0

مشاهده نحوه انتقال جریان الکتریسیته در آب برای اولین بار

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مشاهده نحوه انتقال جریان الکتریسیته در آب برای اولین بار
شنبه 20 آذر 1395  2:48 PM

مشاهده نحوه انتقال جریان الکتریسیته در آب برای اولین بار

خبرگزاری فارس: مشاهده نحوه انتقال جریان الکتریسیته در آب برای اولین بار

دانشمندان موفق شدند نحوه انتقال جریان الکتریسیته را مشاهده کنند و از طریق یک فرآیند شیمیایی پیچیده، نحوه برق‌گرفتگی توسط آب را به صورت علمی نشان دهند.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، آب یکی از بهترین انواع رسانای الکتریکی در جهان محسوب می‌شود و هر یک از ملکول‌های منحصر به‌فردی که در آن قرار گرفته است موجب می‌شود الکترون‌های مثبت که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند را منتقل کند.

ولی برای نخستین بار در تاریخ دانشمندان موفق شدند نحوه انتقال جریان الکتریسیته را مشاهده کنند و از طریق یک فرآیند شیمیایی پیچیده، نحوه برق‌گرفتگی توسط آب را به صورت علمی نشان دهند.

محققان دانشگاه Yale آمریکا طی چند سال گذشته مطالعات فراوان روی قابلیت رسانا بودن آب انجام دادند تا طیف بصری در آن را مورد تحلیل قرار دهند و در پایان توانستند برای نخستین بار پروتون‌هایی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا جریان الکتریسیته از طریق آنها منتقل شود را ببینند.

مشاهده نحوه انتقال جریان الکتریسیته در آب برای اولین بار

در این بررسی طی یک فرآیند شیمیایی پروتون‌ها در جریان دمای بسیار سرد قرار گرفتند تا سرعت حرکت آنها به حداقل برسد و از این طریق بتوان نحوه فعالیت آنها را مشاهده کرد. با این تکنیک برای نخستین بار عکس‌های باکیفیت از نحوه حرکت پروتون‌های آب به دست آمد و برای نخستین بار به صورت علمی مشخص شد که آب چگونه تا این اندازه رسانای الکتریکی است.

دانشمندان می‌گویند که با این کشف جدید در آینده نزدیک می‌توانند توانایی‌ها و قابلیت‌های آب را تغییر دهند و رسانا‌های الکتریکی بهتری بسازند.

انتهای پیام /

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها