0

قادري: «مختارنامه» يك پيروزي براي صدا و سيما است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

قادري: «مختارنامه» يك پيروزي براي صدا و سيما است
یک شنبه 12 دی 1389  7:26 PM

89/10/12 - 16:22
شماره:8910070342
نسخه چاپي ارسال به دوستان
نقد شفاهي مجموعه‌هاي روي آنتن؛
قادري: «مختارنامه» يك پيروزي براي صدا و سيما است

خبرگزاري فارس: «امير قادري» با بيان اينكه «مختارنامه» انتظارات را از «داوود ميرباقري» برآورده مي‌كند، گفت: «مختارنامه» يك پيروزي براي صدا و سيما است و در مقايسه با ديگر آثار تاريخي اين سال‌ها، ارزش خود را بيشتر نشان مي‌دهد.

«امير قادري» عضو انجمن منتقدان و نويسندگان سينماي ايران در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس در مورد مجموعه تلويزيوني «مختارنامه» ساخته داوود ميرباقري، اظهار داشت: به نظر من حاصل 8 سال انتظار و صرف اين مقدار هزينه به هدر نرفته و سريال «مختارنامه» يك پروژه موفق به شمار مي‌رود كه نه تنها انتظارات ما را از «داوود ميرباقري» برآورده كرده است بلكه فراتر به زندگي قهرماني مي‌پردازد كه ما سال‌ها از وجود آن بي‌بهره و محروم بوديم.
وي در ادامه تاكيد كرد: در كنار آن «داوود ميرباقري» نشان داده همچنان مي‌تواند يك داستان بزرگ تاريخي و امكانات را در خدمت بيان ايده‌هاي خود قرار دهد و در عين حال از جذابيت قصه چيزي كم نشود.
قادري تصريح كرد: مجموعه تلويزيوني «مختارنامه» با سليقه ساخته شده و با وجود گستردگي پروسه توليد، جزئيات در روند ساخت آن فراموش نشده‌ است، همچنين كارگردان اين اثر، بازيگران را به درستي و در جايگاه مناسب به بازي گرفته است و در كنار آن اين سريال از گريم و طراحي صحنه و لباس خوبي نيز استفاده كرده است.
اين منتقد در ادامه خاطرنشان كرد: جذابيت بصري، شخصيت‌سازي، چيدمان ميزانسن و نحوه ديالوگ‌نويسي در سريال «مختارنامه» بي‌نظير است و از همه مهم‌تر تلاش «داوود ميرباقري» براي به روز‌ كردن وقايع تاريخي، ارزش كارشان را بسيار بالا مي‌برد و به همين دليل سريال «مختارنامه» هم نمره قبولي مي‌گيرد و هم ما را به تماشاي قسمت‌هاي بعدي مشتاق مي‌كند.
«امير قادري» در پايان اين گفت‌وگو نيز خاطرنشان كرد: در مجموع سريال «مختارنامه» يك پيروزي براي صدا و سيما است و در مقايسه با ديگر آثار تاريخي اين سال‌ها، ارزش خود را بيشتر نشان مي‌دهد.
انتهاي پيام/ا-12

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها