0

تاکید آمانو بر نقش مهم آژانس درحصول توافق هسته ای

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

تاکید آمانو بر نقش مهم آژانس درحصول توافق هسته ای
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396  8:35 PM

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس بازنگری معاهده NPT  با تاکید بر نقش آژانس در حصول توافق مهم هسته‌ای ایران و 1+5 گفت:‌ آژانس به اجرای پادمان‌ها در ایران با چشم‌انداز دستیابی به "نتیجه‌گیری جامع" ادامه می‌دهد.

 

به گزارش ایسنا، یوکیا آمانو که در کمیته مقدماتی کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای ( NPT) سخن می گفت نقش آژانس در حصول توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ که در ژوئیه ۲۰۱۵ به دست آمد را بسیار حائز اهمیت برشمرد وافزود: آژانس در سال ۲۰۱۵ کمک کرد تا یک توافق مهم میان ایران، گروهی از کشورها که موسوم به ۱+۵ است و اتحادیه اروپا به نام برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حاصل شود.

 

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمانو ادامه داد: از زمان اجرای برجام در ژانویه ۲۰۱۶ ما نظارت و راستی‌آزمایی اجرای تعهد مرتبط هسته‌ای ایران ذیل این توافق را انجام داده‌ایم. برجام یک دستاورد مهم در اشاعه هسته‌ای است.

 

ایران در حال حاضر تحت سخت‌ترین رژیم راستی‌آزمایی هسته‌ای جهان قرار دارد. بازرسان ما دسترسی‌های بیشتری به سایت‌ها و اطلاعات بیشتری درباره برنامه هسته‌ای ایران دارند.

 

مدیرکل آژانس تاکیدکرد: برنامه هسته‌ای ایران کوچک‌تر از زمان پیش از اجرای برجام است. ایران هم‌چنین به طور موقت در حال اجرای پروتکل الحاقی طبق توافق پادمانی‌اش با آژانس است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها