0

لشگركشي نظامي آمريكا و فرانسه به مرزهاي لبنان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

لشگركشي نظامي آمريكا و فرانسه به مرزهاي لبنان
جمعه 24 دی 1389  12:16 PM

89/10/24 - 10:20
شماره:8910240116
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تكرار// در پي تنش در لبنان روي داد:
لشگركشي نظامي آمريكا و فرانسه به مرزهاي لبنان

خبرگزاري فارس: يك پايگاه خبري صهيونيستي از لشگركشي ناوهاي آمريكا و فرانسه به مرزهاي آبي لبنان خبر داد.

به گزارش فارس، پايگاه خبري صهيونيستي "دبكا " وابسته به محافل جاسوسي رژيم صهيونيستي اعلام كرد كه دو ناو آمريكايي و فرانسوي تحرك خود در درياي مديترانه را به سوي آب‌هاي منطقه‌اي لبنان آغاز كرده است.

اين پايگاه خبري مدعي است كه اين اقدام براي جلوگيري از درگيري نظامي ميان حزب‌الله و اسرائيل در پي فروپاشي دولت لبنان روي مي‌دهد.

بر اساس اعلام منابع نظامي آمريكايي در واشنگتن، آمريكا به نيروهاي دريايي هجومي خود موسوم به "اينتر پرايز " دستور داده است كه براي حركت به سوي سواحل لبنان آماده باشند، البته اين پايگاه خبري با شيطنت در اين خبر مدعي شده كه آمريكا علت اين موضوع را جلوگيري از درگير شدن ايران و رژيم صهيونيستي در خاك لبنان اعلام كرده است.

دبكا مي‌افزايد كه آمريكا در روزهاي اخير بررسي‌هاي داغ و تماس‌هاي گسترده‌اي را شاهد بوده كه ميان "باراك اوباما " و ملك "عبدالله بن عبدالعزيز " شاه عربستان و "نيكولا ساركوزي " رئيس‌جمهور فرانسه و "سعد حريري " نخست‌وزير پيشبرد امور لبنان شاهد بوده كه براي وحدت مواضع جهان غرب در زمينه دادگاه حريري اعلام شده است.

بحران سياسي در لبنان در حالي شدت گرفته است كه سعد حريري تلاش‌هاي عربي در راستاي ثبات و آرامش در لبنان را ناديده گرفت و بر اساس سناريوي آمريكا و فرانسه در ايجاد ناامني در اين كشور و حمايت بي قيد و شرط از دادگاه حريري رفتار كرد.

در پي خودسري‌هاي حريري در اين راستا جريان هشت مارس اعلام كرد كه با توجه به تعطيل شدن تلاش‌ها براي كنترل بحران در لبنان از سوي جريان حاكم و تسليم شدن آنها در برابر فشارهاي آمريكا بر عليه منافع داخلي لبنان، وزراي مخالف دولت اين تصميم را گرفته‌اند.

به اين ترتيب ده وزير عضو كابينه كه از اعضاي هشت مارس هستند بعلاوه "عدنان سيد الحسين " وزير مشاور كه از سوي رئيس‌ جمهور انتخاب شده‌اند، از كابينه خارجه شدند. در پي اين اقدام كابينه لبنان از رسميت خارج شد و رئيس‌جمهور لبنان نيز ديروز به صورت رسمي سقوط كابينه را اعلام كرد.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها