0

کودک سه ساله ای که حافظ کل قرآن شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کودک سه ساله ای که حافظ کل قرآن شد
دوشنبه 18 مرداد 1395  4:19 PM

در نیجریه؛

کودک سه ساله ای که حافظ کل قرآن شد

یک خردسال نابغه در شهر «زاریا» نیجریه که تنها سه سال دارد، موفق به حفظ کامل قرآن کریم شد.

کودک سه ساله ای که حافظ کل قرآن شد  کودک سه ساله ای که حافظ کل قرآن شد

به این مطلب امتیاز دهید

66.7%33.3%

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز به نقل از پایگاه خبری «عیون الخلیج»، روزنامه «دیلی تراست» نیجریه در این زمینه نوشت: قدرت و توانایی فوق‌العاده این کودک سه ساله در حفظ کامل قرآن کریم و کسب موفقیت وی در مسابقات بین المللی قرآن ساکنان شهر «زاریا» را شگفت‌زده کرده است.


براساس این گزارش، این خردسال سه‌‌ساله نیجریه‌ای «محمد شمس‌الدین علی» نام دارد و در حالی که تنها یک و سال نیم داشت به مدرسه بین المللی آموزش قرآن «شیخ انجو عبدالله» در زاریا ملحق شد و در سن سه سالگی موفق به حفظ کامل قرآن شد.


در مدرسه قرآنی «شیخ انجو عبدالله» یک برنامه ویژه آموزش قرآن برای کودکان یک سال به بالا که تازه از شیر گرفته می‌شوند، وجود دارد که والدین کودکان خود را در این برنامه نام‌نویسی می‌کنند.


«علی شمس‌الدین»، پدر این خردسال نابغه نیجریه‌ای که مدیریت این مدرسه قرآنی را نیز برعهده دارد، بر این باور است که ذهن فرزندش پس از این که از شیر گرفته شد، بسیار آماده فراگیری مطالب بود.


وی افزود: شاید محمد تنها کودکی نباشد که در میان همسالان خود قرآن را حفظ می‌کند، اما آنچه قدرت و توانایی وی را ممتاز می‌کند، موفقیت وی در مسابقات بین المللی قرآن است.


این نابغه خردسال نیجریه‌ای توانایی تکلم به زبان‌های عربی و انگلیسی را دارد و قادر به انجام تمامی فعالیت‌ها و کارهایی است که کودکان در مرحله مهدکودک انجام می‌دهند.


زاریا، مهم‌ترین شهر شیعی در نیجریه و مقر رهبری جنبش اسلامی نیجریه در این کشور است.

 

ایکنا/222

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها