0

نشت گاز جان خانواده 5 نفره بروجردی را گرفت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نشت گاز جان خانواده 5 نفره بروجردی را گرفت
جمعه 28 آبان 1395  6:42 PM

نشت گاز جان خانواده 5 نفره بروجردی را گرفت

معاون عملیات سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی بروجرد گفت: اعضای یک خانواده 5 نفره در بروجرد بر اثر نشت گاز جان خود را از دست دادند.

نشت گاز جان خانواده 5 نفره بروجردی را گرفتبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، نادر موسیوند اظهار کرد: یک خانواده 5 نفره شامل پدر، مادر و سه فرزند پسرشان بر اثر نشت گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه دلیل احتمالی گازگرفتگی این خانواده در دست بررسی است، تاکید کرد: احتمال می‎رود که نشت گاز منواکسید کربن از محل خروجی آبگرمکن عامل مرگ اعضای این خانواده است.

معاون عملیات سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی بروجرد بیان کرد: ساعت 14 امروز و به‌دنبال تماس تلفنی از سوی یکی از همسایه‎های این خانواده با صحنه مرگ این 5 نفر روبه‌رو شدیم، در حالیکه بر اساس نظر پزشکی قانونی مرگ آنها به حدود 10 تا 12 ساعت پیش از این زمان بر می‎گردد.

موسیوند در بخش دیگری از سخنان خود به مرگ 8 شهروند بروجردی از ابتدای امسال تاکنون بر اثر نشت و استنشاق گاز منواکسید کربن اشاره و تاکید کرد: این آمار در مقایسه با سال 94 متاسفانه افزایش دو‌برابری را نشان می‌‎دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بیش از 4 ماه تا پایان سال و عبور از فصل سرما باقی مانده است، بنابراین شهروندان باید با رعایت دقیق نکات ایمنی و اطمینان خاطر از سلامت وسایل گرمایشی خود از تکرار حوادث تلخ این‌چنینی جلوگیری کنند.

معاون عملیات سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی بروجرد در توصیه‎هایی به شهروندان برای کمک به افرادی که دچار گازگرفتگی شده‎اند، تصریح کرد: پیش از انتقال افراد به مراکز درمانی باید شرایط برای استنشاق هوای تازه و اکسیژن‎رسانی به آنها مهیا شود.

موسیوند خاطر نشان کرد: بنابراین باید از طریق باز گذاشتن درب و پنجره‎ها و یا انتقال افراد دچار گازگرفتگی شده به هوای آزاد شرایط برای اکسیژن‎رسانی به آنها فراهم شود.

وی تاکید کرد: از سویی شهروندان بروجردی باید وسایل گرمایشی خود را به‌صورت روزانه چک کرده و این کار را به بازه زمانی دیرهنگام و چند‌ماهه محول نکنند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها