0

شهيد ملاحسني مونس و شفيعي كه سال‌ها انتظارش را مي‌كشيدم

mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 287351

سه شنبه 14 دی 1389  9:14 AM

89/10/14 - 00:08
شماره:8910131618
نسخه چاپي ارسال به دوستان
بازگشت پرستوي 18ساله از دريچه نگاه مردم/

خبرگزاري فارس: عاشقان شهدا، ديشب گِرد شعله عشق جمع بودند؛ در حالي كه شبنم الماس بر گونه‌هايشان نشسته بود، ‌مي‌گفتند شهيد ملاحسني مونس و شفيعي است كه سال‌ها انتظارش را مي‌كشيديم و با رجعتش احساس مي‌كنيم پاره تن‌مان را پيدا كرده‌ايم.

به گزارش خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا»، در شب نسبتاً سردي كه گذشت، گويي در يكي از نقاط تهران خبري بود كه بسياري از دل‌ها روانه آنجا شده بودند؛ مردم از تمام نقاط شهر حتي كشور به بوستان نهج‌البلاغه واقع در ميدان پونك تهران آمدند تا در سالروز شهادت شهيد «محمدرضا ملاحسني» كه پس از 27 سال با شهداي گمنام رجعت كرده، خوش‌ آمد بگويند و بگويند كه براي ما بركت آورده‌اي، قول مي‌دهيم كه به تمام وصايايت عمل كنيم.
اين مراسم در داخل مسجدي در اين بوستان برگزار شد ولي به خاطر خيل عظيم مردم بيش از نيمي از عشاق در بيرون از مسجد و در محوطه باز حضور داشتند؛ شعله عشق چنان در بوستان نهج‌البلاغه برافروخته بود كه هيچ كس سرما را احساس نمي‌كرد.
عاشقان شهدا از جوانان با پوشش‌هاي مختلف، از مسئولان با مسئوليت‌هاي مختلف، از زن و مرد و پير و جوان حضور داشتند.
كسي نمي‌دانست چگونه به اين نقطه دعوت شده است، فقط وقتي به حرم شهداي گمنام چشم مي‌دوخت، اشك مي‌ريخت و انگار چندين سال است اين شهدا را مي‌شناسد.
در گوشه‌اي از اين مراسم «سيد جلال روغني» جانبازي كه دو چشم، دو دست و يك پا خود را به انقلاب هديه داده است را مي‌بيني، كه عجيب مبهوت مزار شهيد ملاحسني و شهداي گمنام شده بود طوري كه در تمام عشق‌هاي عالم، اين همه تعلق، اين همه عشق، اينهمه انس و ارادت كم‌نظير بود.
همرزمان شهيد در جبهه‌ها در اين موقع از شب دوباره دور هم جمع شده بودند و ياد بهترين روزهاي عمرشان را گرامي مي‌داشتند.

* شهيد ملاحسني مونس و شفيعي است كه سال‌ها انتظارش را مي‌كشيدم

تهراني، 42 ساله درحالي كه شبنم الماس از عشق به شهدا بر گونه‌هايش نشسته بود، از حضور خود در مراسم شهيد ملاحسني، مي‌گويد: هميشه از خداوند مي‌خواستم كه با يكي از شهدا ارتباط قلبي داشته باشم تا شفاعتم كند؛ بنده هر روز به بوستان نهج‌البلاغه مي‌آمدم، بعد از تدفين شهداي گمنام سر مزار شهدا حاضر ‌شده و فاتحه مي‌خواندم.
وي ادامه مي‌دهد: چند روز گذشته مطلبي از وصيت‌نامه شهيد و نحوه معرفي يكي از شهداي اين نقطه را ديدم، در بخشي از مطلب به شفاعت شهيد ملاحسني اشاره شده بود با خواندن اين مطلب احساس كردم ارتباطي كه سال‌ها انتظارش را مي‌كشيدم برقرار شد؛ وقتي به كنار آنها مي‌آيم مي‌گويم چقدر دوست دارم راهي را كه رفته‌ايد را به من نشان دهيد؛ من از آنها مي‌خواهم كه به خدا بگويند چقدر دوستش دارم و پدر و مادر مرحوم بنده سلام مرا برسانند.
تهراني اظهار مي‌دارد: هرگاه كه با نزديكانم حرف مي‌زنم، احساس مي‌كنم حرفم را نمي‌فهمند ولي زماني كه با شهدا هم‌ صحبت مي‌شوم به خوبي احساس مي‌كنم آنها حرف‌هاي من را درك مي‌كنند. از آنها مي‌خواهم ايثار حقيقي را به ما نشان دهند و يك دنيا از حرف‌هايي را كه در سينه دارند را به ما بگويند.

* اميدوارم شهيدحميدرضا تمام مهمانانش را شفاعت كند

خواهر شهيد ملاحسني در اين مراسم اظهار مي‌دارد: خاك زير پاي تمام كساني هستم كه در مراسم شهيد حميدرضا حضور يافتند و اميدوارم شفاعت شهيد شامل حال همگان شود.
وي ادامه مي‌دهد: خواهران بدحجاب را به خون شهدا قسم مي‌دهم كه با حفظ حجاب خود از خون شهدا پاسداري كنند و تمام مردم در خط ولايت و انقلاب اسلامي باشند.
خواهر شهيد «حميدرضا ملاحسني» مي‌گويد: در حال حاضر ما در مسير حمايت از ولايت در معرض امتحان و آزمون الهي قرار گرفتيم اگر از اين امتحان سربلند بيرون آييم، خداوند اذن ظهور امام زمان (عج) را مي‌دهد.

* حضور شهداي گمنام باورها و ارزش‌ها را تقويت مي‌كند

كيانفر، 50 ساله و خانه‌‌دار كه در اين مراسم حضور داشت، اظهار مي‌دارد: چند روز گذشته شنيده بودم كه يكي از شهداي گمنام بوستان نهج‌البلاغه در رؤيايي صادقانه رجعت و محل دفن خود را معرفي كرده بود؛ با مطلع شدن از محل برگزاري مراسم، مشتاقانه به همراه فرزندانم در اينجا حضور پيدا كردم تا با خانواده شهيد آشنا شوم و باور فرزندانم به اين موضوع بيشتر شود.
وي در خصوص حضور شهداي گمنام در نقاط مختلف كشور، ادامه مي‌دهد: اگر شهدا در بين مردم باشند تأثيرات معنوي بسياري در روحيه اقشار مختلف جامعه خواهد گذاشت؛ فراموش نكردن شهدا موجب زنده نگه داشتن اسلام حتي در نسل‌هاي بعدي خواهد شد، در مجموع حضور شهدا در دانشگاه‌ها،‌ بلنداي شهرها، تلنگري براي ماست.

* شهدا را خيلي دوست دارم

فاطمه مهرتاج، دانش‌آموز سوم دبستان مدرسه «13 آبان» منطقه 5 تهران كه چادري بر سر داشت و به عكس شهيد «حميدرضا ملاحسني» مي‌نگريست، مي‌گويد: خيلي دوست داشتم به همراه مادرم در اين مراسم حضور پيدا كنم؛ من شهدا را خيلي دوست دارم؛ «سيدمجتبي حسيني» دايي من نيز در جنگ ايران و عراق شهيد شده است.
وي ادامه مي‌دهد: زماني كه سر مزار شهدا حاضر مي‌شوم، براي سلامتي امام زمان (عج)، رهبرمان و پدر و مادرم دعا كردم و از آنها خواستم تا هر چه زودتر امام زمان (عج) ظهور كنند.

* با آمدن شهيد ملاحسني احساس مي‌كنم پاره تنم را پيدا كردم

زينب صبوري، 12 ساله، محصل سال دوم راهنمايي از مدرسه «هاشمي‌نژاد» منطقه 14 تهران، اظهار مي‌دارد: خيلي خوشحالم و حس خاصي دارم كه در مراسم شهيد ملاحسني حضور پيدا كردم؛ با آمدن شهيد خوشحالم و احساس مي‌‌كنم پاره تنم را پيدا كردم.
وي ادامه مي‌دهد: نخستين بارم است كه سر مزار شهيد گمنام حاضر مي‌شوم، شهدا را خيلي دوست دارم و هميشه از آنها مي‌خواهم شفاعت ما را پيش خدا كنند و واسطه‌اي باشند كه امام زمان (عج) ظهور كند.

* رجعت شهيد پس از 27 سال براي ما خيلي شيرين است

توران مجيدي يكي از اقوام شهيد «حميدرضا ملاحسني» با بيان اينكه وسايل شخصي شهيد 27 سال گذشته براي ما آمده بود؛ رجعت وي براي ما خيلي شيرين است، مي‌گويد: شهيد ملاحسني براي آخرين خداحافظي به منزل ما آمده بود، پوتين‌هايش را جلوي در منزل دزديدند، يك دمپايي به وي دادم تا پابرهنه به منزل نرود كه پس از رسيدن به منزل سفارش كرد تا آن را به ما بازگردانند.

* آمده‌ام تا شفاعت شهيد شامل حالم شود

مريم رستمي كارمند شهرداري منطقه 2 تهران اظهار مي‌دارد: تمام حاضران در مراسم شهيد «حميدرضا ملاحسني» با هدف احترام به مقام شهيد حضور پيدا كردند؛ آمده‌ام تا شفاعت شهيد شامل حالم شود.
وي ادامه مي‌دهد: تدفين شهداي گمنام در نقاط مختلف، اين امكان را فراهم مي‌كند تا هميشه بتوانيم با آنها ارتباط برقرار كنيم؛ اگر شهدا فقط در بهشت‌زهرا (س) به خاك سپرده مي‌شدند، شايد خيلي از مردم نمي‌توانستند آنها را زيارت كنند.

* ارتباط با شهدا ما را به خدا نزديك مي‌كند

پريسا مهدوي، 13 ساله از مسجد جامع تهرانسر اظهار مي‌دارد: ارتباط با شهدا ما را به خدا نزديك مي‌كند؛ بنده نيز در اين مراسم حضور پيدا كردم تا شهدا راه نزديك شدن به خدا را به من نشان دهند.

* آمده‌ام تا شهيد سلامتي را به من بازگرداند

توران رضايي كه 50 سال دارد، همسر جانباز دفاع مقدس، اظهار مي‌دارد: از بيماري عصبي و بي‌حسي موضعي رنج مي‌برم و پسرم مرا به اين برنامه آورد تا شهيد سلامتم را به من برگرداند و در آخرت نزد خداوند شفاعت ما را كند.
وي ادامه داد: خانواده‌ها بايد به فرزندانشان بياموزند كه مملكت ما با خون شهدا استوار شده است؛ اميدوارم خداوند به بركت تمام شهدا مخصوصاً شهداي گمنام جوانان ما را هدايت كند.

* تحمل سرماي هوا در برابر گذشت شهدا قطره‌اي در مقابل درياست

سميرا علي‌محمدي دانشجوي رشته امرو بانكي در دانشگاه سمنان، بيان مي‌دارد: تا جايي كه بتوانم در به زيارت مزار شهداي گمنام مي‌روم؛ در حال حاضر نيز براي تجديد بيعت با شهيد ملاحسني و ادامه دادن راهش در اين مراسم حضور پيدا كردم.
وي اضافه مي‌كند: همين طور كه مي‌بيند مردم در اين هواي سرد به اين مكان مقدس آمده‌اند در حالي كه مي‌توانستند در خانه‌هايشان بنشينند ولي مقام شهدا به قدري بالاست؛ شهدا به قدري عزيز هستند كه تحمل سرماي هوا و حضور در تاريكي شب را احساس نمي‌كنند.

* آرام گرفتن شهدا در نقاط مختلف كشور آلام دردهاست

يونس محمدي كه 32 سال دارد، خاطرنشان مي‌كند: همان طور كه حضور شهداي گمنام در تمام نقاط مايه خير و بركت و آلام دردهاي مردم بوده، رجعت شهيد ملاحسني به همراه 2 شهيد گمنام در بوستان نهج‌البلاغه بركاتي را دارد و خواهد داشت.
وي مي‌افزايد: حضور گسترده مردم در مراسم شهيد ملاحسني نشانه عشق و ارادت آنها به نظام مقدس جمهوري اسلامي، انقلاب و ولايت است.

* تپش قلب‌ها براي ولايت مردم را به مزار شهدا مي‌كشاند

علي‌اكبر نائبي آزاده و جانباز دوران دفاع مقدس اظهار مي‌دارد: ما به عشق و فرهنگ عاشورايي امام حسين (ع) زنده‌ايم؛ دشمن نمي‌داند كه چه ريشه عميقي در دل‌هاي ما وجود دارد؛ حضور مردم در مراسم شهيد ملاحسني نشان دهنده تپش قلب‌ها براي ولايت و رهبري و ادامه دادن مسير شهداست.
وي ادامه مي‌دهد: دشمن در حال حاضر به شدت در ابعاد شبيخون فرهنگي فعاليت مي‌كند، رجعت شهدا در گردبادها و طوفان‌هاي روزگار تلنگري براي ماست تا از اصول و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي فاصله نگيريم.

* به بركت شهيد ملاحسني همرزمان خود را پس از 27 سال پيدا كردم

روح‌الله قاسم‌زاده، رزمنده گردان عمار از لشكر 27 محمدرسول‌الله (ص) اظهار مي‌دارد: 2 روز گذشته از طريق رسانه‌ها مطلع شديم كه مراسم شهيد «حميدرضا ملاحسني» در تهران برگزار مي‌شود لذا به همراه فرزندم از شيراز به اين نقطه آمدم تا فرزندم نيز تحت تأثير قرار گيرد.
وي مي‌گويد: در اين مراسم دوستان و فرماندهان 27 سال گذشته را پيدا كردم؛ ما در سال 62 دنيايي وصف‌ناشدني با همرزمانمان در جبهه‌ها داشتيم؛ پيدا كردن دوستانم در اين مراسم نيز از جمله بركات حضور شهيد ملاحسني در اين نقطه براي بنده بود.

* حضور شهدا در بوستان نهج‌البلاغه فساد را از اين منطقه دور كرده است

سيدمحمدحسن ابطحي كه 17 سال دارد و از ساكنان منطقه بوستان نهج‌البلاغه است، بيان مي‌دارد: شهدا زنده بوده و نظاره‌گر كارهاي ما هستند؛ در اين پارك فسادهايي ديده مي‌شد كه حتي نمي‌خواستيم لحظه‌اي در اينجا حضور پيدا كنيم تا اينكه طي مراسمي باشكوه 3 شهيد گمنام در بوستان نهج‌البلاغه به خالك سپرده شدند؛ حضور شهدا بركات زيادي براي ما داشت و از جمله اين بركات كم شدن فساد در اين منطقه است.
وي در خصوص حضور مردم در مراسم بزرگداشت شهيد ملاحسني، ادامه مي‌دهد: حضور هر فردي در اين مراسم تيري به چشم منافقان، آمريكا و اسرائيل است و پيشنهاد مي‌كنيم، مراسم بزرگداشت هر سال برگزار شود.

* آمده‌ام تا شهيد ملاحسني فرزند بيمارم را شفا بدهد

سيده زهرا حسيني كه از مسجد امام حسين (ع) پونك در اين مراسم حضور پيدا كرده است، مي‌گويد: با نيت‌هاي زيادي در اين مراسم حضور پيدا كردم؛ شفا گرفتن فرزندم، رفع گرفتاري و مشمول شفاعت شهيد شدن مهم‌ترين خواسته‌ام از شهيد ملاحسني است.
وي ادامه مي‌دهد: هر شهيدي مي‌تواند تعداد زيادي از مردم را در روز قيامت شفاعت كند، وقتي شهدا در نقاط مختلف به خاك سپرده مي‌شوند، با حضور و احترام گذاشتن به اهداف آنها شفاعت اين عزيزان را در پي دارد.

* زيارت شهدا انسان را منقلب مي‌كند

پويان محجوب كه 20 سال دارد و در رشته مكانيكي دانشگاه دماوند تحصيل مي‌كند، اظهار مي‌دارد: رجعت شهيد ملاحسني و به خاك سپاري وي در بوستان نهج‌البلاغه امري الهي است.
وي ادامه مي‌دهد: زيارت شهداي گمنام انسان را منقلب مي‌كند؛ آنها زنده هستند و با مردگاني كه در قبرستان‌ها به خاك سپرده مي‌شوند خيلي فرق مي‌كنند.

* عاشق شهداي گمنام هستم

زهرا محمودي از زائران حرم شهداي گمنام بوستان نهج‌البلاغه از شهرك واوان شهرستان اسلامشهر، بيان مي‌دارد: با عشق به شهدا به خصوص شهداي گمنام در مراسم شهيد ملاحسني حضور پيدا كردم؛ در اسلامشهر شهداي گمنام به خاك سپرده شده‌اند، با آنها زندگي مي‌كنم.
وي ادامه مي‌دهد: اميدوارم به زودي پرچم اسلام با دست مبارك مقام معظم رهبري به دست آقا امام زمان (عج) برسد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها