0

تاکید رهبر انقلاب بر ارتقای مبادلات اقتصادی ایران و اندونزی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

تاکید رهبر انقلاب بر ارتقای مبادلات اقتصادی ایران و اندونزی
پنج شنبه 25 آذر 1395  10:19 AM

حضرت آیت ا... خامنه ای رهبر معظم انقلاب در دیدار آقای جوکو ویدودو رئیس جمهوری اندونزی با اشاره به ظرفیت های فراوان دو کشور، بر افزایش مبادلات و همکاری های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تأکید و خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی پیشرفت و عزت اندونزی به عنوان کشوری مسلمان و پر جمعیت را مایه افتخار و عزت امت اسلامی می داند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت ا... خامنه ای، حضرت آیت ا... خامنه ای، نگاه جمهوری اسلامی به اندونزی را نگاهی بر اساس برادری و همکاری دانستند و با اشاره به پیشرفت های خوب این کشور در بخش های گوناگون، افزودند: جمهوری اسلامی ایران نیز ظرفیت های زیادی در بخش های مختلف اقتصادی و منابع زیرزمینی و معدنی دارد و معتقدیم کشور های اسلامی باید بر خلاف خواست دشمنان، یکدیگر را تقویت و از اختلاف پرهیز کنند.
 
 
رهبر انقلاب اسلامی، سطح پایین مبادلات اقتصادی ایران و اندونزی را شایسته و در خور ظرفیت های متعدد دو کشور ندانستند و تأکید کردند: باید با تعیین مراحل زمانی، سطح مبادلات اقتصادی را به ارقامی مانند 20 میلیارد دلار ارتقا داد. ایشان با اشاره به توافق ها و قرارداد های منعقد شده میان دو کشور تأکید کردند: باید تلاش شود که این توافقات به اقدام و عمل تبدیل شود، البته این همکاری ها، مخالفانی دارد ولی ما باید با جدیت و اراده قوی بر آن ها غلبه کنیم. رهبر انقلاب اسلامی، ارتباط و تعامل علمای ایران و اندونزی را نیز مبارک و موجب شکل گیری همکاری های مستمر دو کشور دانستند.
 
حضرت آیت ا... خامنه ای در ادامه، درگیری های موجود در منطقه غرب آسیا را تحمیلی و بر اساس اهداف خباثت آمیز بیرونی دانستند و با تمجید از مواضع اندونزی در قبال مسئله فلسطین، افزودند: بسیاری از این بحران ها با هدف فراموش شدن سخت ترین بحران منطقه و مسئله اصلی دنیای اسلام یعنی فلسطین به وجود آمده است، در حالی که نباید اجازه داد این موضوع فراموش شود. رهبر انقلاب اسلامی همچنین با تجلیل از شخصیت برجسته سوکارنو و نقش آفرینی مهم او در شکل دهی کنفرانس باندونگ که پایه اصلی تشکیل نهضت عدم تعهد شد، خاطرنشان کردند: امروز نیز مواضع سیاسی اندونزی و جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی به یکدیگر نزدیک است. ایشان همچنین با اشاره به زلزله اخیر در اندونزی برای درگذشتگان این حادثه از درگاه الهی رحمت و مغفرت و برای بازماندگان آنان صبر و آرامش مسئلت کردند.
 
 
ویدودو: اگر کشور های مسلمان متحد باشند به قدرت بزرگ اقتصادی تبدیل خواهندشد
 
در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهوری نیز حضور داشت آقای «جوکو ویدودو» رئیس جمهوری اندونزی ضمن بیان علاقه مندی مردم اندونزی به جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به این که همکاری های دو کشور فصل جدیدی از روابط دو کشور را رقم خواهد زد، از بی ثباتی و بحران های ایجاد شده در منطقه ابراز تاسف و کرد: اندونزی خود را متعهد به موضوع فلسطین می داند و ما در حمایت از حقوق مردم فلسطین جدی و فعال هستیم.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها