0

آغاز اجرای طرح اشتغال فارغ التحصیلان از تیرماه

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

آغاز اجرای طرح اشتغال فارغ التحصیلان از تیرماه
شنبه 20 خرداد 1396  9:45 AM

آغاز اجرای طرح اشتغال فارغ التحصیلان از تیرماهمعاون اشتغال وزیر کار، از آغاز اجرای طرح کارورزی از تیرماه خبر داد و گفت: در مراحل آزمایشی این طرح در 8 استان، 70 درصد از کارورزان جذب بازار کار شده اند.


حدود یک ماهی می شود که وزارت کار، از طرح جدید اشتغال زایی خود با عنوان کارورزی رونمایی کرده است. در همین راستا  منصوری معاون اشتغال وزیر کار در برنامه تیتر امشب حضور یافت و درباره این طرح توضیحاتی ارائه کرد.

 

به گزارش ایسنا، وی گفت: این طرح تاکنون در 8 استان به شکل آزمایشی اجرا شده است و بیش از ۷۰  درصد کسانی که در این طرح شرکت کردند جذب بازار کار شدند.


منصوری با اشاره به دو گام اجرای این طرح گفت: در گام اول کار فرمایانی که نیروی فارغ التحصیل را جذب می کنند تا 2 سال، مشمول بهره‌مندی از تخفیف‌ های بیمه‌ای می شوند. 

 

در مرحله بعد نیز به دنبال آماده سازی نیروی کار از طریق ارائه آموزش های مهارتی و گذراندن دوره‌های کارورزی هستیم. منصوری افزود: ۷۵ درصد کسانی که سال گذشته وارد بازار کار شدند جزو فارغ التحصیلان دانشگاهی بودند.


در این برنامه، هاشمی کارشناس حوزه اشتغال نیز با بیان این که کشور در سال 86 تجربه اجرای ناموفق مشابه این طرح را داشته است، گفت: امید است که در اجرای این طرح ضعف های طرح های گذشته برطرف شده باشد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها