0

کارخانه های شناور در فضا بزودی ساخته خواهند شد

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

کارخانه های شناور در فضا بزودی ساخته خواهند شد
جمعه 18 فروردین 1396  9:04 PM

به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک قرار است ساختارهایی در اطراف کره زمین ساخته شوند که می‌توان از آن‌ها به عنوان کارخانه های شناور در فضا استفاده کرد. امروزه، شرکت‌های خصوصی بیشتری به دنبال فعالیت در خارج از زمین هستند و به همین منظور، فضا را نشانه گرفته‌اند. این شرکت‌ها تصمیم دارند برای مدیران و تصمیم‌گیرندگان کارخانه‌های پیشگام در نوآوری و تکنولوژی، شرایطی را فراهم کنند تا دسترسی ارزان‌تری به مدار زمین برای فعالیت کردن داشته باشند.

یکی از شرکت‌های خصوصی فعال در این زمینه، شرکت Bigelow Aerospace است. این شرکت به تازگی پیشنهاد داد که از اقامتگاه‌های انعطاف‌پذیرش به عنوان کارخانه های شناور در فضا بهره‌برداری شود. این نگرش هیجان‌انگیز می‌تواند راه را برای توسعه‌دهندگان این فناوری هموار کند. از مدتی پیش برخی از شرکت‌ها مانند nScrypt که در حوزه طراحی و تولید چاپگرهای سلول بنیادین فعالیت می‌کند یا شرکت Bioficial Organs که جوهرهای مخصوص برای چاپگرهای سه بعدی را ارائه می‌کند، به فکر استفاده از فضای اطراف کره زمین و ساختارهای فضایی به منظور توسعه کسب و کارشان افتاده‌اند.

کارخانه های شناور در فضا

البته شرکت‌های مذکور تنها به ایده‌پردازی اکتفا نکرده‌اند و حتی قرار است تا دو سال آینده یعنی در سال 2019 میلادی، یک پروژه هیجان‌انگیز با عنوان تولید وصله‌های قلبی در ایستگاه فضایی بین‌المللی دنبال شود. این ساختارهای حساس توسط چاپگری تولید می‌شود که بر روی یک راکت تجاری سوار شده و به این ایستگاه مداری منتقل می‌شود.

کارخانه های شناور در فضا

 

کاهش هزینه‌ها، یکی از عوامل تاثیرگذار برای ایجاد کارخانه های شناور در فضا است

یکی از عوامل تاثیرگذار برای ایجاد کارخانه های شناور در فضا ، فاکتور هزینه است اما با نگاهی به سال‌های گذشته می‌توان متوجه شد که هزینه‌ها روز به روز در حال کاهش هستند. در حال حاضر هزینه ارسال یک کیلوگرم محموله به مدار زمین حدود 5 هزار دلار است؛ در حالی که هزینه همین امر در عصر شاتل‌ها حدود 30 هزار دلار بود. این روند کاهش هزینه‌ها باعث شده تا شرکت‌های خصوصی بیشتری به دنبال توسعه کسب و کارشان در فضا باشند و این موضوع می‌تواند به راه‌اندازی کارخانه های فوق مدرن و ماورای تصور در اطراف کره زمین در آینده نزدیک منجر شود.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها