0

4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397  3:03 PM


پیشتاز 125 سی سی PMT، موتور سیکلت اسکوتر

ساده و باکیفیت

کلاس موتورسیکلت های اسکوتر در ایران مثل بسیاری از بازارهای جهانی در سال های اخیر دچار تغییرات شده است. در این بخش از بازار می توانید انواع موتورسیکلت های ساخت برندهای جهانی مثل کاوازاکی و هوندا تا نمونه های هندی و چینی را ببینید. اما عمده تغییر بازار اسکوترها در سال های اخیر اضافه شدن انبوهی از موتورسیکلت های برقی به لیست خرید مشتریان است.
 
 4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه
 

البته متاسفانه هنوز در بازار ایران موتورسیکلت های برقی به طور کامل جا نیفتاده اند و از این رو بیش تر اسکوترهای بازار ایران از انواع 125 سی سی تک سیلندر بنزینی هستند.

پیشتاز PMT125 یکی از ساخته های پیشتاز موتور است که می تواند در لیست انتخاب شما جای بگیرد. این موتورسیکلت از نظر ظاهری نسبتا ساده است و هم چون رادیسون کویرموتور پرزرق و برق نیست. پیشتاز اسکوترش را در رنگ های آبی، مشکی، نقره ای و قرمز عرضه می کند.

در حالی که شما می توانید بعضی از محصولات رقی را در رنگ های بیش تری مثل سبز و زرد هم خریداری کنید. چراغ های PMT125 چه در جلو و چه در عقب وسعت نور مناسبی دارد. ترمزها در جلو دیسکی و در عقب کاسه ای هستند. تقریبا تنها اسکوتر 125 سی سی که در هر 2 محور عقب و جلو دارای ترمزهای دیسکی است، کاب اسپرت نام دارد که توسط انرژی موتور تغذیه می شوند. اما با این حال ترمزها علمکرد مناسبی دارند.

البته همان طور که می دانید اسکوترها درواقع موتورسیکلت های درون شهری هستند و به ندرت با حداکثر سرعت رانده می شوند. از این رو داشتن ترمزهای بسیار قوی آن قدرها برای یک اسکوتر مهم نیست. البته استانداردهای ایمنی نباید هیچ گاه از یاد سازنده برود.

PMT125 دارای کیلومترشماری آنالوگ است که تا 160 کیلومتر بر ساعت مدرج شده اما به نظر نمی رسد این موتورسیکلت بتواند به این سرعت دست پیدا کند. در کنار کیلومترشمار نیز نمایشگر دنده قرار دارد. از جمله جذابیت های این موتورسیکلت رینگ های اسپرت 5 پره مشکی رنگ است که البته باید در مسیرهای پردست انداز مراقب آنها باشید.

اگزوز روکشی باکیفیت از کروم دارد که مقاومت اش در برابر حرارت مناسب است و به سرعت رنگ نمی بازد. هرچند این اگزوز دارای کاور محافظ در کنار است اما، در بخش بالایی روکشی ندارد و احتمال برخورد کف کفش با اگزوز وجود دارد. پیشرانه هواخنک این محصول پیشتاز می تواند طبق گفته سازنده 10 اسب بخار نیرو تولید کند. این پیشرانه 9.5 نیوتن متر گشتاور هم دارد که نسبت به رقیبانی مثل کاپ اسپرت تقریبا بیش از یک نیوتن متر کم تر است.

این موتورسیکلت در سیکل ترکیبی حدود 2.6 لیتر سوخت مصرف می کند. وزن اش به 98 کیلوگرم می رسد و پیشرانه هواخنک اش با استارت الکتریکی روشن می شود. از جمله معایب آن باید به ایجاد لرزش در بخش هایی مثل جاپایی ها در فواصل کوتاه اشاره کرد. ضمن این که در دنده های میانی کشش موتورسیکلت افت می کند.

از جمله نکات مثبت آن باید به سواری و هندلینگ مناسب و کیفیت خوب پیشرانه اشاره کرد.

رقبای داخلی و خارجی

•    Taktaz 125
•    Behtaz 125
•    Azma 125

نکات مثبت

•    سواری و هندلینگ مناسب
•    کیفیت مونتاژ خوب و تنوع رنگ مناسب

نکات منفی

•    ایجاد لرزش در جاپایی ها در فواصل کوتاه
•    نبود روکش برای بخش بالایی اگزوز و احتمال برخورد کف کفش با این قسمت
•    افت کشش موتور در دنده های میانی
 
 4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه
 
امکانات و تجهیزات

رنگ های منتوع آبی، مشکی، نقره ای و قرمز، زین راحت، کاور محافظ اگزوز، روکش کروم اگزوز مقاوم در برابر حرارت، نشان گر دنده، ترمزهای دیسکی.

مشخصات فنی

کلاس: اسکوتر شهری
گیرباکس: -
تعداد سیلندر: تک سیلندر
حجم موتور: 125 سی سی
قدرت: 10 اسب بخار
گشتاور: 9.5 نیوتن
مصرف ترکیبی: 2.6 لیتر
حجم مخزن سوخت: - لیتر
شتاب: -

قیمت: -

پیشنهاد نهایی

اگر فکر می کنید با این اسکوتر می توانید آدرنالین با سرعت را تجربه کنید، باید خدمت تان بگوییم که سخت در اشتباهید. این دوچرخه موتوردار فقط به درد جا به جایی های شهری می خورد و بس. لذت و هیجان اصلا در کارش نیست.
 

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها