0

انتقاد انجمن دفاع از حقوق معلولان از حذف ۴۰۰ هزار معلول از سبد امنیت غذایی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

انتقاد انجمن دفاع از حقوق معلولان از حذف ۴۰۰ هزار معلول از سبد امنیت غذایی
سه شنبه 23 خرداد 1396  8:22 AM

انتقاد انجمن دفاع از حقوق معلولان از حذف ۴۰۰ هزار معلول از سبد امنیت غذاییرئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان گفت: از ۲میلیون و ۴۰۰ هزار معلول در کشور، نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر، باوجود نامه‌نگاری‌ها با وزارت رفاه و بهزیستی، از دریافت سبد کالا محروم شده‌اند.

 

علی محمودنژاد گفت: بسته امنیت غذایی به چند گروه از معلولان آسیب‌پذیر جامعه تعلق نمی‌گیرد آنهایی که دارای دفترچه بیمه تأمین اجتماعی هستند و حداقل  حقوق پایه را می‌گیرند آنهایی که یک وسیله نقلیه به اسمشان ثبت شده است و کسانی که از کارافتادگی دارند و حقوق 200 تا 900 هزار تومانی می‌گیرند.

 

وی ادامه داد: متأسفانه بسته امنیت غذایی به معلولان تعلق نمی‌گیرد چرا که اگر کارگری با حقوق حتی یک میلیون و 200 هزار تومانی زندگی کند و سه فرزند معلول داشته باشد یا فرد صاحب خودرو که فرزند معلول داشته باشد، بسته امنیت غذایی به او تعلق نمی‌گیرد.

 

محمودنژاد گفت:‌ بنابر این معلولان و آنهایی که به واسطه والدین خود تحت تکلف قرار دارند، از سبد امنیت غذایی محروم هستند و این در حالی است که هزینه‌های زندگی برای معلولان به قدری بالاست که درآمدهایشان پاسخگو نیست. 

 

وی گفت: خانواده‌های معلولان صرف نظر از قانون هدفمندی یارانه‌ها باید از سبد امنیت غذایی برخوردار شوند و به همین دلیل ما از سه سال پیش رایزنی‌های خود را با سازمان بهزیستی انجام دادیم و با وزارت رفاه نامه‌نگاری کردیم تا این سبد کالا را بدهد اما متأسفانه پاسخی داده نشده است و به نظر می‌رسد معلولیت در نگاه مسئولان از اولویت برخوردار نیست و وزارت رفاه به این جامعه بی توجهی می‌کند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها