0

طرح تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه ایثارگران در حال تدوین است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

طرح تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه ایثارگران در حال تدوین است
شنبه 20 آذر 1395  1:22 PM

نتیجه تصویری برای بنياد شهيد
 
 

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان خبر تدوین طرح تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه ایثارگران، گفت: این وزارتخانه رفع مشکلات را محقق می سازد. به گزارش خانه ملت، امیر خجسته در واکنش به طرح پیشنهاداتی مبنی بر انتخاب روسا و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران از جامعه هدف، گفت: انتخاب روسای بنیاد شهید و امور ایثارگران از بین جامعه هدف به دلیل فضای موجود و تشتت آرا عملیاتی نیست، در حقیقت انتخاب از بین جامعه هدف ایثارگران که حدود 3 میلیون نفر هستند، سخت و غیرممکن است.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری لغو مجلس ایثارگران، تصریح کرد: نمایندگانی از گروه های مختلف ایثارگری اعم از خانواده شهدا، جانبازان و سایرین هر استان در مجلس ایثارگران وجود داشت که در آن مباحث اساسی در این حوزه بررسی می شد اما این مجلس که در دولت هشتم فعال بود در دولت نهم منحل شد و متاسفانه در دولت فعلی هم برپا نشد لذا آسیب جدی به جامعه ایثارگران رسید.

 

وی با تاکید بر این که مجلس ایثارگران باید احیا شود، افزود: احیای مجلس ایثارگران، انتخاب روسای بنیاد شهید و امور ایثارگران از جامعه هدف را محقق می سازد، همچنین به مباحث اساسی در حوزه ایثارگری پرداخته می شود و نقش مشورتی برای بنیاد شهید و امور ایثارگران خواهد داشت. خجسته یادآور شد: در شرایط فعلی با توجه به مشکلات بسیار در حوزه ایثارگران و لغو مجلس ایثارگران به دنبال تدوین طرح تبدیل بنیادشهید و امور ایثارگران به وزارتخانه ایثارگران هستیم تا دولت یازدهم پیش از پایان، آن را عملیاتی سازد. این وزارتخانه بار مالی افزون تر از شرایط فعلی برای دولت نخواهد داشت.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: اگر وزارتخانه ایثارگران ایجاد شود، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در قالب وزیر به مجلس و نمایندگان پاسخگو خواهد بود، این اقدام از انتخاب روسای بنیاد از میان جامعه هدف هم تاثیر بیشتری خواهد داشت. عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایط فعلی بنیاد شهید و امور ایثارگران، اشتغال و بهداشت و درمان ایثارگران رها شده و در بنیاد شهید و امور ایثارگران کسی پیگیر امور آن ها نیست، لذا بهترین راه عملیاتی کردن این وزارتخانه از آغاز دولت دوازدهم است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها