0

گیشه سینمای جهان در تسخیر هیولاهای «هری پاتر»

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

گیشه سینمای جهان در تسخیر هیولاهای «هری پاتر»
سه شنبه 16 آذر 1395  8:32 PM

فروش جهانی فیلم «هیولاهای خارق‌العاده و زیستگاه آنها» به رقمی بالغ بر 600 میلیون دلار رسید.
گیشه سینمای جهان در تسخیر هیولاهای «هری پاتر»

فیلم سینمایی «هیولاهای خارق‌العاده و زیستگاه آن‌ها» که از مجموعه فیلم‌های مرتبط با رمان‌های «هری پاتر» است، در ادامه روند موفق فروش بین‌المللی خود 61.4 میلیون دلار از محل سینماهای 67 کشور جهان فروخت تا از مرز فروش 424 میلیون دلاری در گیشه خارجی عبور کند و در سینماهای آمریکا نیز پس از سه هفته اکران بیش از 183 میلیون دلار فروش داشته است.

با احتساب فروش 424 میلیون دلاری بین‌المللی و 183 میلیون دلاری در آمریکا، این فیلم تا به امروز به فروش 607 میلیون دلار در گیشه جهانی دست یافته است.

این فیلم در دومین هفته نمایش در سینماهای چین 15.4 میلیون دلار فروخت و مجموع فروش خود در دومین بازار بزرگ سینمایی جهان به بیش از 72 میلیون دلار رساند، ضمن آن که این فیلم تخیلی در هفته‌ میلادی که گذشت 6 میلیون نیز در ژاپن فروخت و فروش خود را در این کشور آسیایی به 28.3 میلیون دلار ارتقاء داد.

«هیولاهای خارق‌العاده و زیستگاه آنها» تا کنون 46.3 میلیون دلار در سینماهای بریتانیا و 23.7 میلیون دلار نیز در سینماهای آلمان فروخته است.

در این فیلم «ادی ردماین» بازیگر برنده اسکار انگلیسی قهرمان اصلی فیلم به نام «نویت اسکامندر» و  عضو انجمن مخفی جادوگری نیویورک است. وی سعی دارد موجودات جادویی که از چمدان او فرار کرده‌اند، را پیدا کنند. رویدادهای این فیلم در سال ۱۹۲۶ نیویورک اتفاق می‌افتد.

کمپانی فیلم‌سازی «برادران وارنر» برای ساخت فیلم «هیولاهای خارق‌العاده و زیستگاه آنها»  180 میلیون دلار هزینه کرده و میلیون‌ها دلار را نیز صرف تبلیغ و بازاریابی این فیلم کرده و بنا بر اعلام «جی‌.کی‌ رولینگ» که برای اولین بار خودش برای نگارش فیلمنامه دست به کار شده است، این فیلم جدید اولین قسمت از یک مجموعه  جدید 5 قسمتی است که مستقل از هشت فیلم اصلی مجموعه «هری پاتر» ساخته می‌شود.

تاکنون هشت فیلم بر اساس هفت رمان «هری پاتر» نوشته «جی.کی رولینگ» ساخته شده است که شامل «هری پاتر و سنگ جادو»، «هری پاتر و تالار اسرار»، «هری پاتر و زندانی آزکابان»، «هری پاتر و جام آتش»، «هری پاتر و محفل ققنوس»، «هری پاتر و شاهزاده دورگه» و «هری پاتر و یادگاران مرگ - قسمت اول و دوم» می‌شوند و به فروشی بالغ بر ۸.۲ میلیارد دلار در جهان دست یافته‌اند.

ایسنا

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها