0

ادعای سعودی‌ها در قرارداد یکسان حج ایران و ترکیه کذب است

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

ادعای سعودی‌ها در قرارداد یکسان حج ایران و ترکیه کذب است
شنبه 5 تیر 1395  2:19 PM

سعید اوحدی در مورد دیدار معاونان سازمان حج و زیارت و بعثه با «گورمز» رئیس دیانت ترکیه در هفته گذشته گفت: گورمز در این دیدار عنوان کرد که سفیر سعودی به آنها گفته همان متنی که به ترکیه داده شده، به ایران نیز داده‌اند.

وی افزود: معاونان سازمان حج و زیارت و بعثه اخیراً ملاقات‌هایی با مسئولان و وزرای حج سایر کشورهای اسلامی داشتند و نسبت به محروم شدن زائران ایرانی از حج بحث و تبادل نظر داشتند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: در این دیدارها برخی کشورها از جمله ترکیه اعلام کردند که به گفته سعودی‌ها، متن یکسانی در اختیار ایران و سایر کشورها قرار گرفته و ایرانیان خود قرارداد را امضا نکرده‌اند.

وی با اشاره به مطالعه دقیق متون قرارداد سایر کشورها گفت: آنچه از این مطالعه مشخص شد این است که در متن قرارداد هیچ کشوری، آن 5 بند تبعیض آمیز وجود نداشت و تنها برای ما آن 5 بند را در متن قرارداد گنجانده بودند.

اوحدی ادامه داد: مسئولان سعودی به دنبال تسویه حساب سیاسی در حج بودند و اگر لازم باشد ما متن قرارداد خود و سایر کشورها را منتشر خواهیم کرد تا به همه اثبات شود که ادعای آنها کذب است.

وی تأکید کرد: البته در همان دیدارها به مسئولان حج سایر کشورها نیز اعلام شد که این ادعاها کذب است.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان عربستانی با تغییر رفتار و نگرش خود، عدالت و انصاف را سرلوحه اعمال خود قرار دهند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها