0

سن اميد به زندگي در آذربايجان شرقي 73 سال است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سن اميد به زندگي در آذربايجان شرقي 73 سال است
شنبه 11 دی 1389  9:33 PM

89/10/11 - 11:23
شماره:8910110266
نسخه چاپي ارسال به دوستان
1.4 درصد نرخ رشد جمعيت تبريز؛
سن اميد به زندگي در آذربايجان شرقي 73 سال است

خبرگزاري فارس: مديركل ثبت احوال آذربايجان شرقي گفت:‌ ميزان سن اميد به زندگي در آذربايجان شرقي در حدود 73 سال بوده كه اين سن براي بانوان اندكي بالاتر است.

رضا عبداللهي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز با اشاره به نامگذاري ايام هفته ثبت احوال اظهار داشت: ايام اين هفته كه از سوم دي‌ماه آغاز شده و شنبه 10 دي پايان مي‌گيرد به عنوان روز ثبت احوال و دولت الكترونيك نامگذاري شده است و تلاش مي‌شود تا روش‌هاي جديدي براي سهولت اقدامات الكترونيك به كار گرفته شود.
وي از تهيه آرشيو الكترونيك در سازمان ثبت احوال خبر داد و اظهار داشت: دولت سازمان ثبت احوال را متعهد به تهيه اين آرشيو الكترونيك در طي برنامه پنجم توسعه كرده است.
مديركل ثبت احوال آذربايجان شرقي ادامه داد: همگام با كل كشور اين آرشيو در آذربايجان شرقي نيز تهيه شده و مقدمات اين طرح در استان با كار مستمر در حال انجام است.

* وجود 107 ميليون سند فوت و ولادت
عبداللهي اظهار داشت: در كل كشور بيش از 107 ميليون سند فوت و ولادت وجود دارد و با تهيه آرشيو الكترونيكي سطح دسترسي به خدمات و اطلاع‌رساني به صورت قابل ملاحضه‌اي تسهيل مي‌شود.

* بيشترين مهاجرت از شهرهاي چاراويماق، هشترود، سراب و ميانه
مديركل ثبت احوال آذربايجان شرقي با اشاره به مهاجرفرصت بودن آذربايجان شرقي گفت: ‌بيشترين مهاجرت‌هاي آذربايجان شرقي از شهرهاي چاراويماق، هشترود، سراب و ميانه صورت گرفته است.
وي يادآور شد: از شهر تبريز نيز مهاجرت به خارج از استان صورت مي‌گيرد اما به واسطه مهاجرت از ساير شهرهاي استان به تبريز، مي‌توان تبريز را شهري مهاجرفرصت و مهاجرپذير ناميد.
مديركل ثبت احوال آذربايجان شرقي با اشاره به جمعيت تبريز گفت: تبريز بيش از يك‌ميليون و 642 هزار نفر جمعيت دارد ولي تعداد اسناد صادر شده بيش از يك‌ميليون و 720 هزار نفر است.

* ميزان نرخ رشد جمعيت تبريز 1.4 درصد است
عبداللهي اظهار داشت: با توجه به ميزان ثبت وقايع حياتي در تبريز نرخ رشد اين شهر امسال به 1.4 رسيده است.
مديركل ثبت احوال آذربايجان شرقي گفت: در آذربايجان شرقي بيش از 8 ميليون و 800 هزار سند فوت و ولادت وجود دارد.
وي خاطرنشان كرد: ميزان سن اميد به زندگي در آذربايجان شرقي در حدود 73 سال بوده كه اين سن براي بانوان اندكي بالاتر است.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها