0

افزایش ٣٥ درصدی سهمیه زائران ایرانی در حج/ حجاج از اول مرداد به حج اعزام می‌شوند

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

افزایش ٣٥ درصدی سهمیه زائران ایرانی در حج/ حجاج از اول مرداد به حج اعزام می‌شوند
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396  8:57 AM

حمید محمدی گفت: افرادی که تاریخ ودیعه گذاری آنها تا ٣١ شهریور ماه سال ٨٥ می‌باشد، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک ملی در سراسر کشور نسبت به ثبت نام اولیه تشرف به حج اقدام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص فرآیند ثبت نام اولیه از واجدین تشرف به حج در سال جاری افزود: متقاضیان به همراه اصل سند ودیعه خود به بانک مراجعه کرده و مبلغ 10 میلیون تومان علی الحساب به حساب مربوطه واریز می‌کنند. بدیهی است که مبلغ یک میلیون تومان ودیعه اولیه و سود آن طی چند سال گذشته محاسبه و مابقی تا سقف 10 میلیون تومان را نقدا پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه اولویت تشرف با کسانی است که زودتر برای ثبت نام اولیه در بانک اقدام نمایند، اعلام کرد: صرفا این افراد در مرحله بعد میتوانند با انتخاب کاروان مورد نظر، ثبت نام خود را نهایی کنند.

وی در خصوص زمان اعلام کاروان‌های حج امسال اظهار داشت: هماهنگی های خوبی با طرف سعودی صورت گرفته و تیم‌های کارشناسی اسکان، حمل و نقل، تغذیه و ویزا بموقع به عربستان اعزام شده‌اند و مشغول تمهید امور هستند. فرآیند اجاره هتل‌های زائران در مدینه منوره تکمیل شده و در مکه مکرمه نیز بیش از نیمی از هتل‌های حجاج اجاره شده که با نهایی شدن این فرآیندها، بزودی کاروان‌های حج و مبلغ نهایی هر کاروان هزینه‌ها متناسب با درجه کاروان اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان در خصوص میزان افزایش سهمیه حجاج ایرانی در حج امسال اذعان داشت: در آخرین اعزام حجاج ایرانی به حج در 2 سال گذشته، 64هزار ایرانی به حج اعزام شدند که در حج امسال با تلاش هیئت حج جمهوری اسلامی ایران با افزایش 35 درصدی سهمیه، 86 هزار و 500 زائر ایرانی به حج اعزام خواهند شد.

وی در خصوص زمان اعزام حجاج ایرانی به حج عنوان کرد: حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص از سرگیری سفرهای عمره اظهار داشت‌: شرط جمهوری اسلامی ایران برای از سرگیری عمره مجازات 2 مامور خاطی فرودگاه جده بود که این موضوع محقق و در مذاکرات حج رسما به ما اعلام شده و این 2 پلیس در حال حاضر در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند لذا چنانچه در موسم حج همه چیز بر اساس توافقات انجام شده پیش رود، مقدمات عزیمت عمره گزاران بعد از موسم حج فراهم خواهد شد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها