0

سایپا 0 - پرسپولیس 2؛ صدرجدول سرخ و سفید شد

 
kz1350
kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6140
محل سکونت : مازندران

سایپا 0 - پرسپولیس 2؛ صدرجدول سرخ و سفید شد
سه شنبه 9 آبان 1396  5:11 PM

سفیدپوشان پرسپولیس با انجام یک بازی منطقی با استفاده از اشتباهات مدافعان سایپا این دیدار حساس را به سود خود تمام کردند.

 

به گزارش "ورزش‌سه"، برای پرسپولیس در این بازی محمدحسین کنعانی زادگان (21، گل به خودی) و علی علیپور (27) به ثمر رساندند تا پرسپولیس با 23 امتیاز بالاتر از پارس جنوبی به صدرجدول لیگ صعود کند.

 

استادیوم: تختی تهران         تماشاگر: حدود 11 هزار نفر
داور: محمدحسین زاهدی فر      کمک داوران: سعید قاسمی و سجاد طوسی

 


سایپا

 

محمدرضا اخباری٬ دانیال ماهینی، روزبه شاه علی دوست، محمد دانشگر، حسین کنعانی زادگان، آرش رضاوند(76، محمد سلطانی مهر)، علی قلی زاده ( دقیقه 87، حسین کامیاب)، رضا اسدی، علی شجاعی، رضا جعفری(53 محمد سلیمانی) و محمد عباس زاده

سرمربی: علی دایی

 

 سایپا 0 - پرسپولیس 2؛ صدرجدول سرخ و سفید شد

 

پرسپولیس

 

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان) شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی، صادق محرمی ،محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا(محمد انصاری 72)، بشار رسن (82، محسن مسلمان)، وحید امیری، گادوین منشا و علی علیپور ( دقیقه 78، سیامک نعمتی)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
 

 

 سایپا 0 - پرسپولیس 2؛ صدرجدول سرخ و سفید شد

 

 

اخطار

 

کمال کامیابی نیا(44) از پرسپولیس

علی شجاعی(90+3) از سایپا

 

 

شرح گل ها

 

 

سایپا 0 ـ پرسپولیس 1 (دقیقه 21 ـ کنعانی زادگان(گل به خودی)): پرتاب اوت وحید امیری و فرار ربیع خواه از سمت چپ و پاس عرضی این بازیکن پیش از رسیدن به منطقه خطر با اشتباه عجیب کنعانی زادگان وارد دروازه اخباری شد.


سایپا 0 ـ پرسپولیس 2 (دقیقه 28 ـ علی علیپور): علیرضا بیرانوند با یک پاشنه بلند توپ را به محوطه جریمه سایپا فرستاد و رضا اسدی هافبک دفاعی تیم دایی با یک اشتباه توپ را در جنگ با منشا به سمت دروازه خودی فرستاد که علیپور با سرعت خود را به شش قدم حریف رساند و با کنترل توپ و یک ضربه تماشایی دومین گل تیمش را در نیمه دوم وارد دروازه سایپا کند

 

 

شرح بازی:

 


پرسپولیس در نیمه دوم توانست از دو گل برتری خود به خوبی استفاده کرده و همچون بازی با استقلال با سازماندهی مناسب دفاعی مانع از شکل گیری حملات حریف شود.
بازگشت سیدجلال حسینی به خط دفاعی این تیم بار دیگر باعث شد تا آنها بتوانند برابر حریفان گلی دریافت نکنند تا تاثیرگذاری کاپیتان باتجربه این تیم در رهبری خط دفاعی به خوبی مشهود شود.
علی دایی که روی اشتباهات سریالی و عجیب خط دفاعی تیمش نیمه اول را با دو گل به حریف واگذار کرده بود، علیرغم در اختیار داشتن توپ و میدان در نیمه دوم نتوانست به دروازه بیرانوند آسیبی برساند و شماره یک پرسپولیس نیز یک بار دیگر موفق به ثبت کلین شیت مقابل سایپا شد تا سومین بازی بدون دریافت گل خود مقابل این تیم را پشت سر بگذارد.
محسن مسلمان نیز همچون دیدارهای گذشته در دقایق پایانی از سوی برانکو به بازی گرفته شد تا تنبیه انضباطی این هافبک همچنان از سوی کادرفنی ادامه داشته باشد و سیامک نعمتی نیز در حضور کوتاه مدت خود چندین فرصت ایده آل برای سفیدپوشان تدارک دید. نکته جالب توجه در بین تعویض‌های برانکو ایوانکوویچ به حضور محمد انصاری در میانه میدان و تجربه پست هافبک دفاعی بود. انصاری که به دلیل مصدومیت روی نیمکت نشسته بود در دقایق پایانی جانشین کامیابی نیا شد تا تجربه در پست هافبک دفاعی را نیز پشت سر بگذارد.

 

 

اتفاق ویژه


پرسپولیس بعد از مدت‌ها به صدر جدول بازگشت و اکنون در انتظار ناکامی پارس جنوبی هستند تا با یک بازی کمتر بتوانند به حضور خود در رده اول جدول ادامه دهند.
علی دایی نیز که در چهار دیدار اخیر خود مقابل پرسپولیس نتوانسته بود به برتری دست یابد، اینبار هم با شکست زمین را ترک کرد و البته همچون فصل گذشته از ثبت گل مقابل این تیم ناکام ماند تا مدت‌ها از ثبت فریمی از شادی گل او مقابل سرخپوشان گذشته باشد.

 

بهترین بازیکن: محسن ربیع خواه


شماره 18 پرسپولیس در این بازی از سوی برانکو با آزادی عمل بیشتری همراه شد تا کیفیت فنی خود را نیز به رخ منتقدانش بکشاند. او که در این بازی فرصت بیشتری برای حرکات در عمق و کناره‌ها به دست آورده بود، در صحنه گل اول پرسپولیس نقش اصلی را ایفا کرد و توانست ارسال زمینی خود را به گل برتری پرسپولیس تبدیل کند. حضوری فیزیکی در میانه میدان و ثبت کمترین پاس اشتباه و بیشترین توپگیری در نهایت از ربیع خواه چهره ویژه این بازی ساخت.
صادق محرمی نیز که بعد از مدت‌ها فرصت حضور در ترکیب اصلی را به دست آورده بود، با حرکات طولی خود و ممانعت از شکل گیری حملات سایپا یک روز خوب را پشت سر گذاشت و او نیز دیگر بازیکن این دیدار محسوب می‌شود. با این حال محرمی همچنان نشان داده از حیث ارسال دچار خلا بزرگی است که باید با تمرینات مستمر این ضعف را هم برطرف کند.

 

 سایپا 0 - پرسپولیس 2؛ صدرجدول سرخ و سفید شد

 

لحظات حساس

 

 

دقیقه 9: ارسال اوت دستی و اشتباه محمدرضا اخباری در خروج فرصت خوبی را نصیب منشا کرد که ضربه سر این بازیکن از فضای بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 10: ارسال ضربه ایستگاهی از سمت چپ دروازه پرسپولیس با دخالت مدافعان این تیم راهی کرنر شد.

دقیقه 12: شوت از پشت محوطه جریمه توسط محمد عباس زاده بدون اینکه دروازه پرسپولیس را با خطر همراه کند، راهی اوت شد تا بیرانوند بازی را از کنار دروازه شروع کند.

دقیقه 14: ارسال پشت مدافعان پرسپولیس در شرایطی که عباسزاده را در موقعیت خوب گلزنی قرار داده بود با ضربه مناسبی همراه نشد تا مدافعان پرسپولیس سراسیمه توپ را دور کنند.

دقیقه 36: ارسال حسین ماهینی به قصد صاحب توپ کردن گادوین منشا به خوبی روی سر این مهاجم ننشست تا فرصت خوبی از کف سفیدپوشان پرسپولیسی در این صحنه برود.

دقیقه 39: حرکت هماهنگ شده پرسپولیسی ها روی ضربه ایستگاهی اینبار هم می‌توانست منشا را به گل برساند که توپ به سادگی از دست این بازیکن رفت و نتوانست ضربه خود را بزند.

دقیقه 40: اشتباه محمدرضا اخباری فرصت خوبی را نصیب شجاع خلیل زاده کرد که ضربه مدافع پیش تاخته‌ی پرسپولیس  از روی نقطه پنالتی با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 55: ارسال ضربه ایستگاهی توسط سایپایی ها با اشتباه مدافعان پرسپولیس فرصت خوبی نصیب نارنجی پوشان کرد که مهاجم این تیم نتوانست از شش قدم دروازه بیرانوند را باز کند.

دقیقه 56: دریبل موفق از سوی عباس زاده و در نهایت شوت از پشت محوطه جریمه این بازیکن به راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 58: ارسال گادوین منشا قبل از اینکه با ضربه سر علی علیپور همراه شود توسط محمدرضا اخباری مهار شد تا این دروازه‌بان هم یک سیو از خود در این بازی به جا بگذارد.

دقیقه 61: حرکت در عمق بشار رسن و صادق محرمی در نهایت با پاس درون شش قدم برای علیپور همراه شد که ضربه کم قدرت این بازیکن به راحتی در اختیار اخباری قرار گرفت.

دقیقه 64: ارسال خطرناک از سوی رضاوند با ضربه سر رضا اسدی همراه شد که توپ این هافبک پیش تاخته با اختلافی کم راهی اوت شد.

دقیقه 73: ارسال کرنر توسط بشار رسن با ضربه سر سیدجلال حسینی با کمترین اختلاف راهی اوت شد تا پرسپولیس به گل سوم خود در این بازی نرسد.

دقیقه 2+90: روی غافلگیری خط دفاعی سایپا سیامک نعمتی با اخباری تک به تک شد که ضربه اش را به بدن این دروازه‌بان کوبید و نتوانست دروازه سایپا را باز کند.

 

 

 سایپا 0 - پرسپولیس 2؛ صدرجدول سرخ و سفید شد

 

حواشی:

 


* برانکو ایوانکوویچ با حضور در زمین به شدت مورد تشویق هواداران تیمش قرار گرفت و به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.
* سیدجلال حسینی و علیرضا بیرانوند به شدت مورد تشویق هواداران پرسپولیس قرار گرفته و بارها به سمت سکوها رفته و به ابراز احساسات آنها پاسخ دادند.
* علی علیپور که زننده گل سه امتیازی و پیروزی بخش پرسپولیس برابر استقلال لقب گرفته با شعارهای جالب توجهی از سوی هواداران روبرو شد.
* بازیکنان سایپا با پیراهن تمرینی سبز رنگ در زمین حاضر شدند و به گرم کردن پرداختند.
* از حضور دوربین‌های صدا و سیما همچون هفته گذشته جلوگیری به عمل آورده شد و تنها دوربین‌های مربوط به پخش زنده مجوز حضور در استادیوم را به دست آوردند.

 

نکات بازی:

 


* محسن مسلمان در این بازی هم نیمکت نشین شده است تا برانکو همچنان اینگونه نسبت به ناآمادگی او واکنش نشان دهد.
* مهدی ترابی به دلیل مصدومیت در این بازی غایب است تا علی دایی از در اختیار داشتن ستاره تیمش محروم باشد.
* مهدی طارمی، فرشاد احمدزاده و احمد نوراللهی نیز چهره های سرشناس غایب در ترکیب پرسپولیس هستند.
* محمد انصاری به دلیل مصدومیت در این دیدار از ابتدا در ترکیب سرخپوشان قرار نگرفته است.

* مزدک میرزایی که کار گزارش این دیدار را برعهده دارد برای ورود به محل گزارش مجبور به عبور از کنار هواداران شد که با استقبال آنها همراه شد و به سختی خود را از این مهلکه خارج کرد.
* رضا درویش، مدیرعامل سایپا دقایقی قبل از بازی راهی رختکن این تیم شد و با بازیکنان به صحبت پرداخت.
* محمد انصاری، مدافع بااخلاق سرخپوشان که به دلیل مصدومیت در این بازی حاضر نیست، با خود تی شرتی منقش به عکس شهید مصطفی احمدی که از شهدای انرژی هسته ای است آورده است.
* ناهماهنگی برای ورود اصحاب رسانه باعث شد تا آنها با عبور از گیت‌های مختلف در نهایت در جایگاه خود مستقر شوند و عدم آشنایی ماموران انتظامی با کارت خبرنگاری باعث مشکلاتی برای آنها شد.
* کریم باقری برای ورود به  زمین و  تمرین ابتدایی این تیم با مشکل مواجه شد و در تونل استادیوم با خیل هوادارانی که به دنبال گرفتن عکس سلفی با او بودند مواجه شد. او در نهایت با اعلام اینکه باید برای گرم کردن بازیکنان در چمن حاضر شود به سختی توانست از دست آنها خلاص شود.

* محمد عباسزاده، مهاجم سابق پرسپولیس که امروز با پیراهن سایپا مقابل این تیم قرار خواهد گرفت در ابتدای بازی به شدت از سوی هواداران حاضر روی سکوها تشویق شد.

* رضا درویش، مدیرعامل سایپا و حسین عسگری از مهمانان جایگاه ویژه هستند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها