0

روزه داری پیرمرد 100 ساله مازندرانی

 
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 19011
محل سکونت : اصفهان

روزه داری پیرمرد 100 ساله مازندرانی
چهارشنبه 9 تیر 1395  4:37 PM

​​​​​​

روزه‌داری پیرمرد ۱۰۰ ساله مازندرانی

پیرمرد ۱۰۰ ساله مازندرانی با وجود گرمی و شرجی بودن هوا در روزهای اخیر همه روزه ۱۷ ساعت روزه داری را براحتی تحمل می کند و آن را برای جسم و روحش مفید می داند.

به گزارش فرهنگ نیوز، حاج شیخ حسن ولی اللهی میری معروف به شیخ ولی اللهی که دوبار در طول زندگیش دچار سکته مغزی شده است ، همچنان در فصل کشاورزی در زمین های شالیزاری به کار مشغول می شود و از همه مهم تر اینکه با اعتقاد قلبی روزه را که یکی از واجبات دینی است از دوران جوانیش تاکنون قضا نکرده است.
 
او به سلامتی جسمش با روزه گرفتن اعتقاد دارد و می گوید روزه باعث سبکی روح و جسم می شود و تاکنون در این زمینه کم نیاورده است.
 
یک پزشک دارو ساز که خود به دیدار این روحانی رفته است ، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : روزه داری در سن ۷۰ و ۸۰ سالگی نیز برای کسی توصیه نمی شود چون ممکن است عوارضی برایش به دنبال داشته باشد.
 
دکتر «سیف الرضا شهابی» افزود: روزه داری در سن بالا و آن هم در گرمای هوا به دو دلیل توصیه نمی شود که یکی باعث کم آبی بدن، غلظت خون و در نهایت سکته مغزی می شود و دیگراینکه کلیه ها را دچار اختلال خواهد کرد.
 
وی با بیان اینکه ظرفیت خوردن سحری و افطاری این مرد روحانی هم بسیار ناچیز است ؛ بیان داشت: اگر تحرکی از سوی روزه دار نباشد و موجب عرق و کم آبی نشود خیلی مشکل برای فرد ایجاد نخواهد کرد.
 
این متخصص داروسای گفت : حاج شیخ حسن ولی اللهی میری چون در این ایام تنها با خوردن سحری و افطاری و نیز خواندن قرآن و استراحت روزه داری را پشت سر می گذارد ، خیلی نمی توان به دلیل اعتقادش مانع از روزه داریش شد کمااینکه خودش در ایام جوانی فردی قوی هیکل و کشتی پهلوانی از جمله ورزش هایش در آن ایام بود.
 
وی افزود: روزه گرفتن این پیرمرد ۱۰۰ ساله بیشتر از روی اعتقاداتش است و همین موضوع او را سرپا نگه می دارد.
 
دکتر شهابی گفت: هیچ گونه علائم سکته که در گذشته دوبار هم به سراغش آمده بود در این مرد وجود ندارد و همین که در این سن و سال نیازی به ویلچر ندارد و با پای خودش خوب هم راه می رود و کارهای خودش را انجام می دهد و حافظه بسیار قوی دارد، خوب است.
 
شیخ ولی اللهی حدود ۱۶ سال در حوزه های علمیه مازندران ، قم، تهران و مشهد به تحصیل علوم دینی پرداخت و در محضر اساتیدی همچون حاج شیخ ولی الله مدرسی، شیخ قنبرعلی توسلی، حاج یونس اردبیلی و آیت اله فیاض تلمذ کرد و بعد از پایان تحصیلات به زادگاهش میربازار بابلسر برای نشر احکام دینی در بین مردم بازگشت.
 
شیخ ولی اللهی دست از مطالعه برنمی دارد و معتقد است خواندن کتاب روحش را آرامش می بخشد و باعث جلوگیری از بیماری فراموشی (آلزایمر) می شود. همسر حاج ولی اللهی نیز پنج سال پیش در سن ۹۳ سالگی درگذشت و نوه پسریش هم اکنون از پدربزرگش مراقبت می کند.

خدایا دلم به سان قبله نماست...وقتی عقربه اش به سمت "تو"می ایستد آرام می شود

"ان الله مع الصابرین ...همانا خداوند با صابرین است"

تشکرات از این پست
mehdi0014 papeli
دسترسی سریع به انجمن ها