0

دکوراسیون داخلی

 
faezeh22
faezeh22
کاربر جدید
تاریخ عضویت : دی 1396 
تعداد پست ها : 2

دکوراسیون داخلی
سه شنبه 19 دی 1396  10:47 AM

دکوراسیون داخلی: طراحی دکوراسیون در واقع یک نوع هنر محسوب شده و در دنیای امروز و همچنین با روی آمدن طرح های مدرن به آن نیازمندیم.  دکوراسیون داخلی با زیباسازی محل زندگی، محل کار و فعالیت های روزانه ما آرامش را به ما انتقال داده و در نتیجه باعث افزایش بازدهی کار ما خواهد شد. طراحی دکوراسیون های داخلی یکی از مهمترین دغدغه های معماران و جامعه طراحان می باشد.
 
در مبحث دکوراسیون داخلی تنها چیدمان مهم نیست . به طور مثال لازم است که در ابتدا معماری فضا مورد بررسی قرار بگیرد  و در صورت نیاز به تغییر معمار مربوطه تغییرات را با دکوراسیون داخلی اعمال کند. مانند جابه جا کردن یک دیوار یا تقسیم کردن یک بخش و ... پس از آن رنگ محیط مورد بررسی قرار می گیرد. و طراح باید با توجه به علم رنگ شناسی از رنگی استفاده نماید که مرتبط با محیط مربوطه بوده و القا کننده حس آرامش باشد.
 
 
ضرورت طراحی دکوراسیون داخلی
اهمیت و ضرورت دکوراسیون داخلی چه در یک محیط کوچک و ساده مانند یک اتاق کوچک و یا دکوراسیون داخلی یک فضای خاص و پر اهمیت مانند طراحی دکوراسیون داخلی یک گالری هنری بسیار گسترده می باشد. تنوع طرح ها بسیار وسیع می باشد و طراحی دکوراسیون داخلی نقشی مهم در معماری را ایفا می کند. این در حالیست که بخش خارجی ساختمان در مقابل عناصر بیرونی قرار دارد و نمایشگر و معرف ساختمان می باشد. فضای داخلی محلی است برای زندگی، کار و تمامی فعالیت های مهم و روزانه ی ما در آن محیط.
 
فضای داخلی برای طراحی دکوراسیون می تواند از بقیه فضا ها مجزا باشد و به طور جداگانه طراحی دکوراسیون داخلی شود و یا می تواند مانند آشپزخانه های اپن به صورت باز و در معرض دید طراحی شود. ما بین ساختار و معماری یک اتاق و دکوراسیون داخلی فضا ی مذکور تفاوت وجود دارد. اغلب طراحی دکوراسیون داخلی در مرحله دوم انجام می پذیرد و در مرحله اول معماری فضاست که با طراحی فضا، مواد و مصالح به کار رفته و طراحی نور و دیگر ویزگی های آن تاثیر گزار خواهد بود.
 
 
طراحی دکوراسیون داخلی منزل
ابتدا باید گفت در طراحی دکوراسیون منزل، مهمترین فضاهای اتاق پذیرایی یا همان  نشیمن می باشد که نیازمند توجه بسیاری می باشد.  که باید با دقت و توجه خاصی طراحی آن صورت بگیرد. مناسب بودن فضای اتاق پذیرایی بسیار مهم می باشد زیرا زیبا سازی و خوش ترکیب بودن آن برای مهمانان پیام مهمان نوازی و برای خود نماد آرامش است.
 
معمولا سالمندان و کودکان طالب راحتی و آسایش و غیر رسمی بودن فضا هستند بنا براین هنگام تهیه وسایل باید تمامی فاکتور ها رعایت شود در عین شیک بودن ان به راحتی ، وزن سبک و قابلیت حمل آن نیز توجه نمود. پس از آن اتاق های فعالیت و استراحت افراد در دکوراسیون داخلی دارای اهمیت می باشند.
 
 
 
تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی بر دو قسم است که به آن ها اشاره می کنیم :
1) اولین تاثیر روانی به وجود آمده از رنگها ی استفاده شده در دکوراسیون داخلی و محیط پیرامون مربوط به  به دریافت حسِ رنگی است که از طیف مرئی به وجود امده باشد. و به صورت "حس ذهنی" تعریف می شود. به طور مثال اگر چشم خود را ببندیم و روی پلک هایمان فشار کمی وارد کنیم متوجه می شویم که رنگ ها به صورت فام دار در می آیند این واقعی نبوده و یک اثر ذهنی از رنگ می باشد.
 
2) مربوط به اثرات ذهنی رن گاهی عینی فضا می باشد  و به احساس هایی مربوط می شود که رنگ های عینی استفاده شده در ان فضا در بیننده القا می کند. می توان گفت رابطه ی بین رنگ های عینی فضا با اثرات بر روی ذهن.
تشکرات از این پست
nargesza
دسترسی سریع به انجمن ها