد: پيام بزرگ ديگري كه در بحث هدفمندسازي يارانه‌ها از آن غفلت مي‌شود، اصلاح نظام اداري و ايجاد نظم و برنامه‌ريزي اداري است. اين پيام همسنگ پيام اقتصادي طرح هدفمندسازي يارانه‌هاست.

وي گفت: براي سازمان بازرسي كل كشور قانون هدفمندسازي يارانه‌ها، يك قانون اقتصادي صرف نيست، بلكه يك قانون اداري هم است و اين از بعد سلامت اداري مورد توجه جدي ماست.

پورمحمدي در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به دستگيري عوامل شهادت علي‌محمدي دانشمند هسته‌يي كشورمان اظهار كرد: دشمنان پيوسته در حال توطئه بر عيه اين نظام هستند، سال گذشته فتنه بزرگ پس از انتخابات را رقم زدند، در سال جاري اساتيد دانشگاهي را به شهادت رساندند و بدون شك فردا و فرداهاي ديگر نيز توطئه‌هاي جديد بر عليه اين كشور طراحي مي‌كنند.

وي تصريح كرد: دشمنان انقلاب ايران اسلامي را به ترور متهم مي‌كنند، اما امروز به لطف خدا جهانيان ديدند كه خود آن‌ها چه جنايت‌هاي وحشتناكي عليه اساتيد بي‌گناه ايران اسلامي انجام داده و براي ترور يك استاد چه برنامه‌ريزي‌ها و طراحي‌هايي را انجام مي‌دهند.

وي خاطرنشان كرد: اگر تا امروز چهره علي‌محمدي ناشناخته بود، شهادت او را براي هميشه در تاريخ انقلاب اسلامي جاويدان نام كرد و سبب شد كه نام اين شهيد همچون چراغ فروزاني براي ادامه راه فرزندان، شاگردان و همكاران علي‌محمدي روشن بماند و نورافشاني كند.

رييس سازمان بازرسي كل كشورگفت: ايران اسلامي از ظرفيت بسيار بالايي در توليد علي‌محمدي‌ها برخوردار است، دشمنان ترديد نكنند و بدانند كه با شهادت يك نفر نخواهند توانست در ادامه مسير انقلاب خللي وارد كنند.

وي اظهار كرد: دشمنان ايران اسلامي را به پنهان كاري متهم مي‌كنند، اما بايد بدانند كه انقلاب اسلامي آمده تا شفاف‌سازي كند. انقلاب اسلامي آمده تا درون بسياري از واقعيت‌هاي ناصواب را افشا كند؛ چراكه رسالتش شفاف‌سازي است.

وي با تاكيد بر اين‌كه «ايران اسلامي نيازي به پنهان كاري ندارد» اظهار كرد: نظام ايران، نظام ولايي است و نظام ولايت حافظ سلامت كشور است.

پورمحمدي با بيان اين‌كه «شاخص سلامت جامعه اسلامي ولايت فقيه است» گفت: نظام سلطه حافظ ناسلامتي است، نظام سلطه نظام فساد و كشتار و قتل و غارت است كه ارمغان آن تبعيض و فقر جهاني است.

وي با اشاره به اهداف برگزاري اين همايش افزود: عزم قواي سه‌گانه براي مبارزه با فساد جدي است و برگزاري اين همايش در ارايه مدلي هماهنگ و واحد در نظام اداري، اجراي صحيح قوانين و ايجاد يك نظام اداري سالم اثرگذار است.

وي ادامه داد: نظام ما با اراده مشترك و فهمي نزديك و هماهنگ در پي مبارزه با فساد است و رعايت قانون و مبارزه با فساد و تخلف از جمله خواسته‌هاي مردم است.

رييس سازمان بازرسي كل كشور تصريح كرد: شوراي دستگاه‌هاي نظارتي كشور به منظور مبارزه اساسي و اصولي با فساد، ايجاد تعامل بين دستگاه‌هاي نظارتي، ارتقاي بهره‌وري، هم‌افزايي و هم‌پوشاني اطلاعاتي شكل گرفته است.

وي افزود: سازمان بازرسي كل كشور نيز با توجه به وظايف قانوني و سند چشم‌انداز در برنامه‌هاي خود ضمن پرداختن به اقدامات پيشگيرانه و اصلاحي بخش مهمي از توان خود را به مبارزه با مصاديق فساد صرف خواهد كرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها