0

محافظت از پوست در فصل زمستان

 
behrouz_h
behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی

محافظت از پوست در فصل زمستان
پنج شنبه 23 دی 1389  8:14 PM

پوست درفصل زمستان به علت سرما، باد، تغییرات دما، تغییرات آب و هوایی، سوخت منزل، و جریانات هوا در معرض خطر قرار می گیرد. به منظور سلامتی پوست باید با کمک گرفتن از محافظ های آرایشی از آن مراقبت کرد.
● چند پیشنهاد برای مراقبت از پوست در هنگام سرما.
▪ پوست چیست؟
پوست از لایه های زیادی تشکیل شده است. یک لایه ی انعطاف پذیر که در سطح قرار دارد. پس از آن اپی دِرم که از لایه های سلولی ساخته شده است و در نهایت دِرم که ضخیم تر است و در لایه های عمیق تری قرار دارد و توسط عروقِ خونیِ پایانه هایِ عصبی تغذیه می شود و در مقابل حملات محیطی از بافت ها و عروق کمک می گیرد.
▪ چه کار کنیم؟
برای پیشگیری از پیری پوست بهتر است به صورت روزانه از پوست مراقبت کرد.
قانون طلایی: یک بهداشت کامل.
روزی دو بار صورتتان را بشویید و از آرایش پاک کنید. چه باران بیاید، چه باد بیاید و چه هوا خوب باشد لازم است پوست را قبل از استفاده از کرم های مرطوب کننده کاملاً پاک و تقویت کنیم. یک پوست زیبا، صاف، نرم و درخشان پوستی است که کاملاً مرطوب شده باشد. پوست یک نوزاد به صورت میانگین از ٨٠٪ آب تشکیل شده است. به هر حال در فصل زمستان پوست معمولاً خشک می شود. پوست کشیده می شود، سرخ می شود، حساسیت های ناراحت کننده و قرمزی های خاصی به وجود می آید تمام این عوامل از علایم خشکی پوست می باشد. پس برای حل این مشکل لازم است از لایه یا عایقی استفاده کرد تا از اتلاف مولکول های آب جلوگیری کند.
در فصل زمستان برای تغذیه و بازسازی پوست ترجیحاً از کرم هایی با ترکیبات غنی استفاده کنید.
در نظر داشته باشید که هفته ای ٢بار از ماسک های مرطوب کننده و ترمیم کننده استفاده کنید این کار برای بازسازی پوست مفید است.
نیاز اورژانسی در سرما: محافظت از لب ها را فراموش نکنید این منطقه ی حساس را با پماد و کرم های ترمیم کننده مراقبت کنید. اگر لبتان ترک خورد چندین بار در روز پماد را مانند یک ماسک بر روی لب ها بمالید. این کار باعث می شود که لب ها کاملاً صاف شوند.
استفاده از دستکش برای محافظت از دست ها به تنهایی کافی نیست. مقداری کرم مایع یا پماد را روی دست بمالید و از مچ تا انگشت ها را مرطوب کنید. این کرم ها که از وازلین، روغن های گیاهی و سیلیکون ساخته شده اند باعث لطافت پوست می شوند. اگر پوست دستان ترک خورد شب لایه ی ضخیمی از این کرم ها را روی دست بمالید و بگذارید تا صبح بماند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها