0

چرا در خواب احساس افتادن یا سقوط از جایی داریم ؟

 
mty1378
mty1378
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1394 
تعداد پست ها : 7351
محل سکونت : اصفهان

چرا در خواب احساس افتادن یا سقوط از جایی داریم ؟
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396  11:57 AM

چرا در خواب احساس افتادن یا سقوط از جایی داریم ؟

چرا در خواب احساس افتادن یا سقوط از جایی داریم ؟به همراه فیلم

آیا برای شما هم پیش آمده که در خواب احساس کنید که از ارتفاعی می افتید؟

برای بسیاری از ما این موضوع پیش آمده. اما علت این موضوع چیست؟ چرا ما در هنگام خواب دیدن خواب افتادن از جایی را می بینیم؟

امروز در این مطلب می خواهیم به علل روانشناختی/روانشناسی این پدیده و این نوع از خواب دیدن که در واقع نوعی کابوس است بپردازیم.

طبق تحقیقات پژوهشگران علوم اختلالات خواب، این پدیده به این دلیل است که فعالیت مغز انسان در خواب کند می شود و فردی که خوابیده به دلیل حرکت و انقباض غیر ارادی عضلات، احساس می کند که از جایی و ارتفاعی در حال افتادن و سقوط است.  در این حالت انسان قادر نیست فاصله خود را تا رسیدن به زمین محاسبه کند، به همین دلیل یک شوک عصبی به فرد وارد می شود.

بر اساس این تحقیقات دلایل این پدیده هنوز به طور کامل شناخته شده نیست، اما محققان به افراد توصیه کرده اند که نکاتی را برای جلوگیری از این حال طبیعی رعایت کنند:

نخست این که از امن بودن مکان خواب خود اطمینان خاصل کنند. نا امن بودن محیط خواب ممکن است در حالت بیدار شدن های ناگهانی دردسر زا باشد.

دوم این که قبل از خوا به وضعیت جسمی خود توجه کنیم.

بر اساس این تحقیقات، تکان های غیر ارادی ابتدای خواب، ناشی از فعالیت زیاد فیزیولوژیکی می باشد و به همین علت خواب هایی که غیر ارادی هستند (مانند خواب داخل خودرو) اعضای بدن ما را در حالت فلج قرار می دهند و این به دلیل ناتوانی نورون ها یا پیام رسان های عصبی در انجام دادن فعالیتشان است.

این تحقیقات ثابت کرده که عای رغم این که این تکان ها پدیده ای کاملا طبیعی هستند، اما گاهی می توانند خطرناک باشند و حتی زندگی فرد را به خطر بیندازند.

در این تحقیقات، فعالیت های شبانه، کافئین و فشار های روحی روانی، می تواند از عواملی باشند که باعث بروز این تکان ها شوند.

تحقیقات در مورد این پدیده اندک است، زیرا اکثر افراد این پدیده را طبیعی می دانند و نیازی به درمانی و یا راه حلی برای رفع آن ندارند. در ضمن با افزایش تدریجی سن انسان از تعداد دفعات رخ دادن این پرش ها و تکان ها در خواب کاسته می شود.

وقتي مي گوييم علي غريب بود لعنت ميکنيم مردمان آن زمان را 
وقتي مي گوييم حسين غريب بود لعنت ميکنيم مردمان آن زمان را
 خدا نکند روزي بگويند مهدي غريب بود که آينده گان لعنتمان کنند

 

!جنـگ نـرم , تـفـنـگ نميخواهد چـادر ميخواهد


 

تشکرات از این پست
siryahya nezarat_ravabet
دسترسی سریع به انجمن ها