0

پژوهش و تحقيقات با وجود هزينه‌هاي گزاف بازدهي ندارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پژوهش و تحقيقات با وجود هزينه‌هاي گزاف بازدهي ندارد
شنبه 11 دی 1389  9:29 PM

89/10/11 - 12:12
شماره:8910110584
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با انتقاد از عدم بازدهي مناسب در قبال صرف هزينه‌هاي پژوهشي و تحقيقاتي در كشور گفت: براي اعتبارات تحقيقاتي كه در دانشگاه‌ها صرف مي‌شود، بازدهي لازم و مورد نظر وجود ندارد.


 

به گزارش خبرگزاري فارس از بناب، ضياءالله اعزازي پيش از ظهر امروز در مراسم تجليل از 72 نفر از دانشجويان پذيرفته شده مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور مركز بناب، وجود افراد نخبه را در كشور نعمتي بزرگ برشمرد.
وي در ادامه با تجليل از حماسه‌آفريني‌هاي رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس تأكيد كرد: اين جوانان در سنگر مبارزه با جهالت، ناداني و جنگ‌نرم ايثار و فداكاري مي‌كنند.
اعزازي با اشاره به توجهات دولت و مجلس طي سال‌هاي اخير به دانشگاه پيام نور افزود: مجلس و دولت در برنامه پنجم توسعه تمام مسائل و زيرساخت‌هاي لازم درباره پيشرفت و توسعه دانشگاه پيام نور را لحاظ كرده است و ضمن موافقت با جذب اساتيد جديد توسط وزارت علوم در دانشگاه پيام نور، نسبت استاد به دانشجو در اين دانشگاه يك به 200 مي‌شود.
نماينده مردم بناب در مجلس شوراي اسلامي، امكانات دانشگاه پيام نور را بسيار محدود اعلام كرد و گفت: با وجود اين همه محدوديت ولي شاهد موفقيت چشمگير دانشجويان اين دانشگاه در عرصه‌هاي مختلف علمي هستيم.
وي افزود: پذيرفته شدن 72 نفر از دانشجويان اين مركز در مقطع كارشناسي ارشد، نشان از سطح بالاي علمي پيام نور بناب است.
اعزازي با بيان اينكه براي سرانه دانشجويي در كشور هزينه‌هاي زيادي صرف مي‌شود، اظهار داشت: انتظارات برآورده نمي‌شود و با وجود اينكه پيشرفت‌هاي خوبي را در دانشگاه‌ها شاهد هستيم، ولي انتظارات بيش از اين است.
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس همچنين از افزايش دو سه برابري پذيرش دانشجو در مقاطع تحصيلات تكميلي در برنامه پنجم توسعه خبرداد و گفت: سعي مي‌كنيم با ايجاد امكانات بيشتر، زمينه‌هاي رشد و تعالي دانشجويان را فراهم آوريم.
اعزازي با انتقاد از عدم بازدهي مناسب در قبال صرف هزينه‌هاي پژوهشي تحقيقاتي در كشور اظهار داشت: براي اعتبارات تحقيقاتي كه در دانشگاه‌ها صرف مي‌شود، بازدهي لازم و مورد نظر را شاهد نيستيم و حتماً بايد تحقيقات و پژوهش بيشتر از اين‌ها باشد.
نماينده مردم بناب در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تأكيد بر افزايش ارتباط صنعت با دانشگاه گفت: ارتباط صنعت با دانشگاه بايد متوازن باشد و براساس نياز بازار كار افراد تربيت شوند.
وي تصريح كرد: جامعه صنعتي ما با كمبود نيروي انساني مواجه است كه بايد دانشگاه‌ها در اين ارتباط گام‌هاي لازم را بردارند چرا كه اگر بين بازار كار و دانشگاه توازن ايجاد شود، شاهد بيكاري خيل عظيمي از جوانان در كشور نخواهيم بود.
اعزازي با اشاره به اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها در كشور، اجراي اين طرح را نياز واقعي جامعه ايراني دانست و از مسئولان اجرايي همچنين مردم كه در اجراي اين طرح نهايت همكاري را كردند، تقدير و تشكر كرد.
اعزازي در ادامه از دانشجويان خواست در كنار علم آموزي و تحصيل بهتر، عمل به واجبات به ويژه برپايي نماز را سرلوحه كار خود قرار دهند و دو عامل تخصص و تعهد را در خودشان تقويت كنند.
در بخش ديگري از اين مراسم، سرپرست دانشگاه پيام نور مركز بناب با ارائه گزارشي از اقدامات انجام شده در دانشگاه پيام نور بناب گفت: حصاركشي محوطه مركز بعد از گذشت 17 سال با اعتباري افزون بر 4 ميليارد ريال به اتمام رسيد و بزرگ‌ترين مجموعه ورزشي شمال غرب كشور با 2 هزار و 700 مترمربع زيربنا در اين دانشگاه در حال احداث بوده و سلف سرويس مركز نيز همزمان با دهه فجر امسال كلنگ‌زني خواهد شد.
داود جباري افزود: اين مركز استعداد ايجاد رشته‌هاي روانشناسي و جغرافيا را در مقطع كارشناسي ارشد داراست و اميدواريم در آينده نزديك شاهد جذب دانشجو در مقطع تحصيلات تكميلي در اين مركز باشيم.
وي اظهار داشت: در سال تحصيلي جاري از تعداد 300 فارغ‌التحصيل اين دانشگاه، تعداد 72 نفر از آنها در مقطع كارشناسي ارشد و در دانشگاه‌هاي معتبر پذيرفته شدند كه جا دارد از تلاش‌هاي اساتيد مركز كه در ارتقاي سطح علمي دانشگاه گام برمي‌دارند، تقدير و تشكر به عمل آيد.
در پايان مراسم به 72 نفر از دانشجويان دانشگاه پيام نور مركز بناب كه در كنكور كارشناسي ارشد قبول شده‌اند، هدايايي همراه با لوح تقدير اهدا و از آنان تجليل شد.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها