0

احتمال ابتلاي نوزادان سزاريني به آلرژي بيش از سايرين است

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

احتمال ابتلاي نوزادان سزاريني به آلرژي بيش از سايرين است
یک شنبه 12 دی 1389  7:00 PM

از آنجا که سزارين مانع ايجاد ارتباط عاطفي نوزاد در بدو تولد با مادر است و روند شيردهي را مختل مي کند از اين رو نوزادان سزاريني بيشتر در خطر ابتلا به آلرژي هستند. دکتر صبا عرشي فوق تخصص ايمونولوژي در اين باره، گفت: شيرمادر حاوي مواد مغذي است که بدن نوزاد را در مقابل عوامل آلرژي زا مقاوم مي کند از اين رو در صورتي که به هر دليلي نوزاد از شيرمادر محروم شود بيشتر در خطر ابتلا به بيماري هايي همچون آلرژي قرار مي گيرند.
وي عمل سزارين را يکي از موانع شيردهي مادر در بدو تولد نوزاد عنوان کرده و افزود: در زايمان طبيعي امکان شيردهي نوزاد در دو ساعت اوليه بدو تولد که به ساعت طلايي موسوم است فراهم مي شود، زيرا اختلالي در ايجاد ارتباط عاطفي بين مادر و نوزاد به وجود نيامده به اين ترتيب روند شيردهي سيرطبيعي خود را طي مي کند و در آينده نيز مادر در شيردهي نوزاد با مشکلي روبرو نخواهد شد.
عرشي درادامه گفت: اما در عمل سزارين به دليل ايجاد وقفه در ارتباط مادر و نوزاد در دو ساعت طلايي بدو تولد، شيردهي صورت نمي گيرد. از اين رو نوزادان حاصل از عمل سزارين به دليل برخوردار نبودن از شيردهي طبيعي بيشتر در خطر ابتلا به آلرژي هستند.

    حمید.bmp

 

 

تشکرات از این پست
hojat20
دسترسی سریع به انجمن ها