0

چرا شیائومی گوشی ضد آب نمی‌سازد؟

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

چرا شیائومی گوشی ضد آب نمی‌سازد؟
چهارشنبه 2 تیر 1395  9:13 AM

چرا شیائومی گوشی ضد آب نمی‌سازد؟

 

شهر سخت افزار/ اینکه همه ما روزانه با آب و گرد و غبار سر و کار داریم پدیده ای غیر قابل اجتناب است. بیشتر شرکت های بزرگ تکنولوژی و تولید کننده اسمارت فون هم معمولاً برای هر چه قدرتمند تر کردن محصولات خود و اینکه کلاس کاری خاصی نیز برای خود ایجاد کنند سراغ این می‌روند که دستگاه های خود را با این استاندارد بسازند. اما آیا به این فکر کرده اید که چرا هیچ گاه شرکت های چینی و علی الخصوص شیائومی سراغ این تکنولوژی نمی‌روند؟

آقای Lei Jun یکی از موسسین شرکت نوپا و البته قدرتمند تولید محصولات تکنولوژی شیائومی به تازگی اظهار نظری داشته که در آن مشخص کرده است که چرا این شرکت هیچ گاه سراغ ساخت گوشی های ضد آب و گرد و غبار نمی‌رود. ایشان در صحبت های خود به این مورد اشاره کرده اند که از اشتیاق بسیار زیاد کاربران به گوشی های با قابلیت ضد آب اظهار اطلاع کرده اند و گفته اند که می‌دانند بسیاری از کاربران به خاطر احتیاط بیشتر علاقمند هستند که گوشی های آنها دارای یکی از استاندارد های IPX باشد. ولی با این اوصاف آقای Jun دو دلیل عمده را برای امتناع شیائومی از تولید اسمارت های ضد آب بیان کرده اند.


اولین دلیل در هنگامی خود نمایی می‌کند که گوشی شما دچار مشکل شود. به اعتقاد آقای Jun وقتی گوشی شما حتی کوچکترین مشکلات سخت افزاری را پیدا کند که نیاز داشته باشید گوشی خود را به دست تعمیر کاران بسپارید و آنها حتی برای کاری ساده، بدنه گوشی را باز کنند، دیگر گوشی شما به مانند قبل استاندارد نیز و از نظر فنی هم دیگر قابلیت ضد آب و استاندارد ها را ندارد. پس استاندارد ضد آب و گرد و غبار تنها یک بار و تا قبل از باز کردن بدنه گوشی اعتبار دارد و باقی آن به شانس و اقبال شما و مهارت تعمیرکار بستگی دارد که تا چه حد بتوان بدنه و قسمت های مختلف قاب را چطور سر هم کند که میزان مقاومت گوشی در برابر نفوذ آب و گرد و غبار بیشتر باشد.

اما مورد دوم هم در نوع خود جالب است. شیائومی همواره معرف بوده به تولید گوشی های رده بالا و با بهترین سخت افزار در کنار قیمت بسیار مناسب و رقابتی، حالا شما در نظر داشته باشید که اضافه کردن قابلیت ضد آب شدن به گوشی به صورت عادی بین 20 تا 30 درصد به قیمت آن خواهد افزود و نیازمند طراحی های سطح بالاتر و ساخت بدنه ای جدید با ملاحظات خاص است. مسلماً شرکتی مانند شیائومی به دلیل ذات و فلسفه فروش خود تحمیل چنان هزینه هایی را به هیچ عنوان نخواهد پذیرفت.

با توجه به این دلایل اگر شما خیلی مایل به خرید اسمارت فون های ضد آب هستید باید هزینه خاص آن را هم بپردازید. شاید بهترین شرکت ها برای شما در این مورد سامسونگ و سونی باشند که همواره گوشی های ضد آب و آن هم در رده های مختلف از میان رده تا رده بالا را تولید کرده اند. پس به هیچ عنوان انتظار گوشی رده بالا با قابلیت ضد آب و در عین حال قیمت پایین را نداشته باشید.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها