0

عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12867
محل سکونت : قم

عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر
جمعه 10 آذر 1396  8:07 AM

بیشتر ما حداقل یکی دو بار توسط ماموران فرودگاه کنار کشیده شده ایم، چون فراموش کردیم در کیف لوازم آرایشمان ناخنگیر داریم یا برای ناهار چنگال برداشته ایم یا حتی نمی‌دانسته ایم که چه وسایلی را نباید همراه داشته باشیم.
 
اما بارهایی که در این لیست مشاهده می‌کنید بیش از حد عجیب و غیرمنتظره هستند. این‌ها چیزهایی عجیبی هستند که کارکنان فرودگاه های سراسر جهان در میان بار مسافران کشف کرده اند. دفعه بعد با دقت بیشتری به افراد به ظاهر عادی نگاه کنید که کنارتان در هواپیما نشسته اند به خصوص اگر در حال چرت زدن هستند.

بقایای جمجمه انسان

در سال ۲۰۱۳، ماموران امنیتی فرودگاه فورت لادردال (Fort Lauderdale) بقایای جمجمه و دندان‌های انسان را در بار دو مسافر زن پیدا کردند. این خانم‌ها در حال سفر به بالتیمور بودند که به خاطر ظروف مشکوکی که همراه داشتند و به نظر می‌رسید بقایای انسان مخلوط با گل باشد، توسط ماموران امنیتی متوقف شدند. آن‌ها این ظروف را از زنی در کوبا خریده بودند که ادعا می‌کرد آن‌ها ارواح شیطانی را دور می‌کند. این ماجرا به خوبی پایان یافت، زیرا زنان متهم نشدند و با پرواز بعد به خانه خود برگشتند.
 
عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر 
 


جنازه

در سال ۲۰۱۰، دو زن در فرودگاه جان لنون لیورپول توسط کارکنان فرودگاه به خاطر چهره مشکوک بستگانشان که به نظر می‌رسید در حال چرت زدن است، متوقف شدند. این دو زن همسر و دخترخوانده «کورت جارانت» بودند که او را با ویلچر و تاکسی به فرودگاه آورده بودند. در فرودگاه کشف شد که او مرده است. مسئولین دو زن را با فرض اینکه برای امتناع از پرداخت هزینه‌های حمل جسد این کار را کرده اند، دستگیر کرد.

شاهدان حاضر در فرودگاه که ادعا می کردند نفس کشیدن و حرکت مرد را دیده اند به دستگیری زن‌ها اعتراض کردند، اما پلیس قانع نشد. حتی پس از گزارش پزشک قانونی مبنی بر اینکه بیش از ۲۴ ساعت از مرگ مرد می‌گذرد، زنان همچنان اعتراض داشتند. آن‌ها نهایتا دستگیر شدند و سپس به قید وثیقه آزاد شدند. این اولین بار نیست که مسافران سعی می‌کنند اجساد مرده را با پرواز جابجا کنند. بلکه واقعا مشکل رایجی است که ماموران فرودگاه با آن مواجه هستند، زیرا مسافران نمی‌خواهند هزینه‌های حمل جسد را بپردازند.
 
عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر 
 


آکواریوم

سیستم تشخیص مواد منفجره در فرودگاه بین المللی لس آنجلس توجه کارکنان امنیتی را به چمدان یکی از مسافران جلب کرد. او با یک چمدان چهارگوش سفر می‌کرد که بعدا متوجه شدند پر از آب و حدود ۲۴۰ ماهی است. ماهی‌ها در انواع و اندازه‌های گوناگون بودند. اگرچه این یک پرواز داخلی بود، اما انتقال حیوانات به این روش بر خلاف سیاست‌های هوایی است. این مسافر ماهی‌ها را از یک فروشگاه حیوانات خانگی خریده و فقط سعی داشت آن‌ها را با خود به خانه ببرد. اما مجاز نبود با این روش آن‌ها را ببرد و به اطلاعات فرودگاه ارجاع داده شد.
 
عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر 
 

یک نوزاد زنده واقعی

دستگاه اشعه ایکس فرودگاه یک بچه را داخل چمدان یک زوج مصری در سفرشان به سمت امارات شناسایی کرد. این زوج سعی داشتند پسربچه پنج ماهه خود را در یک کیف دستی به صورت قاچاقی از مرز عبور دهند. اما کارکنان فرودگاه بین المللی شارجه این نوزاد را کشف کردند. این زوج به جرم در معرض خطر قرار دادن سلامت کودک و تلاش برای قاچاق دستگیر شدند. این زوج باید دو روز صبر می‌کردند تا بتوانند برای فرزندشان ویزا بگیرند ولی چون عجله داشتند این نقشه را کشیدند و سعی کردند به صورت غیرقانونی او را وارد کشور کنند.
 
عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر 
 


مارهای سمی مرده

یکی از پروازهای فرودگاه آتلانتا بعد از آنکه مسئولین از یک تهدید انفجاری داخل چمدان یکی از مسافران آگاه شدند، به تعویق افتاد. این مسافر از کره با یک چمدان شامل ۳۰ مار مرده سمی به سمت آتلانتا سفر می‌کرد. اسکن تعدادی از پرندگان مرده را در کیف مرد تشخیص داد که موجب بررسی بیشتر شد.
 
پرواز با مار و پرندگان مرده کاملا غیرقانونی است و مشکل مواد شیمیایی است که برای حفظ حیوانات مرده استفاده می‌شود. ماموران امنیتی هم مجبور شدند بیشتر احتیاط کنند، چون ممکن است برخی مار‌ها هنوز حاوی سم باشند. مرد به دلیل استفاده از مایعات قابل اشتعال متهم شد. بااین حال اجازه داده شد که مار‌ها را با خود ببرد. مسئولین فرودگاه مطمئن نیستند که او قصد داشت با مار‌ها چه کار کند.
 
عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر 
 


کبوتر

در سال ۲۰۱۶ یک مرد ۵۰ ساله قصد بازگشت از آلمان را داشت که ماموران فرودگاه شش کبوتر در چمدانش کشف کردند. این کبوتر‌ها گونه‌های ازبکی کمیابی بودند که هرکدام حدود ۲۰۰ دلار قیمت داشتند. آن‌ها در جعبه‌های کفش بسته بندی و سپس چمدان قرار داده شده بودند.
 
این مرد روی چمدان برچسبی زده بود که نوشته بود این چمدان متعلق به یک مسافر معلول است تا مانع سوء ظن درباره محتویات مشکوک چمدان شود. اما نقشه او موفق نبود و کارکنان فرودگاه از تلاش عجیب او برای قاچاق آگاه شدند. مرد متهم شد، زیرا مجوزهای لازم دامپزشکی را نداشت و ممکن بود این پرندگان ناقل بیماری و تهدیدی برای حیات وحش باشند.
 
عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر 
 


توله ببر

یکی دیگر از ماجراهای قاچاق مربوط به توله ببری است که در چمدان یک زن در فرودگاه بانکوک پیدا شد. بعد از اینکه چمدان به دلیل اضافه بار از زیر اشعه ایکس گذشت، این زن تایلندی دستگیر شد. او در تلاش برای گمراه کردن ماموران امنیتی، یک ببر اسباب بازی را در چمدانش گذاشته بود و فکر می‌کرد توله ببر بیهوش شده را هم به عنوان یک ببر اسباب بازی می‌تواند عبور دهد، اما اشتباه می‌کرد. این زن به جرم قاچاق و آزار حیوانات متهم شد.
 
عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر 
 


یک باغ وحش

در سال ۲۰۰۹ مردی از آفریقای جنوبی در فرودگاه دستگیر شد در حالی که سعی داشت بیش از ۷۰ حیوان زنده را قاچاق کند. او در حال بازگشت از تایلند بود که ماموران امنیتی مرز مجموعه ای از حیوانات وحشی مثل مار، کروکدیل، لاکپشت، عنکبوت، عقرب و قورباغه را همراه او کشف کردند. تصور می‌شد که او سعی دارد این حیوانات را به عنوان بخشی از تجارت جهانی گونه‌های درحال انقراض به آفریقا قاچاق کند.
 
پس از شناسایی حیوانات توسط ماموران، بلافاصله به باغ وحش ملی آفریقای جنوبی تحویل داده شدند تا به خوبی از آن‌ها مراقبت شود. به نظر می‌رسید مرد از جدیت جرمش آگاه نیست و وقتی به دادگاه برده و متهم شد شگفت زده شده بود. تلاش او برای قاچاق حیوانات موجب اعتراض و تحریک طرفداران حقوق حیوانات و بنیاد حیات وحش آفریقا شد. قاچاق در آفریقا بازار سیاه بزرگی راه انداخته است و این گروه‌ها نگرانند که حیوانات خارجی تعادل کامل جانوران آفریقایی را مختل کند.
 
عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر 
 


گلوله توپ واقعی

ماموران در چمدان یکی ازمسافران فرودگاه بین المللی فورت لادردال-هالیوود یک گلوله توپ واقعی پیدا کردند. این کشف باعث بررسی‌های بیشتر شد و در نهایت مسئولان متوجه شدند که مرد اصلا نمی‌داند که این توپ تهدیدآمیز است. او طی غواصی در یک کشتی شکسته این توپ را پیدا کرده و به عنوان سوغات سفر همراه خود می‌برده است. اگرچه این توپ از یک کشتی غرق شده دهه ۱۷۰۰ پیدا شده بود، اما همچنان خطرناک بود. این توپ هنوز قابلیت انفجار داشت به همین دلیل فرودگاه تخلیه شد.
 
عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر
 

 
 
چوب بیسبال لوییویل

در سال ۲۰۱۶، یک مسافر به خاطر چوب بیسبال لوییویل در چمدانش دستگیر شد. این چوب شبیه همانی بود که نگان در سریال مردگان متحرک استفاده می‌کرد. ماموران فرودگاه وقتی متوجه خون روی آن شدند شگفت زده شدند، اما بعد متوجه ساختگی بودن این خون شدند. این کشف در فرودگاه آتلانتا انجام شد و به نظر می‌رسید برای تولید فیلم ساخته شده، اما به هرحال باید مصادره می‌شد. بررسی‌های بیشتر نشان داد که سیم خاردار این چوب از جنس لاستیک است. با این حال، چوب بیسبال در لیست سلاح‌ها طبقه بندی می‌شود و جزء اقلام ممنوعه است.
 
عجیب‌ترین و خطرناک ترین بارهای مسافران هوایی+تصاویر
kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

تشکرات از این پست
nezarat_ravabet mehdi0014 zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها