0

موافق اعمال حداكثر فشار سياسي بر ايران هستيم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

موافق اعمال حداكثر فشار سياسي بر ايران هستيم
جمعه 24 دی 1389  9:47 AM

89/10/24 - 09:45
شماره:8910240075
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تكرار// دبيركل ناتو:
موافق اعمال حداكثر فشار سياسي بر ايران هستيم

خبرگزاري فارس: دبيركل ناتو از يك سو بر حمايت اين سازمان از تلاش‌هاي بين‌المللي براي يافتن راه‌حل‌هاي سياسي در موضوع هسته‌اي ايران تأكيد و از سوي ديگر عنوان مي‌كند كه ناتو با اعمال حداكثر فشار سياسي بر ايران موافق است.

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، «آندرس فو راسموسن» دبيركل ناتو در گفت‌وگو با تلويزيون فارسي بي.‌‌بي.‌سي در خصوص برنامه‌هاي اين سازمان براي خروج از افغانستان، با بيان اينكه ما در افغانستان هستيم تا از مردم اين كشور محافظت كنيم و نگذاريم افغانستان يك بار ديگر پناهگاهي امن براي تروريست‌ها شود، يادآور شد: قصد داريم در اسرع وقت مسئوليت تأمين امنيت را به نيروهاي افغان و مردم افغانستان واگذار كنيم.
وي افزود: اما تا زماني كه مطمئن نشويم نيروهاي امنيتي افغانستان از عهده اين مسئوليت بر مي‌آيند اين كار را نخواهيم كرد.
دبيركل ناتو در واكنش به برخي اخبار مبني بر دخالت ايران در افغانستان، كمك به طالبان و ادعاي اخير روزنامه نيويورك تايمز كه در آن مدعي شده ايران به مقامات دولت كرزي رشوه داده، اظهار داشت: من در مورد اين اتهام‌هاي خاص چيزي نمي‌گويم، زيرا در اين باره اطلاعاتي ندارم.

* ناتو از مواد سوختي ارسالي از ايران استفاده نمي‌كند

راسموسن با ادعاي اينكه ايران اخيراً نقشي منفي در افغانستان ايفا كرده كه اساس آن بر برخي سوءتفاهم‌ها مي‌باشد، گفت: خبر دارم كه ايران ارسال مواد سوختي به افغانستان را متوقف كرده و اين موضوع مشكلات زيادي براي مردم افغانستان به وجود آورده است.
وي ادامه داد:‌ ايران دست به اين اقدام زد چرا كه تصور مي‌كند نيروهاي بين‌المللي كمك به امنيت افغانستان (ايساف) از مواد سوختي ارسالي از ايران استفاده مي‌كنند، اما من صريح و صادقانه مي‌گويم اين نيروها از مواد سوختي فرستاده شده از ايران استفاده نمي‌كنند.
دبيركل ناتو از ايران درخواست كرد تا ارسال مواد سوختي به مردم افغانستان را از سر بگيرد.
راسموسن در بخش ديگري از سخنان خود در پاسخ به سؤالي مبني بر نگراني‌هاي آمريكا و برخي كشورها از برنامه‌ هسته‌اي ايران و سياست ناتو در اين باره و اينكه اگر به ايران حمله نظامي شود ناتو نيز درگير خواهد شد؟ تأكيد كرد: ناتو قطعاً درگير مسئله ايران نبوده است، اما ما مسلماً جريان را از نزديك دنبال مي‌‌كنيم و از تلاش‌هاي بين‌المللي براي يافتن راه‌حل‌هاي سياسي و ديپلماتيك قاطعانه حمايت مي‌كنيم، بنابراين با اعمال حداكثر فشار سياسي بر ايران كاملاً موافقيم.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها