0

وزیر دفاع آمریکا:داعش سرطانی است که هر چه سریع تر باید ریشه کن شود

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 6328
محل سکونت : خوزستان

وزیر دفاع آمریکا:داعش سرطانی است که هر چه سریع تر باید ریشه کن شود
شنبه 16 مرداد 1395  2:31 AM

نیویورک-ایرنا-وزیر دفاع آمریکا گسترش نیروهای تروریستی داعش از سوریه و عراق به افغانستان و لیبی را به سرطانی تشبیه کرد که باید با سرعت بیشتری ریشه کن شود اما گفت که تمرکز اصلی نیروهای ائتلاف بر مبارزه با این گروه در سوریه و عراق خواهد بود.

 
 وزیر دفاع آمریکا:داعش سرطانی است که هر چه سریع تر باید ریشه کن شود

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا روز جمعه ( به وقت محلی ) در گفت وگویی با شبکه خبری فاکس نیوز تشکیلات تروریستی داعش را به سرطانی تشبیه که در کشور های سوریه و عراق بروز کرده و به همین دلیل گفت که هدف اولیه مبارزه با این سرطان باید این کشور ها باشند.
وی در ادامه با اشاره به گسترش عملیات این تشکیلات در کشور های افغانستان و لیبی افزود:همزمان با تمرکز بر عراق و سوریه باید هر چه سریع تر جلو گسترش بیشتر آن در سایر کشورها را گرفت.
کارتر اضافه کرد به همین دلیل در دیدار اخیر خود با وزرای دفاع کشورهای عضو گروه ائتلاف با ذکر این که آمریکا تصمیم به تسریع عملیات مقابله با داعش گرفته از آن ها نیز خواسته است تا در این جهت تلاش بیشتری کنند.
وی با ادعایی حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان و مبارزه آن ها با داعش را قهرمانانه خواند و با این توجیه که گروه داعش بعنوان یک گروه تروریستی وارد افغانستان شده مقابله نیروهای آمریکایی با آن ها را عملیات ضد تروریستی خواند و نه عملیات متعارف نظامی.
وزیر دفاع آمریکا آشکارا افزایش شمار نیروهای آمریکایی در عراق را محتمل و قابل پیش بینی خواند و گفت درصورت ضرورت همراه با رییس ستاد مشترک ارتش این کشور از اوباما رییس جمهوری آمریکا می خواهد بر شمار این نیروها بیافزاید و یقین دارد که این کار انجام می پذیرد تا هر چه سریع تر 'کار را به انجام برسانند'.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها