0

اقای گلی طارمی در فصل گرگ و میش!

 
kz1350
kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6140
محل سکونت : مازندران

اقای گلی طارمی در فصل گرگ و میش!
یک شنبه 10 اردیبهشت 1396  4:58 PM

برای مهدی طارمی فصل همانطور تمام شد که از او انتظار می رفت. اگرچه آغاز فصل شرایط آقای گل فوتبال ایران کاملا متفاوت با امروز بود. 

 

به گزارش "ورزش سه"، مهدی طارمی بعد از انتقال خبرساز به ترکیه و بازگشت به ایران، برای اولین بار با موهای تراشیده روی  روی نیمکت ذخیره‌های پرسپولیس در بازی برابر سایپا رونمایی شد. این فصلی بود که با بدبینی نسبت به او آغاز شده بود. طارمی در هیبت بازیکنی که با بی توجهی نسبت به احساسات هواداران قصد داشت راهی تیمی خارجی شود، در نقش بازیکنی پشیمان باید خود را به جمع بازیکنان اصلی می‌رساند.


آن هم در شرایطی که برانکو تیم را در تمرینات دشوار آماده سازی ساخته بود و به سختی حاضر بود بازیکن جدیدی را وارد ترکیب اصلی خود کند؛ اما طارمی با نیمکت نشینی کنار آمد و دو بازی بعد به عنوان بازیکن اصلی به میدان آمد و در جدال برابر صبای قم نیز پایش به گلزنی سه امتیازی برای این تیم باز شد. 


البته فصل پیش نیز برای او همینطور آغاز شده بود. او در فصل گذشته نیز به دلیل تنبیه انضباطی از ترکیب پرسپولیس دور بود و در بازی سوم برابر استقلال خوزستان گلزنی را آغاز کرده بود. با این حال فصل 95 – 96 برای او ویژه تر به پایان رسید؛ با شکست تمام رکوردها...طارمی توانسته با 18 گل زده در فصل شانزدهم آقای گلی خود در لیگ برتر را قطعی کند تا رکورد 47 ساله این باشگاه را دوباره فتح کند.

 

 اقای گلی طارمی در فصل گرگ و میش!


پس از پایان هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر و رسیدن طارمی به 18 گل و با توجه به محرومیت ساسان انصاری و گادوین منشا از هفته پایانی لیگ برتر، مهاجم سرخپوشان توانست برای دومین فصل پیاپی به عنوان آقای گلی لیگ برتر برسد.


این اتفاق در طول لیگ فوتبال ایران به ندرت اتفاق افتاده است. آخرین باری که یک تیم دو فصل پیاپی آقای‌گل لیگ برتر را در اختیار داشته مربوط به تراکتورسازی است که در فصل‌های سیزدهم و چهاردهم به وسیله کریم انصاری‌فرد و لوسیانو ادینیو به این عنوان رسیده است.


ولی آخرین باری که یک بازیکن برای تیمش در دو فصل پیاپی آقای گل شده است رضا عنایتی در دوره‌های چهارم و پنجم لیگ برتر برای استقلال بوده است.ولی این اتفاق برای پرسپولیس در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده و در تاریخ لیگ فوتبال کشورمان تنها یک بار توسط حسین کلانی انجام شده است.


کلانی در سال‌های 49 و 50 در جام منطقه‌ای توانست عنوان آقای‌گلی را در 2 فصل پیاپی در لباس پرسپولیس بدست بیاورد. البته دومین آقای‌گلی کلانی به طور مشترک با مرحوم صفر ایرانپاک با 11 گل زده کسب شده است.


بدین‌ ترتیب طارمی پس از 47 سال توانست در 2 فصل پیاپی با لباس پرسپولیس آقای‌گل لیگ برتر شود.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها