0

قانون 40 ساله گمرك بزودي به بايگاني مي‌رود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

قانون 40 ساله گمرك بزودي به بايگاني مي‌رود
جمعه 24 دی 1389  9:54 AM

89/10/24 - 09:32
شماره:8910221505
نسخه چاپي ارسال به دوستان
در گفت‌وگوي رئيس كل جديد گمرك با فارس اعلام شد:
قانون 40 ساله گمرك بزودي به بايگاني مي‌رود

خبرگزاري فارس: رئيس كل جديد گمرك ايران با اعلام اينكه گزارش نهايي انتقال از تهران تا يك ماه ديگر ارائه مي شود، گفت: تا آخر سال قانون جديد گمركي مصوب و ابلاغ و جايگزين قانون 40 ساله كنوني گمرك مي‌شود.

عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، افزود: در جلسه اخير كارگروه انتقال كارمندان از تهران مسئولان گمرك نيز حضور پيدا كردند و با توجه به تازگي انتصاب بنده به رياست گمرك، قرار شد ظرف يك ماه آينده شرايط گمرك بررسي شده و گزارش آن براي كارگروه انتقالي ارائه شود، تا در مورد انتقال برخي از مأموريت‌ها از تهران تصميم‌گيري شود.
وي افزود: گمرك مؤظف شد، ظرف يكماه آينده شرايط گمرك را بررسي كرده و گزارشي به كارگروه انتقالي ارائه كند.
رئيس كل گمرك ايران جمهوري اسلامي در مورد آخرين وضعيت قانون جديد امور گمركي گفت: اين قانون مراحل نهايي تصويب در مجلس را طي مي‌كند، زيرا براساس اصل 85 قانون اساسي بررسي مي‌شود كه كميسيون اقتصادي به نمايندگي از مجلس اين لايحه را بررسي و تصويب مي‌كند كه تاكنون كل مواد 162 گانه آن بررسي شده است.
معمارنژاد با تأكيد براينكه تصويب قانون جديد گمرك مراحل نهايي را پشت‌سر مي‌گذراند گفت: تا آخر سال قانون جديد گمركي مصوب و ابلاغ مي‌شود و جايگزين قانون 40 ساله كنوني گمرك مي‌شود.
رئيس كل گمرك ايران جمهوري اسلامي تأكيد كرد: مهم‌ترين بحث بعد از تصويب قانون جديد گمرك تدوين آيين‌نامه اجرايي قانون است كه بايد تنظيم شود.
معمارنژاد در پاسخ به اين پرسش كه آيين‌نامه‌هاي اجرايي گمرك تا چه زماني بايد تعيين شود، گفت: در قانون پيش‌بيني شده بعد از 6 ماه از تصويب نهايي قانون بايد آيين‌نامه آن تأييد شود و به تصويب هيئت وزيران برسد.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها