0

واشنگتن‌پست: ترامپ در 100 روز 488 ادعای دروغ مطرح کرده است

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

واشنگتن‌پست: ترامپ در 100 روز 488 ادعای دروغ مطرح کرده است
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396  8:05 AM

روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی نوشت که «دونالد ترامپ» در اولین یکصد روز از ریاست‌جمهوری‌ خود، 488 ادعای دروغین یا گمراه‌کننده مطرح کرده است.

در این گزارش آمده است بخش «حقیقت یاب» روزنامه واشنگتن‌پست لیستی از تمامی اظهارات دروغین یا گمراه‌کننده‌ای که ترامپ در یکصد روز ریاست‌جمهوری‌ خود مطرح کرده، تهیه کرده است.

طبق این آمار و ارقام، شمار ادعاهای دروغین یا گمراه‌کننده دونالد ترامپ در این بازه زمانی معادل 488 می‌باشد که به این مفهوم است وی در این مدت به طور میانگین روزانه 4.9 ادعای دروغین در روز مطرح کرده است.

تعداد روزهایی که ترامپ بدون مطرح کردن ادعای دروغین گذرانده معادل 10 روز است که در 6 روز از این 10 روز، رئیس‌جمهور در املاک خود در حال گلف بازی کردن بوده است.

شمار روزهایی که رئیس‌جمهور آمریکا معادل 20 یا تعداد بیشتر ادعای دروغین مطرح کرده است، حدود چهار روز بوده است که به طور دقیق در تاریخ‌های 16 فوریه، 28 فوریه، 20 مارس و 21 آوریل بوده است.

طبق این گزارش، رئیس‌جمهور آمریکا در 29 آوریل در یکصدمین روز از ریاست‌جمهوری‌اش 19 ادعای دروغین مطرح کرده است که البته این تعداد شامل دروغ‌هایی که در مصاحبه 30 آوریل با برنامه « Face the Nation» شبکه سی بی اس مطرح کرده است، نمی‌شود.

روزنامه واشنگتن‌پست نوشت، گرچه رئیس‌جمهور آمریکا به مطرح کردن ادعاهای جنجالی در شبکه توییتر معروف است اما اکثر اظهارات دروغین خود در مقابل خبرنگاران و در اظهاراتش که به صورت متن نوشته نشده است، می‌گوید.

این گزارش می‌افزاید که مصاحبه‌ها، منبع مهم دیگری هستند که ادعاهای دروغین ترامپ در آنجا مطرح می‌شود زیرا رئیس‌جمهور آمریکا به نکات و اظهاراتی که در گذشته مطرح کرده است، تکیه می‌کند و این در حالی است که این ادعاها صحت ندارد.

واشنگتن‌پست ادامه داد، این مسئله موجب شده است که ترامپ به نوعی در میان سیاستمداران منحصر به فرد باشد زیرا بسیاری از سیاستمداران بعد از آنکه مشخص می‌شود ادعایی صحت ندارد، آن را رها می‌کنند اما ترامپ بارها و بارها همان ادعاهای نادرست را تکرار می‌کند.

طبق این گزارش، در دستکم 15 مراسم، ترامپ با افتخار مدعی شد که شخصاً در خصوص کاهش قیمت 600 تا 725 میلیون دلاری سفارش جنگنده‌های «اف 35» شرکت لاکهید مارتین مذاکره کرده است ولی بعدها مشخص شد که شرکت لاکهید مارتین از قبل قصد داشته قیمت‌هایش را کاهش دهد و در ماه دسامبر اعلام کرده بود که قیمت‌های بسته بعدی 90 هواپیما حدود 6 الی 7 درصد کمتر از سفارشات قبلی است.

این گزارش در مثال‌هایی که به آن اشاره کرده بود، نیز آورد که ترامپ به طور مداوم و حدود 17 مرتبه مدعی شده بود که طرح خدمات درمانی اوباما موسوم به «اوباماکر» شکست خورده است یا اینکه در آستانه فاجعه یا دچار مشکل جدی است اما این در حالی است که دفتر بودجه کنگره اعلام کرده است که تبادلات اوباماکر در حال از بین رفتن نیست و برای یک آینده قابل پیش‌بینی می‌تواند به صورت ثابت باقی بماند.

این گزارش با اشاره به مثال‌های دیگری که اثباتی بر ادعاهای دروغین ترامپ بود در پایان نوشت که این تازه آغاز کار است، بهتر است خوشبین باشیم.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها