0

استان همدان كارهاي فرهنگي بزرگي پيش روي دارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

استان همدان كارهاي فرهنگي بزرگي پيش روي دارد
پنج شنبه 23 دی 1389  7:09 PM

89/10/23 - 11:53
شماره:8910221646
نسخه چاپي ارسال به دوستان
استاندار همدان:
استان همدان كارهاي فرهنگي بزرگي پيش روي دارد

خبرگزاري فارس: استان همدان با پيشينه تاريخي و فرهنگي از ظرفيت بالايي براي پيشبرد امور فرهنگي برخوردار است و كارهاي فرهنگي بزرگي پيش روي دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، ‌كرم‌رضا پيريايي در مراسم توديع و معارفه مدير‌كل فرهنگ ارشاد اسلامي استان همدان اظهار داشت: در چندماه گذشته همدان برگزار كننده برنامه‌هاي مهم فرهنگي در سطح بين‌المللي بوده و در اين مهم سرافرازانه عمل كرده است.
وي افزود: در حال حاضر قابليت‌هاي ويژه‌اي در زمينه‌هاي مختلف خصوصاً بخش فرهنگي در همدان وجود دارد كه اين استان را به مراتب يك استان مهم و فرهنگي در كشور قلمداد كرده است.
استاندار همدان تصريح كرد: همه مديران به ويژه مديران فرهنگي بايد از اين ظرفيت‌ها و زمينه‌هاي فرهنگي در پيشبرد استان در سطح ملي و بين‌المللي استفاده كنند.
وي سپس با بيان اينكه بايد همواره امروز ما از ديروز و فرداي ما از امروز بهتر باشد، انتقادات وارده به مديركل سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي را رد كرد و گفت: ايشان در مدت مسئوليت خود حجم بالايي از كارها را بر دوش داشتند كه توانستند به خوبي آنها را انجام دهند.
پيريايي با اشاره به برخي اقداماتي كه قرار بود در عرصه هنر و فرهنگ استان به وقوع بپيوندد ولي به خاطر شرايط اداره‌كل ارشاد استان اجرايي نشد، افزود: يكي از آنها بزرگداشت آيت‌الله نوري همداني بود كه قرار بود روز 9 دي ماه انجام شود ولي به خاطر اين قضيه از يك سو و عدم تمايل خود معظم له به اين مراسم از سوي ديگر تاكنون اجرايي نشده است ولي در دستور كار قرار دارد تا در يك زمان مناسب به بهترين شكل ممكن اجرايي شود.
وي ادامه داد: بزرگداشت سيدجمال‌الدين اسدآبادي نيز از ديگر برنامه‌هايي است كه مقدمات كار آن در حال انجام است و قرار بر اين است در شهرستان اسدآباد برگزار شود چرا كه ما خواهان بهره‌گيري از اين عنوان براي تعالي شهرستان هستيم.
استاندار همدان با اشاره به نگاه بلند محمدحسين تركمن، مديركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان افزود: اميد است با تجارب بالاي ايشان، از اين پس توفيقات بيشتري را در عرصه فرهنگ و هنر استان شاهد و ناظر باشيم.
وي در پي سخنان كرمي مبني بر اينكه بايد به سمت روي كار آوردن مديران غير بومي در استان بود چرا كه در برخي مواقع فرهنگ بد حسادت در استان، حاشيه‌هايي را براي مدير بومي به وجود مي‌‌آورد ولي مدير غير بومي فارغ از اين فضا براي انجام كار وارد استان مي‌شود، ابراز داشت: البته ما به دنبال انتصاب مديران بومي هستيم ولي در برخي مواقع شاخص شخصيت فرد غير بومي آن چنان است كه ممكن است وي را بر مدير بومي ترجيح داده و به عنوان مسئول انتخاب كنيم.
مديركل جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان نيز در اين مراسم اظهار داشت: عرصه فرهنگ عرصه فردي نبوده بلكه عرصه هم‌فهمي مشترك در حوزه‌هاي مختلف است.
محمد‌حسين تركمن با تأكيد بر لزوم افزايش فضاي همفكري و هم‌زباني در استان همدان تصريح كرد: درخت فرهنگ درخت تناوري است كه براي رشد هرچه بيشتر به نيازمند رسيدگي است و افراد در سال‌هاي بعد از سايه آن بهر‌ه‌مند مي‌شوند.
وي با اشاره به ريشه اعتقادي، اجتماعي، علمي و وجود وحدت در استان همدان اضافه كرد: استان همدان قدم‌گاه مكبران خونين‌بال نظام جمهوري اسلامي بوده كه شاهد زنده آن لشكر مقاوم استان در عمليات مرصاد است.
مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي همدان با بيان اينكه خاك مقدس همدان دروازه مقدس اسلام بوده است، گفت: فضاي فرهنگ نيازمند دل‌هاي آگاه، متدين و صبور است و همه فعالان فرهنگ استان را در حوزه خدمت و فرهنگ هم‌جنس و هم‌‌نوع خود مي‌دانيم و همه افراد با كفايت و با‌تدبير بايد به سازندگي در حوزه فرهنگ مشغول شوند.
در پايان اين مراسم محمدحسين تركمن به عنوان مديركل جديد اداره ارشاد اسلامي همدان معرفي و از زحمات حجت‌الاسلام سعيد كرمي قدرداني شد.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها