0

آموزش زبان آلمانی

 
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43923
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:آموزش زبان آلمانی
یک شنبه 8 اسفند 1395  11:45 AM

به درس دوم از آموزش زبان آلمانی ویژه نوآموزان خوش آمدید. درس دوم را با یک عبارت بسیار ساده در زبان آلمانی شروع می کنیم.  (برای شنیدن تلفظ هر جمله کلید را فشار دهید.)

  Ich bin… .

در عبارت داده شده Ich به معنای “من” و bin به معنای “هستم” است. از این جمله بسیار کاربردی می توانید برای معرفی خود استفاده کنید. به مثال های زیر توجه کنید.

  Ich bin Ali. (من علی هستم)

 Ich bin Babak.  (من بابک هستم)  Ich bin Mahsa.  (من مهسا هستم)

حال میخواهیم از طریق همین جمله شغل خود را نیز معرفی کنیم. برای این کار بعد از عبارت Ich bin از واژه ein به معنای “یک” استفاده می کنیم. برای مثال:

  Ich bin ein Architekt. (من یک معمار هستم)

با قرار دادن هر واژه دیگر به جای واژه Architekt می توانید شغل دیگری را معرفی کنید. به مثال های زیر توجه کنید:

  Ich bin ein Musiker. (من یک نوازنده موسیقی هستم)

 Ich bin ein Lehrer. (من یک معلم هستم)  Ich bin ein Fotograf. (من یک عکاس هستم)  Ich bin ein Busfahrer. (من یک راننده اتوبوس هستم)

یکی از اولین نکاتی که در گرامر زبان آلمانی با آن برخورد خواهید کرد وجود جنسیت است. جنسیت اسم یا فرد بر نحوه توصیف جملات تاثیر میگذارد و این نکته ایست که با کمی دقت خواهید توانست آن را رعایت کنید. تمامی جملات بالا در صورتی درست خواهد بود که “من” یک فرد مذکر باشم. برای ایجاد شغل های مونث در زبان آلمانی یک پسوند in- به این شغل ها اضافه می شود. به مثال های زیر توجه کنید.

  Architekt (معمار مرد)

 Architektin (معمار زن)  Musiker  (نوازنده مرد)  Musikerin(نوازنده زن)  Lehrer (معلم مرد)  Lehrerin (معلم زن) Fotograf (عکاس مرد)  Fotografin(عکس زن)  Busfahrer (راننده اتوبوس مرد)  Busfahrerinn (راننده اتوبوس زن)

نکته کوچک دیگری که نیاز است به آن دقت کنید این است که برای اشاره به یک شی مونث باید به واژه ein نیز یک پسوند e- اضافه کرد. (که به صورت eine در خواهد آمد.)

حال به مثال های زیر توجه کنید:

  Ich bin eine Lehrerin.(من یک معلم زن هستم)

 Ich bin eine Fotografin. (من یک عکاس زن هستم)  Ich bin eine Architektin. (من یک معمار زن هستم)

 

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها