0

4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397  3:04 PM


KTM 1190RC8، موتورسیکلت پرحجم

پرقدرت و کم طرفدار

در این مطلب به سراغ یکی از محصولات نه چندان شناخته شده موتورسیکلت های پرحجم کاوازاکی در ایران یعنی KTM رفتیم. البته این برند اتریشی در بازار کراس ها و تریل ها یکی از بهترین ها در جهان است و نیازی به معرفی ندارد.

اما KTM به دلیل این که کم تر از موتورسیکلت سازان ژاپنی و ایتالیایی به ایران راه پیدا کرده است هنوز گویا در بازار غریبه به حساب می آبد.
 
 4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه
 

البته این غریبی در بخش موتورهای ریس استریت و سوپربایک ها بیش تر به چشم می خورد. البته کی تی ام در بخش موتورسیکلت های پرقدرت اسپرت محصولات گسترده ای ندارد ولی در عوض اگر قرار باشد در مورد موتورسیلکت های تریل صحبت کنید آن وقت با انبوهی از مدل های این نارنجی پوش (رنگ اصلی محصولات کی تی ام) رو به رو می شوید.

مدل RC8 R 1190 قوی ترین محصول کی تی ام در ایران است. این موتورسیکلت که از شاسی اختصاصی بهره می برد برای اولین بار در سال 2008 ساخته شد. در همان ابتدای تولید هم چهره کاملا متفاوت آن نسبت به رقیبان اش در این کلاس منتقدین و موافقین زیادی داشت و حتی در حال حاضر هم جزو موتورسیکلت هایی به حساب می آید که افراد کمی به سراغ اش می روند.

1190 دارای یک پیشرانه 2 سیلندر است که با حجم 1190 سی سی می تواند 173 اسب بخار نیرو در دور 10 هزار و 250 تولید کند. قدرتی که با توجه به وزن 184 کیلویی این موتورسیکلت می تواند نسبت قدرت به وزن مناسبی را برایش ایجاد کند.

در سال 2012 این موتور سیکلت دوباره به روزرسانی شده و نسبت تراکم اش هم به 13.5 به یک رسیده است. اگر قصد خریدش را داشته باشید می توانید 2 ترکیب رنگ سفید- نارنجی و مشکی- نارنجی را سفارش بدهید.

ترمزهای بسیار قوی دیسکی در جلو و عقب و نمایش گر تمام دیجیتال، شاخص میانگین مصرف سوخت، نمایش گر دنده، نمایش گر وضعیت سیالات، نمایش گر دمای مایع خنک کننده، نمایش گر مصرف سوخت، صفحه پیغام نقص فنی، چراغک سیستم ضدسرقت از جمله مواردی هستند که می توانید در این موتورسیکلت پیدا کنید.

هم چنین محدوده هشدار سرعت قابل تنظیم، نمایش گر میانگین سرعت، نمایش گر مسافت سنج کل (ODO Meter)، 2 شاخص مسافت سنج مقطعی (Trip Meter)، نمایش گر مدت زمان سواری، نمایش گر زمان باقی مانده برای اجرای سرویس دوره ای از دیگر تجهیزات این موتورسیکلت هستند.

از جمله نکات مثبت آن باید به کیفیت خوب قطعاتی مثل کمک فنرها اشاره کرد که ساخت WP Suspension اتریش هستند.

رقبای داخلی و خارجی

•    Suzuki GSX 1000R
•    Kawazaki Ninja ZX10 R
•    Honda CBR

نکات مثبت

•    کیفیت خوب قطعاتی مثل کمک فنرها که ساخت WP Suspension اتریش هستند.
•    تجهیزات فراوان، کیفیت ساخت و مونتاژ بالا
•    نسبت تراکم بالای پیشرانه

نکات منفی

•    مدت کوتاه گارانتی نسبت به قیمت
•    بهای بالای قطعات
•    چهره خاص که چندان همه پسند نیست
•    تنوع رنگ کم
 
 4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه
 
امکانات و تجهیزات

ترمزهای بسیار قوی دیسکی در جلو و عقب و نمایش گر تمام دیجیتال، شاخص میانگین مصرف سوخت، نمایش گر دنده، نمایش گر وضعیت سیالات، نمایش گر دمای مایع خنک کننده، نمایش گر مصرف سوخت، صفحه پیغام نقص فنی، چراغک سیستم ضدسرقت، محدوده هشدار سرعت قابل تنظیم، نمایش گر میانگین سرعت، نمایش گر مسافت سنج کل (ODO Meter)، 2 شاخص مسافت سنج مقطعی (Trip Meter)، نمایش گر مدت زمان سواری، نمایش گر زمان باقی مانده برای اجرای سرویس دوره ای.

مشخصات فنی

کلاس: موتورسیکلت پرحجم
گیرباکس: -
تعداد سیلندر: 2 سیلندر
حجم موتور: 1190 سی سی
قدرت: 173 اسب بخار در دور 10 هزار و 250
گشتاور: -
مصرف ترکیبی: 3.6 تا 4.5 گالن
حجم مخزن سوخت: 16.5 لیتر
شتاب: -

قیمت: -

پیشنهاد نهایی

باک این موتورسیکلت 16.5 لیتر حجم دارد و در سیکل ترکیبی با توجه به کیفیت سوخت مصرفی بین 3.6 تا 4.5 گالن سوخت مصرف می کند. کویرموتور برای این موتورسیکلت گارانتی 24 ماهه در نظر گرفته است که با توجه به عدم شناخت کافی از این برند در بازار به نظر می رسد زمان کمی است. قیمت قطعات این موتور نسبت به رقیبان ارزان نیست.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها