0

آغاز به كار كارگاه آموزشي تخصصي امداد و نجات شهرداري بجنورد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آغاز به كار كارگاه آموزشي تخصصي امداد و نجات شهرداري بجنورد
شنبه 11 دی 1389  3:09 PM

89/10/11 - 15:05
شماره:8910110920
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
شهردار بجنورد خبر داد:

خبرگزاري فارس: شهردار بجنورد از آغاز به كار دومين دوره كارگاه آموزشي تخصصي امداد و نجات اين شهرداري خبر داد.


 

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومي شهرداري اين شهر، سيدجواد علوي‌مقدم اظهار داشت: اين دوره آموزشي با هدف ارائه آخرين دستاوردهاي علمي تخصصي درزمينه امداد و نجات براي امدادگران استان خراسان شمالي در تالار حافظ شهرداري تشكيل و به مدت يك هفته بكار خود ادامه خواهد داد.
وي افزود: شهر بجنورد از مناطق حادثه خيز كشور است كه ضرورت توجه، به روزرساني و آمادگي براي مواجهه و مديريت درهنگام بروز حوادث غيرمترقبه براي شهر امري ضروري و مهم محسوب مي‌شود.
علوي‌مقدم نيروي متخصص و كارآمد، تجهيزات مدرن، بروز رساني دانش و اطلاعات حرفه‌اي، در دسترس بودن امكانات از شاخص‌هاي مهم امداد و نجات برشمرد و گفت: هم اكنون امكانات سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني به لحاظ تربيت نيروي انساني كارآمد و تجهيزات مدرن در حد مطلوب قرار دارد.
وي تصريح كرد: هم ‌اكنون سازمان آتش‌نشاني بجنورد در صورت بروز حادثه و سوانح آمادگي اعزام نيرو و تجهيزات و شركت در عمليات را داشته و گاه خارج از حوزه مديريتي خود به روستاهاي حومه شهر نيز خدمات ارائه مي‌دهد.
شهردار بجنورد عنوان كرد: داشتن شهر سالم و امن هدف نهايي ما به عنوان خدمتگزاران مردم است، لذا آموزش مواجهه در هنگام بروز حوادث غير مترقبه و ارتقاي سطح دانش وآگاهي شهروندان در دو بخش عمومي و تخصصي مورد توجه قرار گرفته است.
وي يادآور شد: اميد مي‌رود اين مهم با برگزاري كلاس‌هاي آموزشي شهروندان در زمينه مواجهه حوادث غيرمترقبه و نيز برگزاري كارگاه‌هاي تخصصي آموزشي به امدادگران محقق شود.
علوي‌مقدم تأكيد كرد: با توجه به رشد روز افزون جامعه و توسعه صنعت، دستگاه‌هاي خدماتي نيز بايستي همپاي توسعه شهري، به روزرساني و تخصصي‌تر شوند.
در اين دوره‌هاي آموزشي، امدادگران خراسان شمالي در دو مبحث تئوري و عملي به فراگيري علوم امدادي در محورهاي كمك‌هاي اوليه، تصادفات، سيل، حمل مصدوم و حوادث آسانسور مي‌پردازند.
انتهاي پيام/ن30/ز

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها