0

مک‌لارن P1 LM، جانشین افسانه‌ای F1 معرفی شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مک‌لارن P1 LM، جانشین افسانه‌ای F1 معرفی شد
پنج شنبه 10 تیر 1395  12:25 PM

مک‌لارن به‌تازگی طی فستیوال GoodWood ابر خودرو جدیدی را معرفی کرد. این سوپر اسپورت جدید که به‌عنوان مک‌لارن P1 LM شناخته می‌شود، نمونه‌ی بهبود یافته‌ی خودرو P1 بوده و جانشین خودرو تکرار نشدنی F1 LM است.
 

مک‌لارن P1 LM، جانشین افسانه‌ای F1 معرفی شد


به گزارش گجت نیوز و به نقا از موتور آتوریتی، وقتی راجع به مک‌لارن F1 صحبت می‌شود، قطعا بسیاری مدل F1 LMS را شایسته‌ترین نسخه‌ی این نسل می‌دانند که تاکنون تنها 6 دستگاه از آن علاوه بر نمونه‌ی اصلی که در اختیار خود شرکت قرار دارد تولید شده است.

مک‌لارن P1 LMبنابراین، مدل‌هایی از F1 استاندارد وجود دارد که به LM تبدیل شده‌اند و یکی از آن‌ها سال پیش طی حراجی به قیمت 13.75 میلیون دلار به فروش رفت.

 

مک‌لارن P1 LM، جانشین افسانه‌ای F1 معرفی شد


در حال حاضر مک‌لارن جانشین آن خودروی بی‌نظیر را معرفی کرده است.
این جانشین جدید و البته بسیار شایسته، همانند پدربزرگش F1 LM در شش دستگاه از جمله نمونه‌ی اولیه ساخته خواهد شد.

مک‌لارن P1 LMجانشین خودرو افسانه‌ای بریتانیایی‌ها معرفی شد اما باید بدانید که مک‌لارن خودش وظیفه‌ی ساخت این خودروها را ندارد. بلکه تولیدکننده‌ی انگلیسی لازانته که خودرو F1 GTR را برای مسابقات 24 ساعته‌ی سال 1995 تولید کرده بود، جدیدترین خودرو مک‌لارن را به خط تولید خواهد کشاند. گفتنی است، خودرو F1 LM نیز با الهام گرفتن از مدل F1 GTR به یکی از بهترین خودرو‌های شهری در زمان خودش تبدیل شده بود.

 

مک‌لارن P1 LM، جانشین افسانه‌ای F1 معرفی شد


اولین نمونه‌ی تولیدی از P1 LM که نمونه‌ی داخل شهری P1 GTR محسوب می‌شود، برای نخستین بار به‌صورت رسمی در فستیوال سرعت گودوود 2016 انگلستان طی هفته‌ی گذشته به نمایش درآمد. راننده مسابقه و تستر (آزمایش کننده) خودروهای مک‌لارن، کنی برک (Kenny Bräck) طی مراسم گودوود وظیفه‌ی رانندگی با P1 LM را بر عهده داشت.

مک‌لارن P1 LMبعد از توسعه نهایی پنج خودروی P1 GTR مک‌لارن، این شرکت آن‌ها را برای تبدیل شدن به مدل P1 LM به دست لانزاته می‌سپارد تا طی فرایندی این خودروها را برای تردد در شهر مناسب سازد. بااینکه P1 LM نسخه‌ای شهری از P1 GTR خواهد بود، اما گفته شده از نسخه‌ی اصلی خودش قوی‌تر است. به گفته‌ی مک لارن، P1 LM سریع‌ترین، نادرترین و آخرین نسخه از سری P1 است. یکی از پنج دستگاه دیگر مک‌لارن P1 LM همانند نمونه‌ی اولیه به نمایش درآمده، به رنگ خاکستری تیره خواهد بود و چهار دستگاه دیگر نیز با رنگ نارنجی در اختیار متقاضیان قرار خواهند گرفت. این خودرو در اوایل سال 2017 به خریداران تحویل داده می‌شود.

 

مک‌لارن P1 LM، جانشین افسانه‌ای F1 معرفی شد


مک‌لارن P1 LMیکی از تغییرات کلیدی که لازانته در سیستم پیشرانه‌ی هیبریدی P1 GTR ایجاد کرده، موجب شده قدرت 986 اسب بخار پدید آید. دیگر تغییرات لحاظ شده در این خودرو شامل روکش‌های از جنس طلا برای اطراف پیشرانه به‌منظور دفع بهتر گرما، یک سیستم اگزوز سبک‌تر و افزایش کارکرد سیستم اینتر کولر می‌شود. علاوه بر این لازانته به جهت کاهش وزن، برخی اقلام مورد نیاز برای مسابقه را نظیر جک بادی حذف کرده تا در مجموع قریب به 132 پوند (60 کیلوگرم) در وزن صرفه‌جویی شود.

مک‌لارن P1 LMآئرودینامیک پیشرفته و بدنه فوق‌العاده گسترده‌ای که در P1 GTR وجود داشت تا حد زیادی به مک‌لارن P1 LM نیز منتقل شده. البته برای افزایش بیش‌تر آئرودینامیک این خودرو، بال عقب اصلاح شده، اسپلیتر بزرگ‌تر گشته و بال‌های کوچک هم جوار با سپر خودرو ایجاد شده است. با استفاده از این تغییرات، پیش بینی می‌شود نیروی رو به پایین این خودرو افزایش 40 درصدی پیدا کرده باشد.

 

مک‌لارن P1 LM، جانشین افسانه‌ای F1 معرفی شد


مک‌لارن P1 LMبرای فضای داخلی، لازانته چندین تغییر لحاظ کرده که در نتیجه آن، سیستم تهویه هوا به این خودرو بازگشته و یک فرمان آلکانترا به‌خصوص برای آن تعبیه شده که اساسا یک نسخه‌ی اصلاح‌شده از سیستم فرمان خودرو فرمول یک سال 2008 مک لارن است، خودرویی که لوئیس همیلتون با آن مقام قهرمانی را کسب کرد.

مک‌لارن P1 LMدرحالی‌که P1 GTR همانند F1 GTR برای مسابقه طراحی شده، خودرو مک‌لارن P1 LM نیز از F1 LM الهام گرفته، که به دلیل تعداد کم تولیدی آن موجب تبدیل شدنش به یکی از برترین خودروها می‌شود.

هنوز جزئیات بیش‌تری از این خودرو منتشر نشده و امید است طی آزمایش آن در ایالات‌متحده، اطلاعات بیش‌تری ارائه شود.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها