0

عمر اروپا با مرگ يورو پايان خواهد يافت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

عمر اروپا با مرگ يورو پايان خواهد يافت
یک شنبه 12 دی 1389  11:37 AM

89/10/12 - 11:19
شماره:8910120400
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
ساركوزي:

خبرگزاري فارس :رييس‌جمهور فرانسه با هشدار نسبت به خروج برخي كشورها از منطقه يورو گفت: كساني كه ادعاي خروج از منطقه يورو را مطرح مي‌كنند بدانند پايان عمر يورو به معناي پايان عمر اروپا خواهد بود .


 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از فرانس پرس، رييس جمهور فرانسه هشدار داد گرچه بحران مالي اخير در منطقه يورو فشار زيادي به ارزش يورو وارد كرده است ولي فرانسه و ساير كشورهاي عضو يورو اجازه نخواهند داد با مرگ يورو حيات اقتصادي و مالي اروپا به پايان برسد .
نيكولاي ساركوزي تاكيد كرد مرگ يورو پول واحد اروپايي به معناي پايان عمر اقتصادي اروپا خواهد بود . فرانسه و ساير كشورهاي عضو يورو به كليه تعهدات خود براي ارتقا و بهبود شرايط اقتصادي و مالي اروپا پايبند خواهند بود . فرانسه به كليه وظايف خود براي جلوگيري از كاهش ارزش يورو عمل خواهد كرد . كساني كه امروز ادعاي خروج از منطقه يورو را مطرح مي كنند بدانند كه پايان عمر يورو به معناي پايان عمر اروپا خواهد بود .
آلمان به عنوان بزرگترين اقتصاد اروپا به طور غير رسمي تهديد كرده است در صورت ادامه ورشكستگي ها ممكن است از عضويت منطقه يورو خارج شود.
وي افزود: كشورهاي اروپايي طي 60 سال گذشته تلاشهاي زيادي براي برقراري امنيت، ثبات و آرامش سياسي و اقتصادي انجام داده اند و نبايد به راحتي اين آرامش و امنيت نسبي را از دست داد . دولت فرانسه اجازه نخواهد داد شرايط اقتصادي اين كشور مانند برخي از كشورهاي بحران زده منطقه يورو شود و انضباط مالي و اقتصادي را در كشور حاكم خواهد كرد .
اظهارات ساركوزي در حالي است كه كسري بودجه اين كشور در سال 2010 به بيش از 7.7 درصد توليد ناخالص داخلي رسيده و پاريس قصد دارد اين رقم را در سال 2011 به كمتر از 6 درصد برساند . كليه كشورهاي عضو يورو بايد تا سال 2013 كسري بودجه خود را به كمتر از 3 درصد توليد ناخالص داخلي كاهش دهند . ميزان بدهي هاي دولت فرانسه نيز تا سال 2012 به بيش از 87.4 درصد توليد ناخالص داخلي خواهد رسيد .
ساركوزي كه با كاهش چشمگير ميزان محبوبيت در فرانسه روبرو است و انتخابات سال 2012 را نيز در پيش رو دارد گفت دولت به اجراي اصلاحات اقتصادي در سال 2011 ادامه خواهد داد . دولت فرانسه قصد دارد سن بازنشستگي را از 60 به 62 سال افزايش دهد كه اين مساله با مخالفتهاي وسيع مردمي روبر شده است .

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها