0

سازمان سیا، تلویزیون‌های سامسونگ را هک می‌کند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

سازمان سیا، تلویزیون‌های سامسونگ را هک می‌کند
دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  12:37 PM

سازمان سیا، تلویزیون‌های سامسونگ را هک می‌کند

 

همرسان/ سایت افشاگر ویکی لیکس راز دیگری را برملا ساخت و اعلام کرد سازمان سیا از ابزاری به نام Weeping Angel برای هک تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ استفاده می‌کند.

به گزارش بتانیوز، اسناد منتشره نشان می‌دهد سازمان سیا این ابزار را توسط سرویس اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس موسوم به MI5 ساخته است. ویکی لیکس راهنمای استفاده از این ابزار را در یک فایل به عنوان SECRET STRAP 2 UK EYES ONLY منتشر و در آن توضیح داده که چگونه یک ایمپلنت قبل از نصب بر روی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ سری F، در یک رایانه تحت لینوکس جا خوش می‌کند.


با هک سیستم عامل تلویزیون سامسونگ، سازمان سیا به محض خاموش شدن این دستگاه در هر نقطه از جهان شروع به ضبط مخفیانه مکالمات می‌کند. در سری‌های افشاگری Vault 7، ویکی لیکس از این ماجرا پرده برداری کرده و در آن ذکر کرده که ایمپلنت مخرب طراحی شده توسط آمریکا و انگلیس، از طریق میکروفن داخلی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ به ضبط صدا می‌پردازد و به ذخیره این اطلاعات و در نهایت خروج آن اقدام می‌نماید.برای راه اندازی این حمله جاسوسی ابتدا باید ایمپلنت مورد نظر بر روی یک رایانه تحت لینوکس پیکربندی و سپس از طریق یک فلش یو اس بی به تلویزیون هوشمند سامسونگ منتقل شود. سپس فایل‌های صوتی ضبط شده می‌توانند از طریق یک فلش یو اس بی و یا از طریق یک هات اسپات وای فای که در محدوده تلویزیون باشد، مورد استخراج قرار گیرد. همچنین در این روش استراق سمع زنده نیز امکان پذیر است. این کار با استفاده از ابزاری به نام Live Listen Tool در سیستم عامل ویندوز میسر می‌شود.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها