0

رئیس کل دادگستری استان اصفهان: کرباسچی به دادسرا احضار می شود

khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89277

رئیس کل دادگستری استان اصفهان: کرباسچی به دادسرا احضار می شود
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396  7:27 PM

رئیس کل دادگستری استان اصفهان: کرباسچی به دادسرا احضار می شودرئیس کل دادگستری استان اصفهان از تشکیل پرونده برای غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی «به دلیل توهین به شهدای مدافع حرم» خبر داد.

به گزارش میزان، احمد خسروی وفا با اعلام این موضوع گفت: نسبت به اظهارات این فرد که جنبه جزایی داشته اعلام جرم و پرونده تشکیل شده است. وی تصریح کرد: این فرد به دادسرای اصفهان احضار خواهد شد.

به گزارش تسنیم، هفته گذشته فیلم بخشی از سخنرانی کرباسچی منتشر شد که وی در یک نشست انتخاباتی در اصفهان گفته بود: «...نزنید این حرف‌ها را؛ غیرت دینی آیا این است که به اسم حالا دفاع از حرم و فلان و این‌ها . آقا جان! ما هم دلمان می‌خواهد در سوریه و لبنان و یمن و همه این‌جا صلح برقرار شود. دفاع از مظلوم شود. شیعیان آن‌جا تقویت بشوند.

ولی آیا این کار فقط با پول دادن و اسلحه خریدن و کشتن و زدن این‌ها حاصل می‌شود؟ این دولت با غیرت دینی می‌گوید که بگذارید ما از توان دیپلماسی برای حل مسائل منطقه استفاده کنیم. توان دیپلماسی بزرگان دیپلماسی که شش تا ابرقدرت را جلوی خودش بنشاند و بزرگ‌ترین مسئله تحریم که شورای امنیت بوده را حل بکند می‌تواند با توان دیپلماسی بیاید این مسائل را حل کند.» بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در پاسخ به سوالی درباره این اظهارات گفته بود: وقتی صحبت از تروریست می شود، زبان زور و قدرت، پاسخگوی اقدامات ناجوانمردانه آن ها است، بنابراین بحث دیپلماسی برای تروریست ها درست نیست.

کرباسچی: سخنانم تقطیع شده است

همچنین به گزارش ایلنا، کرباسچی در این خصوص توضیح داد: من در یکی از برنامه‌ها در اصفهان سخنرانی داشتم اما پس از برنامه ۲۸ ثانیه از نوار پخش شد و گفتند کرباسچی به مدافعان حرم توهین کرده است. وی افزود: آن بخش از اظهارات من بیش از ۲ دقیقه است و فقط قسمت تقطیع شده آن پخش شده متن آن صحبت‌ها موجود است و به طور کامل همه چیز روشن است. دبیرکل کارگزاران در مورد احضارش توسط دادستانی اصفهان گفت: من هم از طریق رسانه متوجه این شکایت شدم و هنوز هیچ احضاریه‌ای به دست من نرسیده است.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها