0

فیفا پاسخ آراء منفی اعضای AFC را داد/کفاشیان شانس اول آسیا برای شورای فیفا شد

 
salamat595
salamat595
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 19536
محل سکونت : مازندران

فیفا پاسخ آراء منفی اعضای AFC را داد/کفاشیان شانس اول آسیا برای شورای فیفا شد
پنج شنبه 27 آبان 1395  7:30 PM


 

  اخبارورزشی,خبرهای   ورزشی, فیفا

فدراسیون جهانی فوتبال نماینده قطری را به یک سال محروم کرد تا پاسخی باشد به دهن کنجی اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا که با آراء منفی باعث لغو انتخابات شده بودند.

 به گزارش فارس، فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) بالاخره انتقامش را از کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفت و سعود المهندی، کاندیدای قطری AFC برای شورای فیفا را نقره داغ کرد تا به اعضا AFC نشان دهد که مخالفت با فیفا عواقبی دارد.

  اخبارورزشی,خبرهای   ورزشی, فیفا

 

انتخابات  AFC برای شورای فیفا در شهر گوام هند در تاریخ 6 مهرماه گذشته برگزار شد ولی اعضا AFC به خاطر تعلیق سعود المهندی از سوی کمیته اخلاق فیفا این جلسه را تحریم کردند. از 44 فدراسیون 42 فدراسیون از قاره کهن رای دادند که این انتخابات به تعویق بیفتد.

  اخبارورزشی,خبرهای   ورزشی, فیفا

 

سعود المهندی، نائب رئیس فدراسیون قطر و نایب رئیس AFC با توجه به نفوذ در اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا تاثیر زیادی در این آرای منفی داشت.

 

اعلام محرومیت المهندی 24 ساعت قبل از برگزاری انتخابات غیرقانونی تلقی شده و به همین دلیل روسای 42 فدراسیون به برگزاری این انتخابات رای«نه» را دادند.

  اخبارورزشی,خبرهای   ورزشی, فیفا

 

فدراسیون کشورمان نیز در این جلسه رای منفی داده بود تا این جلسه لغو شود.

 

بسیاری از رسانه‌ها پس از این اقدام اعضا AFC به نوعی این اقدام را سرکشی از فیفا و قدرت نمایی شیخ سلمان مقابل اینفانتینو تلقی کردند.

 

در نهایت فیفا با محرومیت نماینده قطری به مدت یک سال و جریمه نقدی 19 هزار 940 دلار پاسخ آراء منفی اعضا کنفدراسیون فوتبال آسیا را داد.

 

البته محرومیت المهندی به نوعی به نفع فدراسیون کشورمان شد زیرا علی کفاشیان، نائب رئیس فدراسیون کشورمان یکی از نامزدهای AFC برای شورای فیفا است تا بر یکی از 3 کرسی شورای فیفا تکیه دهد. با حذف شدن المهندی که رقیب جدی کفاشیان بود احتمال انتخاب کفاشیان به عنوان یکی از 3 نامزد AFC برای شورای فیفا قوت گرفت.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها