0

نمایشگاه نیویورک؛ از ظهور شیطان 808 اسبی تا سریع ترین SUV

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37201
محل سکونت : ایران زمین

نمایشگاه نیویورک؛ از ظهور شیطان 808 اسبی تا سریع ترین SUV
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396  9:58 AM

 

 

هیولاهای 808 اسب بخاری با محور عقب در هر نمایشگاه خودرویی ظاهر نمی شوند، اما نمایشگاه خودروی نیویورک 2017 شاهد حضور بسیاری از این دست ماشین ها از سراسر بازار خودرو است.

برترین ها - محمدرضا مرتضایی: هیولاهای 808 اسب بخاری با محور عقب در هر نمایشگاه خودرویی ظاهر نمی شوند، اما نمایشگاه خودروی نیویورک 20177 شاهد حضور بسیاری از این دست ماشین ها از سراسر بازار خودرو است.پس از اینکه چرخی در نمایشگاه زدیم و با خودروسازان و مهندسین ماشین ها صحبت هایی داشتیم، لیستی از ماشین هایی که هر علاقه مند به ماشینی باید در نمایشگاه خودروی نیویورک 2017 ببیند، تهیه کردیم. در ادامه با ما همراه باشید.


داج چلنجر SRT Demon


باید از کمپانی  داج برای معرفی Demon وحشی تشکر کرد؛ این ماشین فوق العاده قدرتمند قادر است در خیابان ها با قدرت موتور 808 اسب بخار و 717 پوند-فوت گشتاور با گاز 91 اکتان حرکت کند ولی در مسیرهای مسابقه ای قدرت این ماشین به طرز دیوانه کننده ای بالا می رود چرا که قادر است در مسیرهای مسابقه ای با قدرت موتور 840 اسب بخار و گشتاور 770 پوند قوت و سوخت اکتان 100 پلاس حرکت کند. در دنیای EV ها و ماشین های خودران، داج همواره به تولید و ساخت ماشین های عجیب معروف بوده است.

 

 بهترین خودروهای نمایشگاه نیویورک 2017


دیدن تیزر شکنجه و عبور از شرایط سخت این ماشین بسیار زیباست اما هرگز توصیه نمی شود آن حرکات خطرناکی که در تیزر می بینید را خودتان اجرا کنید. دیدن حرکات محیرالعقول با این ماشین در جاده های آمریکا را بسیار محتمل می بینیم اما انجام این کارها در جاده ها واقعا خطرناک است. این ماشین را می توان به عنوان یکی از پدیده های این نمایشگاه به حساب آورد. دوران دهه 60 داج نیز همراه با ارائه ماشین های زیبا و خوبی بود اما در حال حاضر شاهد دوران طلایی کمپانی داج هستیم چرا که ماشین های حیرت انگیزی را روانه بازار می کند.

 

 بهترین خودروهای نمایشگاه نیویورک 2017

 
این ماشین در رنگ قرمز و طراحی شبیه یک F-16 ساخته شده است. شتاب این ماشین بی نظیر است چرا که قادر است ظرف 2.1 ثانیه به سرعت 60 مایل بر ساعت برسد و بر طبق ادعای مسئولین داج، قادر است مسافت 250 فوتی را ظرف 9.65 ثانیه بپیماید. با اینکه ماشین های دیگری نیز قادرند این آمار را از خود بر جای بگذارند اما باید گفت که آنها این آمار را در جاده های اختصاصی و آزمایشی از خود بر جای می گذارند اما داج این رکورد را در یک خیابان معمولی از خود بر جای گذاشت. از منظر رده می توان این ماشین را در ردیف ماشین های فوق عضلانی طبقه بندی کنیم که تعریف جدیدی در ژانر خودرهای آمریکایی محسوب می شود.

 کانسپت تویوتا FT-4x


چه اتفاقی می افتد وقتی یک اف جی کروز، طرحی از هوندا را بدزد؟ کانسپت FT-4X در واقع یک ماشین آف رود است که شباهت زیادی به خودروهای جیپ دارد.این SUV کامپکت دو محوره می باشد و از بسیاری قید و بندهای طراحی ماشین های هم رده خود رها شده و هزاران بار زیباتر از ماشین های معمولی این رده محسوب می شود. مسئولین تویوتا اعلام کرده اند که آنها قصد دارند توجه مشتریان و بازدیدکنندگان را در این نمایشگاه به این کانسپت جلب کنند و با توجه به بازخوردهایی که از آنها می گیرند اقدام به ساخت آن نمایند که این گفته بدان معنا است که احتمالا ظرف 24 تا 36 ماه آینده این ماشین را در خیابان ها خواهیم دید و قیمت آن نیز حدود RAV4 است.

 

 بهترین خودروهای نمایشگاه نیویورک 2017


ماشین های کانسپت دیده شده در نمایشگاه امسال عموماً ظریف هستند و از این حیث باید به واسطه عرضه کانسپت کراس اور قوی FT-4X از تویوتا تشکر کنیم. این ماشین برای عبور و مرور عادی در خیابان ها ساخته نمی شود بلکه مشتریان هدف این ماشین آن دسته از افرادی هستند که تمایل دارند تمامی کارهای خود را در داخل ماشین انجام دهند. طراحی ساده و زیبای این ماشین چشم نواز است و کاملا مشخص است که بر روی طراحی بدنه و در عقب، تفکر بسیاری صورت گرفته است.

 

 بهترین خودروهای نمایشگاه نیویورک 2017


FT-4X در واقع آینده کراس اور دو محوره های تویوتا محسوب می شود؛ یکی از نشانه هایی که حدس می زنیم این کانسپت در آینده قطعا به خط تولید می رسد این است که طراحی این ماشین به شکل خاصی برای مشتریان خاص و مشکل پسند انجام شده است؛ طراحی رادیکال و آینده نگرانه این کانسپت چند منظوره است به طوری که درب عقب چند کاره آن، یک آپشن متفاوت در دنیای خودروهای امروزی محسوب می شود. بدون شک علاقه مندان بسیاری از این کراس اور کامپکت تویوتا که قابلیت های آف رود را نیز دارد استقبال خواهند کرد.

 

 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها