0

4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397  3:03 PM

 
 
 
کویر RKV200، موتور سیکلتی است که از فروش نسبتا خوبی برخوردار می باشد. از آنجایی که انگار قرار است تولید موتورسیکلت های طرح CG هوندا با نام ها و کیفیت های مختلف در ایران تا ابد ادامه پیدا کند، حتی انجین 200 سی سی هم به لیست پیشرانه های گوناگون این موتور سیلکت ها اضافه شده است!
دوهفته نامه گزارش بازار خودرو:
 
کویر RKV200، موتور سیکلت شهری
 
میراث هوندا
 
کویر RKV200، موتور سیکلتی است که از فروش نسبتا خوبی برخوردار می باشد. از آنجایی که انگار قرار است تولید موتورسیکلت های طرح CG هوندا با نام ها و کیفیت های مختلف در ایران تا ابد ادامه پیدا کند، حتی انجین 200 سی سی هم به لیست پیشرانه های گوناگون این موتور سیلکت ها اضافه شده است! هرچند طرح سی جی ها با پیشرانه 200 سی سی ارزان تر از مدل های جدید با حجم 200 سی سی هستند اما دیگر از نظر ظاهری دمده شده اند. پس اگر قرار باشد یک 200 سی سی به روزتر انتخاب کنید RKV200 یکی از گزینه های لیست انتخابی است.
 
 4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه
 
 
این محصول کویر موتور از نظر ظاهری چهره قابل قبولی دارد. هر چند در پس محصولات برند پالس قرار می گیرد و از نظر قیمت هم همین طور. البته نقاط قوت ظاهر آن در رینگ های زیبایش خلاصه نمی شود زیرا اگزوز و کاور آن نیز به زیبایی طراحی شده اند. در این سبک از موتورسیکلت ها بخش های فنی مثل پیشرانه کاملا نمایان هستند. از این رو پیشرانه هواخنک این موتور سیلکت نیز با همان شکل سنتی دیده می شود و مثل هم قطاران اش هیچ خلاقیتی در نمای ظاهری ندارد. زین عرض مناسبی دارد و برای ترک نشین هم دستگیره هایی تعبیه شده تا خودش را روی زین حفظ کند.

پیشرانه این موتورسیکلت می تواند در دور حدود 7هزار بر دقیقه 14 اسب بخار نیرو تولید کند و گشتاورش هم در دور 5 هزار و 535 به حدود 15.6 نیوتن متر می رسد. یکی از محاسن آن کلاچ نرم اش است که باعث می شود تعویض 5 دنده گیرباکس با سهولت انجام گیرد.

پیشرانه RKV200 دارای نسبت تراکم 8.3 به یک است. هرچند سازنده سفارش کرده در باک آن بنزین سوپر بریزید اما با توجه به نسبت تراکم نه چندان بالا به نظر نمی رسد در صورت استفاده از بنزین معمولی هم مشکلی ایجاد شود. کویر این موتورسیکلت را با رنگ های سفید، مشکی، قرمز، نارنجی و آبی به بازار عرضه می کند.

مصرف سوخت ترکیبی آن حدود 2.16 لیتر در سیکل ترکیبی است و با توجه به این که باک اش حجمی معادل 11 لیتر دارد، باید گفت با فاصله زمانی زیادی از سوخت گیری قبلی نیاز به سوخت گیری دوباره دارید. ترمزها در جلو و عقب دیسکی هستند و قدرت مناسبی هم دارند.

رقبای داخلی و خارجی

•    Niro Moharekeh Nami200
•    Kavir CDI 200
•    Kasir Rahro 200

نکات مثبت

•    پیشرانه با کیفیت
•    صدای زیبای پیشرانه
•    ترمزهای کارآمد
•    زین عریض
•    تنوع رنگ مناسب
•    قطعات یدکی در دسترس

نکات منفی

•    قطعات اصلی گران
•    وزن بالا
•    نسبت تراکم پیشرانه نه چندان بالا
 
 4 مدل موتورسیکلت برای 4 نوع سلیقه
 
امکانات و تجهیزات

ترمزهای دیسکی جلو و عقب، تنوع رنگ سفید، مشکی، قرمز و آبی، دستگیره روی زین برای ترک نشین

مشخصا فنی

کلاس: شهری
گیرباکس: 5 سرعته
تعداد سیلندر: -
حجم موتور: 200 سی سی
قدرت: 14 اسب بخار در دور 7 هزار
گشتاور: 15.6 نیوتن متر در دور 5535
مصرف ترکیبی: 2.16 لیتر
حجم مخزن سوخت: 11 لیتر
شتاب: -

قیمت: 2 یا 3 میلیون تومان

پیشنهاد نهایی

این موتور سیکلت دارای گارانتی 2 ماهه است. از جمله نکات مثبت آن باید به کیفیت مناسب پیشرانه، صدای زیبا و در دسترس بودن قطعات یدکی اشاره کرد. البته قطعات فنی آن در صورت اصل بودن قیمتی بیش تر از بعضی رقبا دارند. ضمنا با وزنی نزدیک به 121 کیلوگرم از جمله سنگین وزن ترین های این کلاس است.
تشکرات از این پست
nezarat_ravabet
دسترسی سریع به انجمن ها